Łukasz Szewczyk01.04.2019 (12:29)23 komentarze

Kanały informacyjne w marcu: TVN24 umacnia pozycję lidera, tracą TVP Info i Polsat News

Telewizja TVN24 w trzecim miesiącu 2019 roku umacnia pozycję lidera wśród głównych kanałów informacyjnych w Polsce. Spadki oglądalności notują TVP Info oraz Polsat News.
Kanały informacyjne w marcu: TVN24 umacnia pozycję lidera, tracą TVP Info i Polsat News
W marcu 2019 roku TVN24 utrzymał pozycję lidera wśród telewizji informacyjnych w Polsce. Kanał oglądało średnio ponad 282,1 tys. widzów (4,17 proc. udziału), zajmując piąte miejsce wśród najpopularniejszych kanałów TV w Polsce. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej stacja notuje wzrost o 24 tys. widzów.
Z kolei TVP Info oglądało średnio 210 tys. widzów, co dało stacji udziały na poziomie 3,10 proc. Kanał notuje spadek o 13,9 tys. widzów w ujęciu rocznym. Stacja plasuje się na siódmym miejscu wśród Top 20 stacji TV.

Z kolei kanał Polsat News oglądało średnio ponad 61,9 tys. widzów (0,92 proc.). Stacja zanotowała spadek o ponad 14,8 tys. widzów w ujęciu rocznym. Jednocześnie stacja znalazła się na 19 miejscu wśród najpopularniejszych kanałów w Polsce.
Dane: Nielsen Audience Measurement i interpretacja własna

Komentarze (1 - 10 z 23)

I co z tego, że TVN24 zyskuje widzów, a TVP Info traci? Mnie to kompletnie, ale to kompletnie nie rusza! Ja wiem, że TVP Info jest dla bardziej wymagającej elity, która nie boi się prawdy i nie ma klapek na oczu. TVP Info to telewizja informacyjna dla wymagającej elity, która nie chce żyć w wyimaginowanej, alternatywnej rzeczywistości i której nie przeszkadza to, że PiS jest bardzo dobrą partią rządzącą, a opozycja bez przerwy się kompromituje.

TVN24 ma więcej widzów, ale na koncerty muzyki pop też chodzi więcej ludu, niż na koncerty jazzowe czy do opery, a tandetne harlekiny mają więcej czytelników od poważnej literatury faktu. Więc nie ma o czym gadać. NIE WSZYSTKO, CO JEST POPULARNE, JEST AMBITNE I WARTOŚCIOWE (jak widać, dotyczy to nawet telewizji informacyjnych). Niestety, lewacy tej oczywistej oczywistości nie potrafią zrozumieć, dlatego z uPOrem maniaka będą udowadniali, że TVP Info to gorszy kanał od TVN24. Lewacy patrzą TYLKO na procenty ogladalności - dla nich to jest JEDYNY wyznacznik jakości kanałów...
bardzo oryginalny nick 1.04.2019 (12:56:43)
 15  
Oczywiście lider antyPiSowskiej propagandy znowu na szczycie oglądalności ;D Inaczej być nie mogło. Przykre, że takich mamy Polaków.
Nie mydl oczu. Każdy kto trochę myśli, wie, że:
PIS i PO to to samo, dwa ugrupowania cwaniaków. W dzień w telewizji wielcy wrogowie, wieczorem na polowanku już przyjaciele.
 14  
Nie mydl oczu. Każdy kto trochę myśli, wie, że:
PIS i PO to to samo, dwa ugrupowania cwaniaków. W dzień w telewizji wielcy wrogowie, wieczorem na polowanku już przyjaciele.
No oczywiście z zespołem internetowych klakierów nakręcających naiwnych, by "poprawnie" myśleli. PIS i PO to to samo - PAMIĘTAJCIE!!!!!!
 5  
Jasne! Na pewno sam tvn przeprowadzał sondaż :-)
 5  
klamot gada sam ze sobą, człowiek zwieracz podszywa się pode mnie - dzień jak co dzień na koMEDIA2 ;D
no jak, wy gadacie ze sobą cały czas, ja nie mogę? (tylko ja nicka nie zmieniam)
 3  
Zbliżają się urodziny Hitlera, chciałbym przypomnieć TVN24 że w tym roku zgodnie z mądrością etapu robimy swastykę z plasteliny nie z wafelków.Bo to plasteliną naziści dręczyli swoje ofiary.
 7  
Wiem że Prima Aprillis dzisiaj ale to już lekka przesada
 5  
Wiem że Prima Aprillis dzisiaj ale to już lekka przesada
Mój wpis i Prima Aprillis to jest tylko zbieg okoliczności. Wpis nie ma związku z Prima Aprillis i jest całkowicie poważny, bez ironii i żartów. Nie moja wina, że artykuł o wysokiej oglądalności TVN24 ukazał się akurat 1 kwietnia.

Zresztą każdy inteligentny i uważny czytelnik wie, że nie po raz pierwszy już piszę tu o tym, że wysoka oglądalność kanału nie musi być równoznaczna z jego wysokim poziomem merytorycznym. Od ponad roku próbuję to tłumaczyć.
bardzo oryginalny nick 1.04.2019 (16:04:18)
 5  
Coście @Macieju napisali? - że TVP INFO tylko dla elity..?
Dobrze że jestem zwykłym zjadaczem chleba, i nie muszę oglądać Wiadomości TVP, bo bym nie słusznie poczuł się elitą.
 5  
Dynamika spadku pisowskiej szczekaczki nadal największa. To cieszy, że propaganda sekty ma coraz mniejszą siłę paranoicznego rażenia. Jednak kompletny upadek TVP Info (dzisiaj już raczej dezinfo) jest przejawem tak skrajnej indolencji pisowców, że po oderwaniu od Koryta+ tej bandy należy tych matołów pociągnąć do odpowiedzialności.

Kończę pisanie w tym wątku. Więcej tu nie zajrzę, bowiem z dna już zabełkotał matołB, a lada chwila z pisuaru (albo z kurnika) wypełznie radomska transwestytka Małgośka3737 i zacznie się pisowski smród od szamba z fekaliami :D :D :D
Tyle W TEMACIE.
Nara wyznawcy tępej sekty :D :D :D
 2