Łukasz Szewczyk25.03.2019 (12:12)50

Cyfrowy Polsat wprowadza telewizję kablową IPTV i nowy dekoder. Ponad 150 kanałów TV

Cyfrowy Polsat wprowadza nową usługę - telewizję kablową w technologii IPTV, dzięki której odbiór kanałów telewizyjnych będzie możliwy za pośrednictwem stacjonarnego Internetu szerokopasmowego, czyli bez konieczności montażu anteny satelitarnej. Usłudze dedykowany jest nowy dekoder EVOBOX IP

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 50)

"Aby skorzystać z nowego rozwiązania, wystarczy zdecydować się na nowy dekoder EVOBOX IP i mieć dostęp do Internetu stacjonarnego od operatora sieci Plus, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder)."

... chyba tym ruchem chcą odebrać firmie ORANGE część klienteli telewizyjnej.
 12  
w canadzie to chodzi juz 3 lata
 14  
Sprzeciwiam się propagowaniu lewackiego Polsatan.
Tam nie ma ani jednego konserwatywnego programu, który byłby misyjny. Ale lewaki dbają tylko o oglądalność i boleśnie podrygują w rytmie disco polo.
Ale co mi tam. Ja najpierw opluję swojego laptopa, potem będę się tarzał pod stołem, a na koniec będę trwał i robił tutaj sracz niemerytoryczny.

Buhahahahahahahaaaaaaa
Tyle w temacie.
Kurtyna
# tylko koty z Żoliborza
# wara od naszych pisków
świński ryj z Rotora popierający johnyego'B i podający kurnik w galarecie 25.03.2019 (12:59:16)
 27  
Telewizja satelitarna to przeżytek. Przestarzała technologia bez perspektyw dalszego rozwoju. Największy problem to ogromne koszty dzierżawy transponderów, niewspółmierne do ich możliwości. Pojemność transponderów satelitarnych jest po prostu za mała i nie za bardzo już da się ja zwiększyć (zmiana modulacji na jakąś bardziej "wyśrubowaną" spowoduje problemy z odbiorem na talerzach 80-90 cm, a montować talerze 120 cm i większe mało kto zechce).

Już teraz jest problem z rozwijaniem oferty 4K na satelitach. Zbyt mało takich kanałów zmieści się na transponderze, dlatego platformom się nie spieszy zwiększać ilości kanałów 4K. Jeszcze gorzej będzie z kanałami 8K - jak pokazują tureckie testy na Turksacie 42E, mieści się tylko jeden kanał 8K na transponder, czyli w pewnym sensie cofamy się do czasu analogu, gdzie jeden transponder = jeden kanał. ;-) Musiałby powstać nowy kodek pozwalający skompresować kanał 8K do 10-20 Mb/s bez zauwazalnej utraty jakości (w takie cuda na kiju nie wierzę).

Coraz więcej ludzi kupuje ogromne telewizory 4K od 65" i wyżej, a nie po to kupuje się takie telewizory, aby oglądać na nich nędzne 1080i. Z biegiem lat coraz bardziej pożądany będzie przekaz telewizyjny w rozdzielczości co najmniej 4K, a tutaj satelita zdecydowanie przegrywa z internetem.

W telewizji satelitarnej już do końca jej żywota będą dominowały kanały w 1080i (możliwe, że po upowszechnieniu się kodeka HEVC niektóre przejdą na 1080p) i nieliczne kanały 4K. Tylko coraz mniej będzie chętnych do oglądania 1080i czy nawet 1080p. Natomiast kanały 8K (takie nietestowe, dla komercyjnego użytku) moim skromnym zdaniem już w ogóle się nie pojawią na satelitach i będą dostępne tylko via internet.

Telewizja satelitarna to jest przemijająca technologia. Odegrała ważną rolę w czasach, kiedy internet dopiero raczkował i bardzo jej za to dziękuję, ale wszystko ma swój początek i koniec. Pora iść do przodu i nie płakać po umierającej telewizji satelitarnej.

Bardzo dobrze robi Cyfrowy Polsat, inwestując w internet.
Przyszłość jest w internecie. Na satelitach nie ma przyszłości.
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:04:02)
 0  
Posiadam w Orange adsl do 20 mb + orange tv i nie narzekam ;) ,cena ta sama co w cp -20zl za tv.
 2  
A co na to ncpluszaki?
Jestem "ncpluszakiem" (ale już nie długo, bo w październiku tego roku koniec umowy i żegnam tego "pluszaka" bez żalu).

Co ja na to? Wypowiedziałem się już wyżej - gratuluję Cyfrowemu Polsatowi dobrej decyzji co do internetu.
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:22:00)
 5  
Może satelita ma swoje ograniczenia co do jakości transmisji, ale dzięki satelicie Polacy poza granicami kraju mogą swobodnie korzystać z polskich platform, bo Hot Bird ma dobry zasięg w Europie, i tak np. w Londynie wielu Polaków ma NC+ albo Polsat. Co więcej same platformy przymykają na to oko. Wiele razy przy przedłurzaniu umowy z NC+ mówiłem im otwarcie, że jestem w Londynie i nie robili z tego żadnego problemu!!!! A w internecie na bank zrobią blokadę geograficzną tylko na Polskę i odetną emigrantów od telewizji z Polski. Ja pindolę taki "postęp"!!!!!
 8  
A w internecie na bank zrobią blokadę geograficzną tylko na Polskę i odetną emigrantów od telewizji z Polski.
I bardzo dobrze. Prawa do emisji kontentu licencyjnego są kupowane przez nadawców tylko na terytorium Polski (bo tak jest taniej i tylko tak im się opłaca), zatem nie ma obowiązku zapewniania możliwości odbioru emigrantom.

Jeżeli ktoś mieszka na stałe w Polsce, a przebywa za granicą TYMCZASOWO (na przykład na urlopie albo wyjeździe slużbowym), wówczas ma możliwość korzystania z oferty IPTV czy VOD na terenie całej Unii Europejskiej (Londynu to wkrótce przestanie dotyczyć - BREXIT). Ale jeżeli ktoś na stałe wyjechał z Polski i nie jest już w Polsce zameldowany, to normalne, że nie powinien mieć dostępu do kontentu licencyjnego od polskich nadawców.

Przez satelitę po prostu nie było możliwości kontrolowania abonentów. Operator platformy nie miał jak sprawdzić, czy abonent odbiera sygnał satelitarny w Polsce, czy w innym kraju. Internet już takie możliwości daje, więc będzie się z nich korzystało. Wprawdzie geoblokady w internecie przy odrobinie chęci też da się obejść, ale nie będę na ten temat sie rozwodzić ani polecać robienie tego - to jest śliska sprawa...
Grzegorz Wandałowicz 25.03.2019 (13:33:24)
 9  
Oferta IP od CP będzie się rozwijać to jest na razie początek , dojdą kanały oferowane tylko przez internet a których brak na sat dojdzie do podmiany kanałów SD (sat) na HD (Internet) oraz lepsza jakość obrazu . Abonenci Netii będą mogli przejść do CP IP przy nowej umowie .
 2  
telewizja kablowa IPTV, gdzie jedynym warunkiem jest w domu stabilny internet (wifi) to przyszlosc wszelkich ofert Orange, NC+ czy CP
 0