Łukasz Szewczyk22.03.2019 (16:41)9 komentarzy

"Taxi 5", "Ant-Man i Osa", "Chwała bohaterom", "Pszczółka Maja" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.:"Taxi 5", "Ant-Man i Osa", "Chwała bohaterom", "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska"
Taxi 5
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Chwała bohaterom" (22 marca). Żołnierze po powrocie do Stanów Zjednoczonych prześladowani są przez poczucie winy i traumatyczne wspomnienia z pogrążonego w wojnie Iraku. Nie potrafią odnaleźć spokoju w zaciszu własnych domów, dręczeni dramatycznymi doświadczeniami. Czują się opuszczeni przez państwo, które szybko o nich zapomina. Długotrwałe terapie nie dają skutku. Bez pracy i nadziei żołnierze widzą tylko dwie drogi ucieczki od nieznośnej sytuacji - powrót na misję albo... śmierć.
Sobotnią premierą jest film "Taxi 5" (23 marca). Oficer policji i szalony mistrz kierownicy, Sylvain Marot, mimo swoich usilnych protestów zostaje przeniesiony do Marsylii. Przełożeni powierzają mu misję rozbicia włoskiego gangu, który terroryzuje region. Organizacja dokonuje spektakularnych napadów przy pomocy potężnego i niedoścignionego Ferrari. Ku rozpaczy Marota jego partnerem zostaje życiowy nieudacznik, Eddy Maklouf (Malik Bentalha). Maklouf zyskał sobie złą sławę najgorszego kierowcy w Marsylii. Jego nieudolność rzuca się w oczy tym bardziej, że Eddy jest siostrzeńcem słynnego Daniela, właściciela legendarnej białej taxi.

Z kolei w niedzielę "Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska" (24 marca). Pełnometrażowa animacja o przygodach ulubienicy wielu pokoleń - Pszczółce Mai. Tym razem rezolutna pszczółka weźmie udział w zorganizowanych w stolicy Miodowych Igrzyskach.
Od samego rana w ulu mówi się tylko o jednym - w pszczelej stolicy odbędą się Miodowe Igrzyska. Podekscytowana Maja marzy, aby wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy jej ula zostają pominięci i nie otrzymują zaproszenia na zawody. Na domiar złego Cesarzowa wydaje polecenie przekazania połowy miodowych zbiorów sportowcom. Królowa, choć świadoma jawnej niesprawiedliwości, nie zamierza się buntować. Co innego Maja - pszczółka postanawia wyruszyć do stolicy i pokazać Cesarzowej, co myśli o nierównym traktowaniu.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Ant-Man i Osa" (24 marca). Nieustraszeni Ant-man i Osa wracają, aby zmierzyć się z kolejnym trudnym wyzwaniem. Scott Lang (Paul Rudd) stara się pogodzić dwie role: ojca i superbohatera. Nie jest to jednak dla niego łatwe wyzwanie. Na domiar złego otrzymuje pilne zadanie od doktora Hanka Pyma (Michael Douglas) i Hope van Dyne (Evangeline Lilly). Po raz kolejny musi zjednoczyć siły z Osą, by odkryć sekrety z ich przeszłości. Widowiskowy film akcji z Marvel Studios dla małych i dużych, który jest kontynuacją filmowego hitu z 2015 roku.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Z perspektywy Paryża" (23 marca). Pełen pasji Etienne (Andranic Manet) porzuca swoją dziewczynę i rodzinny Lyon, aby studiować w Paryżu reżyserię filmową. Żyjący w obskurnym mieszkaniu chłopak zanurza się w świecie paryskiej artystycznej bohemy. Aspirujący twórca otacza się artystami i intelektualistami, z którymi może dzielić się swoją fascynacją do twórczości Bressona, Forda i niszowych rosyjskich reżyserów. Ta jego pozorna idylla szybko jednak zostaje wystawiona na próbę. Czarno-białe dzieło pełne nawiązań do filozofii, muzyki i filmu. Przywołujący Pascala, Mahlera i Paradżanowa reżyser i scenarzysta Jean Paul Civeyrac (Dziewczęta w czerni) kreśli słodko-gorzką odę do studenckiego życia.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Kobieta idzie przodem" (24 marca). Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Catherine Weldon (Jessica Chastain) jest żądną przygód owdowiałą artystką z Nowego Jorku, która podróżuje samotnie do Południowej Dakoty, aby namalować portret indiańskiego wodza Siedzącego Byka (Michael Greyeyes). Jej przybycie wzbudza otwartą wrogość żołnierza amerykańskiej armii Silasa Grovesa (Sam Rockwell), którego zadaniem jest ochrona porządku w rezerwacie. Catherine i Indianin stają się sobie coraz bliżsi. Aż w końcu pewnego dnia kobieta zostaje zmuszona walczyć o swoje ideały. Dwukrotnie nominowana do Oscara Jessica Chastain (Wróg numer jeden) w roli silnej kobiety, która postanawia przełamać schematy i przeciwstawić się zastanemu porządkowi.

Natomiast w Cinemax2 "W błękicie" (24 marca). Czterdziestoletnia Lin (Maria Kraakman) od blisko dwudziestu lat cieszy się życiem pracując jako stewardesa. Pewnego dnia kobieta musi odbyć lot z Amsterdamu do Bukaresztu. W drodze powrotnej na lotnisko jej taksówka potrąca piętnastoletniego chłopaka o imieniu Nicu (Bogdan Iancu), który żyje w tunelach pod rumuńską stolicą. Kobieta postanawia zabrać go do szpitala. Nastolatek szybko zdobywa sympatię Lin swoim wdziękiem i poczuciem humoru, a między nimi zaczynają pojawia się różne emocje.... Historia niespodziewanego spotkania czterdziestoletniej Holenderki i nastoletniego Rumuna z nizin społecznych.

Komentarze (1 - 9 z 9)

chwała bohaterom z agory
 6  
można jakiś wykazik, które pojawią się w 4k. Bo jeśli pojawią się w 4k to nie oglądam w 1080i bo za bardzo oczy bolą.
 8  
można jakiś wykazik, które pojawią się w 4k. Bo jeśli pojawią się w 4k to nie oglądam w 1080i bo za bardzo oczy bolą.
HBO i Cinemax nie nadają w 4K, więc żadne.

Canal+ niby ma kanał 4K, ale kontent jest adresowany na razie głównie do fanów sportu. Kinomanom pokazano środkowy palec. Premiery filmowe na Canal+ 4K zdarzają się raz na ruski rok, do tego zatrzęsienie powtórek, od których już głowa boli.

Kiepsko jest z tym 4K w telewizji linearnej w Polsce, bardzo kiepsko. Lepiej posmakować kontentu premium w 4K z legalnych serwisów internetowych (Netflix i innych).

Dla mnie Canal+, HBO i Cinemax nie są godne tego, aby nazywać się kanałami premium. Zacofani nadawcy, którzy nie rozumieją, że 1080i było podniecające 10 lat temu (kiedy dominowały telewizory od 32 do 46"), ale dzisiaj na telewizorach 4K większych niż 60" już 1080i na kolana nie powala.

Jako posiadacz TV 4K 85" coraz mniej mam ochotę się męczyć z nędznym 1080i od zacofanych nadawców telewizyjnych!
Grzegorz Wandałowicz 23.03.2019 (12:39:35)
 2  
Grzegorz Wandałowicz. 1080i na kolana nie powala. Tego nie da się oglądać. Jak znajomi do mnie przyszli to myśleli że mam telewizor zepsuty. Dopiero jak im przełączyłem na Netflix i YouTube to stonowali.
HBO cinemax to żadne tam premium. Zwykła maszynka do zarabiania pieniędzy. A że ludzie są głupi i akceptują taki stan rzeczy to HBO ma 4k gdzieś.
Canal+ w 4k wygląda pięknie . Oglądałem kilka seriali i byłem zachwycony jakością obrazu. Dlatego poprosiłem o wykaz które będą w 4k.
Słuchaj a obok Netflix, YouTube i player seriale w 4k, gdzie można jeszcze coś oglądać w 4k. Telewizor LG dostępu do Apple nie mam
 2  
skoro wasp jest przetłumaczone, to czemu jest ant man i osa, a nie człowiek mrówka i osa?
przecież to nie ma sensu
 2  
Jakie Wasze życie musi być nudne skoro posiadacie tak "duże" telewizory... A jest tyle ciekawszych rzeczy w życiu niż durna telewizja...
 6  
Jakie Wasze życie musi być nudne skoro posiadacie tak "duże" telewizory... A jest tyle ciekawszych rzeczy w życiu niż durna telewizja...
A co Cię do cholery obchodzi CUDZE życie?! Każdy spędza czas jak lubi - z TV lub bez TV, i wcale nie musi się Tobie z tego spowiadać.

Lepiej zajmij się SWOIM bardzo ciekawym życiem.
 0  
Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13.

Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13.

Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13.

Postrzelony 13 Maja.

9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13.

Zmarł w 13 tygodniu roku.

JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter.

czy to zbieg okoliczności?
prześlij to dalej niech inni myślą...

Sorry, ale musi się spełnić....

Pomyśl sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie...

Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz

To funkcjonuje.... , osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie
spełniło sie po 13 dniach po odczytaniu tej wiadomości

Wypowiedz życzenie jak skończy sie

odliczanie:

10...

09...

08...

07...

06...

05...

04...

03...

02...

01...

*Wypowiedz życzenie*

Wklej te wiadomość w ciągu 26 minut do 13 komentarzy.

Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność twojego życzenia.
 2  
nie strasz nie strasz bo sie zesrasz
kelner POdający krowie rogi i kopyta na tacy 26.03.2019 (9:34:21)
 2