Łukasz Szewczyk08.04.2019 (10:27)2 komentarze

"Opieka nad Seniorem". Nowy miesięcznik Wydawnictwa Bauer

We wtorek (9 kwietnia 2019 roku) na rynku zadebiutuje nowy miesięcznik poradnikowy "Opieka nad Seniorem".
Jak przekonuje wydawca, "Opieka nad Seniorem" to miesięcznik w przystępnej cenie egzemplarzowej, który dopasowany jest do faktycznych problemów opiekunów osób starszych. Porusza tematy trudne, wstydliwe, często pomijane przez inne tytuły poświęconej tej tematyce.
Nowy magazyn dostrzega przede wszystkim samą opiekunkę i wagę jej roli w opiece: pomaga radzić sobie z emocjami i wspiera w trudnych momentach. Osoby opiekujące się starszymi i schorowanymi rodzicami borykają się na co dzień z wieloma dylematami, m.in. jak zapewnić podopiecznemu godne warunki życia, komfort, poczucie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie. Często nie radzą sobie z poczuciem winy, nadmiarem obowiązków i z tym, jak zmienia się schorowany starszy człowiek. Nie wiedzą, jak z nim rozmawiać, jak w tej trudnej sytuacji ułożyć relacje z resztą domowników, jak poradzić sobie ze swoim zdrowiem (większość opiekunek cierpi na tzw. syndrom stresu opiekuna, który prowadzi do wielu chorób i złego samopoczucia).

"Opieka nad Seniorem" pomaga opiekującemu się seniorem rozwiązywać wszystkie te problemy, ale też wspiera i doradza, jak pogodzić obowiązki zawodowe z pielęgnacją chorego, jak nie wypalić się, nie zaniedbać innych i poradzić sobie z własnymi lękami, żalem, bezsilnością. Podpowiada opiekunowi, co może zrobić, by mieć czas też dla siebie, by zadbać o swoje zdrowie, relacje z bliskim.

W każdym numerze poruszane są problemy, z którymi borykają się zarówno seniorzy, jak i ich opiekunowie, czy też i ci , których rodzice są jeszcze w miarę samodzielni i mieszkają osobno.

Wszystkie porady poparte są wskazówkami znanych ekspertów, którzy na co dzień zajmują się leczeniem i pomocą seniorom, a także wspierają opiekunów. Z "Opieką nad Seniorem" współpracują m.in. geriatra, rehabilitant z domu seniora, dietetyk geriatryczny, pielęgniarka, opiekunka z MOPS, psycholog z grupy wsparcia dla opiekunów.

Czytelniczki znajdą w piśmie również dużo adresów i telefonów, pod którymi opiekun uzyska pomoc i wsparcie.

"Opieka nad Seniorem" zamieszcza także szczegółowe instrukcje (rysunki) dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji, organizowania przestrzeni dla seniora, tak aby zarówno on, jak i opiekun czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Kluczowe działy w tytule to: Psychologia, Zdrowie i dieta opiekunki, Zdrowie seniora, Dieta na jesień życia, Bezpiecznie w domu i na dworze, Prawo i finanse oraz Relaks dla ciebie i seniora. W miesięczniku nie zabrakło również reportażu, w którym czytelniczki dzielą się swoimi doświadczeniami w opiece nad bliskimi.

Ważną częścią jest dział Prawo i finanse poświęcony takim tematom jak: gdzie szukać pomocy medycznej, jak i gdzie uzyskać wsparcie finansowe, co się należy seniorowi i jego opiekunom.

Grupą docelową są kobiety 50+, ze średnich i małych miejscowości, które regularnie lub czasowo sprawują opiekę nad swoimi starzejącymi się rodzicami, teściami i dalszymi krewnymi, często kosztem własnego zdrowia i czasu dla najbliższej rodziny.

Redaktorem naczelnym "Opieki nad Seniorem" jest Elżbieta Bożek

Magazyn "Opieka nad Seniorem" ukazuje się w cenie 3,99 zł i objętości 52 stron

Nowy tytuł będzie promowany w ogólnopolskich stacjach TV oraz tytułach prasowych Wydawnictwa Bauer. Za kreację spotu TV odpowiada Digit-Art, za zakup Mediów - Wavemaker.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Następna partia śmieciowego produktu największego w Polsce wytwórcy makulatury. A cena - horrrrendalna. Wszystkirgo najgorszego.
 2  
Czy można zaprenumerować?
Czy będzie też dostępne wydanie cyfrowe?
 0