Łukasz Szewczyk01.04.2019 (13:36)brak komentarzy

Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Wybrano nowego prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Podczas XXIX zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowego prezesa Izby. Na stanowisko kandydowali Andrzej Dulka oraz Bartłomiej Michałowski. W trakcie głosowania członkowie Izby na prezesa wybrali Andrzeja Dulkę, który przejmuje stery w PIIT na najbliższe 2 lata.
Andrzej Dulka - nowy prezes PIIT / Fot. materiały prasowe
Andrzej Dulka - nowy prezes PIIT / Fot. materiały prasowe
- To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc objąć to stanowisko, a zarazem duże zobowiązanie, aby intensywnie pracować dla dobra branży teleinformatycznej skupionej w PIIT powiedział nowy Prezes Izby po wyborze na to stanowisko.

Andrzej Dulka przez ostatnie 13 lat pełnił funkcje prezesa w firmie Alcatel-Lucent Polska, gdzie między innymi zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 roku jest Wiceprzewodniczącym Sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN; od 2015 roku jest Członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers; od 2015 roku Prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 otrzymał Statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Przypomnijmy, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji istnieje od 26 lat i zrzesza 130 firm. Jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej oraz promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.