Łukasz Szewczyk05.04.2019 (17:37)12 komentarzy

Więcej treści 4K w NC+. W ofercie nowe kanały TV

Do oferty programowej platformy nc+ dołączyły dwa nowe oficjalne kanały amerykańskiej agencji kosmicznej.
nc+
W kwietniu 2019 roku ofertę programową platformy NC+ poszerzyły kanały amerykańskiej agencji kosmicznej NASA TV UHD oraz NASA TV HD. Można w nich oglądać wyjątkowe zdjęcia z amerykańskiego programu kosmicznego, w tym relacje ze startów rakiet, podglądać życie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, podziwiać widoki Ziemi z kosmosu, a nawet eksplorować kosmos, układ słoneczny czy Marsa. Wśród pokazywanych materiałów nie brakuje także klasycznych filmów NASA, przedstawiających program Apollo oraz dokumentów o najnowszych pracach badawczo-rozwojowych agencji.
Nadający w jakości 4K kanał NASA TV UHD jest dostępny dla posiadaczy dekoderów 4K UltraBOX+ na pozycji 197. Drugi, nadający w jakości HD kanał NASA TV HD jest dostępny dla posiadaczy dekoderów 4K UltraBOX+ oraz dekoderów HD nc+ na pozycji 198.

Kanały są dostępne dla abonentów nc+ bez dodatkowych opłat.

Komentarze (1 - 10 z 12)

WWWWOOOOOWWWW
 4  
Za co miała by być opłata, skoro kanał jest FTA?
 24  
szał jak swego czasu 3D.
 6  
Jaki szał, a kanały już od dawien dawna na HB i od początku FTA. Brakuje jeszcze reklam, w których nc+ będzie się chwalić tym dorobkiem.
 13  
Drogie dzieciaczki piszące komentarze, wyjaśniam wam, że nawet jeśli jakiś kanał jest nadawany FTA z Hot Birda, nc+ nie może go tak po prostu, bez umowy z nadawcą, dodać do listy w swoich dekoderach dedykowanych i chwalić się poszerzeniem oferty programowej o ten kanał.

To znaczy, może dodać do listy dowolny kanał FTA bez umowy z nadawcą (tak jak ma dodane wiele innych zagranicznych), ale bez chwalenia się, że go ma w swojej oficjalnej ofercie. Żeby się chwalić poszerzeniem oferty o dany kanał, nc+ musi zawrzeć z nadawcą umowę. Skoro nc+ chwali się, że poszerzyła ofertę o NASA TV HD/4K, to znaczy, że zawarła umowę z tym nadawcą, więc kanal oficjalnie wszedł do oferty, mimo że od dawna był FTA z HB.

Inna sprawa, że oferta 4K w nc+ nadal głowy nie urywa. Mam ten NASA TV 4K nie od dzisiaj, bo korzystam z modułu CI+ w telewizorze i sam sobie mogę wyszukać dowolny kanał FTA. Powiem tak - NASA TV 4K jest ciekawy, aby od czasu do czasu rzucić na chwilę okiem na ładne obrazki, ale nie jest to kanał do ciągłego, nałogowego oglądania. Mnie interesuje KONTENT PREMIUM, ze szczególnym wskazaniem na premiery filmowe, ciekawy dokument czy koncerty z muzyka ambitniejszą niż plastikowy pop dla gimbazy. Chciałbym w nc+ oglądać taki kontent w 4K, a takiego kontentu praktycznie brak.

Cały ten Canal+ 4K to jedno wielkie rozczarowanie i nieporozumienie. Jeśli ktoś nie jest fanem sportu, kanał ten nie prezentuje zbyt wiele godnego uwagi. Ileż można oglądać w kółko powtórki "Kruka" i kilku dokumentów? Oferta tego kanału przypomina zatęploną playlistę. Jeżeli do października (w październiku koniec mojej umowy z tą przereklamowaną platformą) niczym pozytywnie nc+ mnie nie zaskoczy, po prostu się pożegnamy. To już nie są czasy, kiedy TV SAT była jedynym dostarczycielem atrakcyjnego kontentu w wysokiej jakości technicznej. Serwisy internetowe nie śpią... i kontentu 4K oferują już całkiem sporo!!! A ja nie po to mam telewizor 85", aby nędzne 1080i na nim oglądać, więc idę tam, gdzie dostanę kontent w rozdzielczości odpowiadającej mojemu telewizorowi.

Amen!
Grzegorz Wandałowicz 6.04.2019 (14:57:46)
 3  
Urzekła mnie Twoja historia...
 12  
Grzegorz Wandałowicz. 1080i nie jest straszne dla ludzi co mają telewizory 4k, ale nie ogladaja materiału w innej jakości. Więc oczy sobie jakoś przyzwyczaili do tej miernoty. Kupowanie telewizora 4k do nc+ czy cyfrowego Polsatu jest nieporozumieniem i wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Oczywiście jak powiedzial mi znajomy jak zjedziesz z ostrością powylaczasz wszystkie funkcje i będziesz 65 cal oglądał z odległości 6 metrów to się da to oglądać. Ja do niego to nie lepiej zostać przy starym HD ready. On oczywiście że tak ale jak namówisz tych matołów żeby kupowali telewizory.
A ja a no tak nie namówisz.

A to że ludzie są głupi i nie zależy im na jakości tylko na ilości wie każdy. Firmy to wykorzystują i nie wdrażają nowych technologii, albo robią to bardzo opieszale jak np. nc+. Przykładem z drugiego bieguna jest HBO które na 4k nawet nie zamierza przechodzić bo po co skoro głupi Polacy i tak zapłacą.

Co do HD w tv. Ja bym to zaakceptował gdyby jakość była na poziomie Netflixa. Ostatnio obejrzałem John Wick 2 i porównałem z nagraniem z dysku dekodera nc+. Tutaj w HD i tutaj w HD. Na Netflix obraz kryształ bajka a z dekodera mleko i pikseloza. Dodatkowo brak porządnego audio.
 0  
Grzegorz Wandałowicz ogląda telewizję przez moduł !!! Koniec świata bliski.
 8  
Prędzej świnie ujrzą słońce niż
napisze cokolwiek nowego.
 5  

Co do HD w tv. Ja bym to zaakceptował gdyby jakość była na poziomie Netflixa. Ostatnio obejrzałem John Wick 2 i porównałem z nagraniem z dysku dekodera nc+. Tutaj w HD i tutaj w HD. Na Netflix obraz kryształ bajka a z dekodera mleko i pikseloza. Dodatkowo brak porządnego audio.
Ja też akceptuję obraz HD (nawet posiadając duży telewizor 4K), pod warunkiem, że jest to DOBRE HD i nadawca nie oszczędza na przepływności wideo. Niestety oszczędzają prawie wszyscy, nawet nc+, dlatego wychodzi z tego mleko i pikseloza. Dlatego właśnie piszę o nędznym 1080i.

Zgodzę się, że nawet HD z Netflixa jakościowo bije na głowę HD z kanałów "premium" od nc+. Może przepływność wideo jest wyższa, a może kodeki lepsze, ale różnica widoczna jest gołym okiem.

Grzegorz Wandałowicz ogląda telewizję przez moduł !!! Koniec świata bliski.
Od ponad półtora roku, odkad podpisałem nowy cyrograf z nc+. Moduł CI+ z kartą Cayman poprawnie działa w moim telewizorze Sony, tylko coraz mniej się chce oglądać tę zacofaną technologicznie telewizję satelitarną. Ostatnio wolę internet, a za nc+ płacę, bo jeszcze do października jestem uwiązany z nią cyrofrafem. Potem do widzenia, bo wątpię, że do października czymś mnie pozytywnie nc+ zaskoczy i się rozmyślę.
Grzegorz Wandałowicz 7.04.2019 (16:41:32)
 4