Łukasz Szewczyk08.04.2019 (10:40)6 komentarzy

"Gazeta dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!" od Gazety Wyborczej

W poniedziałek (8 kwietnia 2019 roku) w ponad 24 polskich miastach można otrzymać bezpłatną "Gazetę dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!". Specjalne, 8-stronicowe wydanie, przygotowane przez redakcję Gazety Wyborczej, zawiera m.in. głosy poparcia dla postulatów nauczycieli, informatory dla rodziców oraz spis absurdów reformy edukacji.
Gazeta dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!! (8 kwietnia 2019)
W "Gazecie dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!" można też przeczytać, dlaczego estoński nauczyciel zarabia prawie dwa razy więcej niż polski oraz jak polskie szkoły nie radzą sobie z reformą. Wyjątkowa gazeta powstała w związku z rozpoczynającym się właśnie strajkiem nauczycieli w całej Polsce.
Bezpłatne egzemplarze wydania będą dostępne w ponad 24 miastach - m.in. w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Płocku, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Część z ponad 135-tysięcznego nakładu dotrze do szkół, a część będzie rozdawana na ulicach. Dystrybucję wydania przygotował zespół "Gazety Wyborczej".

"Gazeta dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Szkoła mówi dość!!!" jest także dostępna w internecie na stronach Wyborcza.pl. Jej ukazanie się wspierają promocja w mediach społecznościowych i działania autopromocyjne "Gazety Wyborczej".

Na Wyborcza.pl od poniedziałku, 8 kwietnia br. trwa też relacja na żywo "Wielki strajk nauczycieli". Redaktorzy i dziennikarze "Gazety Wyborczej" zbierają w niej informacje o strajku z Warszawy i całej Polski.

Komentarze (1 - 6 z 6)

"Dominika Wielowieyska w felietonie uzasadniła dlaczego uważa, że należy wyrzucić "Kartę nauczyciela do kosza". Nauczyciele oburzyli się, oto kilka ich listów..." a dziś wspieramy nauczycieli , ta gazeta nigdy się nie zmieni ale jak władzunia się zmieni będzie inna narracja
 1  
Polacý mowia Dosc zaklamanej Komunistycznej gazecie W.
 3  
W POstępowej, wielbionej przez gw Unii Europejskiej, nauczyciele nie mogą strajkować. W złej niedemokratycznej Polsce mogą! ;D

#hiPOkryzja!
 11  
W postępowej Europie nauczyciele zarabiają tyle co nasi pOsłowie, zatem strajkować nie muszą, w Polsce tyle ile naczelnik wydaje miesięcznnie na kota.

#hiPOkryzja!
 14  
I znowu ten kot, ulubione zwierzę lewusów ;D W Europie to my jesteśmy, ale tylko geograficznie mądralo! Kierowca, sprzedawca, sędzia, lekarz , pielęgniarka, itd. też zarabiają więcej w .Niemczech,czy we Francji. Tak po prostu jest nasz Einsteinie ;D
 2  
Kot jest lepszy niż "wina Tuska", bo Ty lodówkę otwierasz i Tuska widzisz. Co do zarobków, tak się zarabia w krajach rozwiniętych, gdzie prowadzi się odpowiedzialną politykę budżetową.
My z naszym rozdawnictwem na kredyt nie dogonimy tych zarobków nawet za 50 lat, bo niebawem trzeba będzie zacząć spłacać te pisowskie długi.
 1