Łukasz Szewczyk26.03.2019 (18:54)2 komentarze

Ale kino+ świętuje 20 urodziny. Serial "Belfer" i seria "Obcy"

Ale kino+ od 1999 roku serwuje widzom filmowe emocje na najwyższym poziomie. Nie inaczej będzie w kwietniu - z okazji urodzin stacja wyemituje serię "Obcy", a także, pierwszy raz poza Canal+, kultowy serial "Belfer" - produkcje, które zyskały status fenomenu kulturowego.
Ale kino+ świętuje 20 urodziny. Serial "Belfer" i seria "Obcy"
Filmy prosto z festiwalowych ekranów, klasyka gatunków filmowych, produkcje hollywoodzkie i te z całego świata, starannie wybrane europejskie seriale, dokumenty i krótkie metraże - to znaki rozpoznawcze stacji, które sprawią, że każdy, kto włączy Ale kino+, poczuje się, jakby przez chwilę był na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes lub zbliżył się do gwiazd na Berlinale.
- 20. urodziny Ale kino+ to dla nas bardzo wyjątkowy moment, który chcemy uczcić razem z naszymi wiernymi widzami.Przez te 20 lat kanał Ale kino+ dostarczał widzom wielu emocji i niezapomnianych chwil. Naszym nadrzędnym celem w kreowaniu polityki programowej Ale kino+ jest dostarczanie rozrywki filmowej i serialowej na najwyższym poziomie. Jednym z pierwszych filmów, emitowanych na antenie Ale kino+ był kultowy "Obywatel Kane" w reżyserii Orsona Wellesa i podobnym akcentem - czyli emisją kultowych filmów i seriali - chcemy uczcić okrągłe urodziny Ale kino+. W kwietniu m.in. wyemitujemy premierowo pierwszy sezon serialu "Belfer", a także całą serię filmów "Obcy". Korzystając z tej okazji, chcielibyśmy podziękować wszystkim wiernym widzom kanału Ale kino+, za to, że są z nami od 20 lat - mówi Jakub Szurmiej - Dyrektor Kanałów Filmowych Platformy nc+

"Belfer" jest pierwszym polskim serialem kryminalnym Canal+, który zostanie pokazany na antenie Ale kino+. Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

W roli głównej: Maciej Stuhr. Scenariusz: Jakub Żulczyk ("Ślepnąc od świateł"), Monika Powalisz. Obsada: Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak.

Emisja premierowych odcinków serialu "Belfer" w niedziele o godz. 20.10 (od 7 kwietnia 2019 toku, po dwa odcinki).

Z okazji 20. urodzin stacji widzowie Ale kino + w kwietniu zobaczą film science fiction wszech czasów. Zapoczątkował on pierwszą amerykańską serię, w której główną, heroiczną rolę gra kobieta (rewelacyjna Sigourney Weaver w roli Ripley). Pierwszy "Obcy" z 1979 roku zgarnął Oscara za najlepsze efekty specjalne, a w 2002 r. został uznany przez Bibliotekę Kongresu USA za "znaczący kulturowo" i jest specjalnie chroniony i przechowywany w Narodowym Rejestrze Filmowym. Do tego American Film Institute umieścił produkcję na siódmym miejscu na liście najlepszych filmów w gatunku science-fiction, a opiniotwórczy magazyn filmowy "Empire" uplasował "Obcego - 8. pasażera Nostromo" na 33. pozycji zestawienia najlepszych filmów wszech czasów.

Emisje filmów "Obcy - 8. pasażer Nostromo" (1 kwietnia), "Obcy - decydujące starcie" ( 8 kwietnia), " Obcy 3" (15 kwietnia) oraz "Obcy: Przebudzenie" (22 kwietnia).


Dla widzów o mocnych nerwach i wielbicieli binge-watchingu, stacja Ale kino + przygotowała maraton "Obcego". Wszystkie kultowe części do zobaczenia w jeden piątkowy wieczór, 26 kwietnia od godziny 20.10.

Komentarze (1 - 2 z 2)

produkcje, które zyskały status fenomenu kulturowego.-BELKOT IDIOTY DLA IDIOTOW.

pOZDR
 2  
Canal+ powinien sprzedawać po paru latach swoje produkcję do TVNu :)
 1