Łukasz Szewczyk25.03.2019 (12:12)50 komentarzy

Cyfrowy Polsat wprowadza telewizję kablową IPTV i nowy dekoder. Ponad 150 kanałów TV

Cyfrowy Polsat wprowadza nową usługę - telewizję kablową w technologii IPTV, dzięki której odbiór kanałów telewizyjnych będzie możliwy za pośrednictwem stacjonarnego Internetu szerokopasmowego, czyli bez konieczności montażu anteny satelitarnej. Usłudze dedykowany jest nowy dekoder EVOBOX IP
Cyfrowy Polsat
Nowa usługa będzie dostępna z abonamentem w ramach takiej samej pakietyzacji jak telewizja satelitarna Cyfrowego Polsatu i zapewni dostęp do oferty programowej platformy, dając konsumentom możliwość wyboru optymalnej dla siebie technologii dostarczenia sygnału TV - satelitarnej bądź kablowej w technologii IPTV. Aby skorzystać z nowego rozwiązania, wystarczy zdecydować się na nowy dekoder EVOBOX IP i mieć dostęp do Internetu stacjonarnego od operatora sieci Plus, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder).
- Wprowadzenie nowej oferty opartej na technologii IPTV to kolejny etap w rozwoju naszej Grupy i odpowiedź na zmieniające się potrzeby i oczekiwania naszych klientów, którzy teraz będą mogli zdecydować, który sposób dostarczania treści telewizyjnych - satelitarny czy IPTV - jest dla nich najwygodniejszy. Od grudnia zeszłego roku zapewniamy w ofercie sieci Plus Internet stacjonarny w oparciu o infrastrukturę Netii, który jest idealny do łączenia z nową usługą telewizyjną Cyfrowego Polsatu - mówi Maciej Stec, Członek Zarządu w Cyfrowym Polsacie S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Cyfrowy Polsat: Dekoder telewizji kablowej w technologii IPTV
Cyfrowy Polsat: Dekoder telewizji kablowej w technologii IPTV
Dzięki nowej usłudze oraz rozbudowanym możliwościom nowego dekodera EVOBOX IP klient otrzyma dostęp do funkcji, dzięki którym będzie mógł oglądać telewizję na swoich zasadach. Opcja reStart pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku, z kolei dzięki TimeShift można zatrzymywać i przewijać wybrane programy do 3 godzin. Funkcja CatchUP umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat, i to bez konieczności nagrywania.

Ponadto dekoder EVOBOX IP o niewielkich rozmiarach (12,2x11,5x2,8 cm) można podłączyć do Internetu zarówno za pośrednictwem kabla sieciowego, jak i bezprzewodowo - posiada wbudowany moduł Wi-Fi. Urządzenie pozwala na szybkie przełączanie kanałów, poruszanie się po menu oraz wywoływanie wszystkich funkcji i posiada zainstalowane oprogramowanie dostarczone przez firmę ADB, które działa już na dekoderach EVOBOX PVR i EVOBOX HD, i w przypadku nowego dekodera zapewnia m.in: intuicyjną obsługę, czytelny Program TV z szybkim dostępem do funkcji CatchUP, możliwość tworzenia list ulubionych kanałów, możliwość odtwarzania plików multimedialnych z dysku USB oraz serwerów DLNA w sieci lokalnej (LAN). Dzięki serwisom online Cyfrowy Polsat GO i HBO GO urządzenie pozwala oglądać tysiące filmów, seriali i programów na życzenie. Dekoder wyposażony jest w automatyczną funkcję autoryzacji usługi Multiroom HD w domowej sieci. Dzięki Multiroom HD z oferty programowej można korzystać nawet na czterech telewizorach jednocześnie.

- EVOBOX IP to pierwsze urządzenie w ofercie Cyfrowego Polsatu, które umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych przez Internet w zamkniętej sieci telekomunikacyjnej. Od kilku lat nasze dekodery łączyły satelitarny odbiór kanałów z internetowym dostępem do treści VoD. Teraz idziemy o krok dalej i wprowadzamy usługę w pełni opartą o technologię IPTV. To kolejny etap realizacji naszej długofalowej strategii, której celem jest zapewnianie klientom swobodnego i elastycznego dostępu do treści, które lubią i których oczekują, niezależnie od technologii ich dostarczania. Ponadto wraz z dekoderem dajemy abonentom zbiór ciekawych, nowoczesnych funkcji, dzięki którym mogą jeszcze mocniej personalizować sposób oglądania telewizji - mówi Dariusz Działkowski, Członek Zarządu ds. Technicznych w Cyfrowym Polsacie S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Nowy dekoder EVOBOX IP dostępny z ofertami telewizji kablowej IPTV w cenie już od 1 zł - w punktach sprzedaży w całej Polsce, na stronie cyfrowypolsat.pl oraz w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta.

Elastyczna oferta programowa
Telewizja kablowa IPTV Cyfrowego Polsatu ma taką samą pakietyzację jak telewizja satelitarna operatora i zawiera w ofercie dobrze już znane widzom popularne stacje sportowe, filmowe, edukacyjne, rozrywkowe, informacyjne czy też dla dzieci.

Oferta telewizji kablowej w technologii IPTV od Cyfrowego Polsatu
Oferta telewizji kablowej w technologii IPTV od Cyfrowego Polsatu
Oferta telewizji kablowej IPTV w Cyfrowym Polsacie to przede wszystkim różnorodne oferty w cenie od 20 złotych, zawierające nawet ponad 150 kanałów telewizyjnych, z czego ponad 90 w jakości HD. Dodtatkowo pakiety z kanałami premium: HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA oraz dostęp do serwisu Cyfrowy Polsat GO bez dodatkowych opłat na 3 urządzeniach jednocześnie.

Użytkownik może korzystać także z usługi Multiroom w cenie od 5 zł miesięcznie. Jest także mmożliwość łączenia telewizji kablowej w technologii IPTV w ramach programu smartDOM z innymi usługami Cyfrowego Polsatu i sieci Plus i skorzystania z rabatu w wysokości 10 zł miesięcznie. Zestaw usług - Internet światłowodowy Plusa i telewizję kablową IPTV Cyfrowego Polsatu można mieć już za 70 zł miesięcznie z rabatem smartDOM. Istnieje także możliwość sprawdzenia oferty przez 14 dni i ewentualnego odstąpienia od umowy bez żadnych konsekwencji w ramach promocji "Telewizja na próbę",

EVOBOX IP to już trzeci nowy dekoder wprowadzony przez Cyfrowy Polsat na rynek w ostatnich miesiącach, czwarty odbiornik z linii EVOBOX (po EVOBOX PVR, HD i LITE) i kolejny, podobnie jak szereg modeli z ostatnich kilku lat, produkowany w należącej do Grupy Cyfrowy Polsat fabryce InterPhone Service z Mielca, która na rynek wprowadziła już kilka milionów urządzeń.

Komentarze (1 - 10 z 50)

"Aby skorzystać z nowego rozwiązania, wystarczy zdecydować się na nowy dekoder EVOBOX IP i mieć dostęp do Internetu stacjonarnego od operatora sieci Plus, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder)."

... chyba tym ruchem chcą odebrać firmie ORANGE część klienteli telewizyjnej.
 12  
w canadzie to chodzi juz 3 lata
 14  
Sprzeciwiam się propagowaniu lewackiego Polsatan.
Tam nie ma ani jednego konserwatywnego programu, który byłby misyjny. Ale lewaki dbają tylko o oglądalność i boleśnie podrygują w rytmie disco polo.
Ale co mi tam. Ja najpierw opluję swojego laptopa, potem będę się tarzał pod stołem, a na koniec będę trwał i robił tutaj sracz niemerytoryczny.

Buhahahahahahahaaaaaaa
Tyle w temacie.
Kurtyna
# tylko koty z Żoliborza
# wara od naszych pisków
świński ryj z Rotora popierający johnyego'B i podający kurnik w galarecie 25.03.2019 (12:59:16)
 27  
Telewizja satelitarna to przeżytek. Przestarzała technologia bez perspektyw dalszego rozwoju. Największy problem to ogromne koszty dzierżawy transponderów, niewspółmierne do ich możliwości. Pojemność transponderów satelitarnych jest po prostu za mała i nie za bardzo już da się ja zwiększyć (zmiana modulacji na jakąś bardziej "wyśrubowaną" spowoduje problemy z odbiorem na talerzach 80-90 cm, a montować talerze 120 cm i większe mało kto zechce).

Już teraz jest problem z rozwijaniem oferty 4K na satelitach. Zbyt mało takich kanałów zmieści się na transponderze, dlatego platformom się nie spieszy zwiększać ilości kanałów 4K. Jeszcze gorzej będzie z kanałami 8K - jak pokazują tureckie testy na Turksacie 42E, mieści się tylko jeden kanał 8K na transponder, czyli w pewnym sensie cofamy się do czasu analogu, gdzie jeden transponder = jeden kanał. ;-) Musiałby powstać nowy kodek pozwalający skompresować kanał 8K do 10-20 Mb/s bez zauwazalnej utraty jakości (w takie cuda na kiju nie wierzę).

Coraz więcej ludzi kupuje ogromne telewizory 4K od 65" i wyżej, a nie po to kupuje się takie telewizory, aby oglądać na nich nędzne 1080i. Z biegiem lat coraz bardziej pożądany będzie przekaz telewizyjny w rozdzielczości co najmniej 4K, a tutaj satelita zdecydowanie przegrywa z internetem.

W telewizji satelitarnej już do końca jej żywota będą dominowały kanały w 1080i (możliwe, że po upowszechnieniu się kodeka HEVC niektóre przejdą na 1080p) i nieliczne kanały 4K. Tylko coraz mniej będzie chętnych do oglądania 1080i czy nawet 1080p. Natomiast kanały 8K (takie nietestowe, dla komercyjnego użytku) moim skromnym zdaniem już w ogóle się nie pojawią na satelitach i będą dostępne tylko via internet.

Telewizja satelitarna to jest przemijająca technologia. Odegrała ważną rolę w czasach, kiedy internet dopiero raczkował i bardzo jej za to dziękuję, ale wszystko ma swój początek i koniec. Pora iść do przodu i nie płakać po umierającej telewizji satelitarnej.

Bardzo dobrze robi Cyfrowy Polsat, inwestując w internet.
Przyszłość jest w internecie. Na satelitach nie ma przyszłości.
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:04:02)
 0  
Posiadam w Orange adsl do 20 mb + orange tv i nie narzekam ;) ,cena ta sama co w cp -20zl za tv.
 2  
A co na to ncpluszaki?
Jestem "ncpluszakiem" (ale już nie długo, bo w październiku tego roku koniec umowy i żegnam tego "pluszaka" bez żalu).

Co ja na to? Wypowiedziałem się już wyżej - gratuluję Cyfrowemu Polsatowi dobrej decyzji co do internetu.
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:22:00)
 5  
Może satelita ma swoje ograniczenia co do jakości transmisji, ale dzięki satelicie Polacy poza granicami kraju mogą swobodnie korzystać z polskich platform, bo Hot Bird ma dobry zasięg w Europie, i tak np. w Londynie wielu Polaków ma NC+ albo Polsat. Co więcej same platformy przymykają na to oko. Wiele razy przy przedłurzaniu umowy z NC+ mówiłem im otwarcie, że jestem w Londynie i nie robili z tego żadnego problemu!!!! A w internecie na bank zrobią blokadę geograficzną tylko na Polskę i odetną emigrantów od telewizji z Polski. Ja pindolę taki "postęp"!!!!!
 8  
A w internecie na bank zrobią blokadę geograficzną tylko na Polskę i odetną emigrantów od telewizji z Polski.
I bardzo dobrze. Prawa do emisji kontentu licencyjnego są kupowane przez nadawców tylko na terytorium Polski (bo tak jest taniej i tylko tak im się opłaca), zatem nie ma obowiązku zapewniania możliwości odbioru emigrantom.

Jeżeli ktoś mieszka na stałe w Polsce, a przebywa za granicą TYMCZASOWO (na przykład na urlopie albo wyjeździe slużbowym), wówczas ma możliwość korzystania z oferty IPTV czy VOD na terenie całej Unii Europejskiej (Londynu to wkrótce przestanie dotyczyć - BREXIT). Ale jeżeli ktoś na stałe wyjechał z Polski i nie jest już w Polsce zameldowany, to normalne, że nie powinien mieć dostępu do kontentu licencyjnego od polskich nadawców.

Przez satelitę po prostu nie było możliwości kontrolowania abonentów. Operator platformy nie miał jak sprawdzić, czy abonent odbiera sygnał satelitarny w Polsce, czy w innym kraju. Internet już takie możliwości daje, więc będzie się z nich korzystało. Wprawdzie geoblokady w internecie przy odrobinie chęci też da się obejść, ale nie będę na ten temat sie rozwodzić ani polecać robienie tego - to jest śliska sprawa...
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:33:24)
 9  
Oferta IP od CP będzie się rozwijać to jest na razie początek , dojdą kanały oferowane tylko przez internet a których brak na sat dojdzie do podmiany kanałów SD (sat) na HD (Internet) oraz lepsza jakość obrazu . Abonenci Netii będą mogli przejść do CP IP przy nowej umowie .
 2  
telewizja kablowa IPTV, gdzie jedynym warunkiem jest w domu stabilny internet (wifi) to przyszlosc wszelkich ofert Orange, NC+ czy CP
 0