Łukasz Szewczyk08.04.2019 (9:15)brak komentarzy

Netflix zapowiada drugi sezon "The Umbrella Academy" (wideo)

Netflix potwierdził, że powstanie drugi sezon serialu "The Umbrella Academy".
Drugi sezon będzie liczył 10 odcinków i zostanie wyprodukowany przez UCP (Universal Content Productions) dla Netflix. Początek zdjęć latem 2019 roku w Toronto.
W drugim sezonie znów wystąpią: Ellen Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher i Justin Min. Wkrótce zostaną ogłoszeni kolejni członkowie obsady.

Steve Blackman będzie showrunnerem i producentem wykonawczym. Oprócz Blackmana za produkcję odpowiadać będą również Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Gerard Way i Gabriel Bá.


O czym jest serial "The Umbrella Academy"? Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve'a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Serial "The Umbrella Academy" jest oparty na serii popularnych, wyróżnionych nagrodą Eisnera komiksów i powieści graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya ("My Chemical Romance"), zilustrowanych przez Gabriela Bá i wydanych przez Dark Horse Comics. Serial na zlecenie Netflix został wyprodukowany przez Universal Cable Productions. Jego producentami wykonawczym są Steve Blackman ("Fargo", "Altered Carbon") oraz Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Gerard Way i Gabriel Bá.