Łukasz Szewczyk08.04.2019 (11:49)brak komentarzy

"Wyborczy Grill" wraca do Wirtualnej Polski. Prowadzi Marek Kacprzak

Wirtualna Polska rusza z nową odsłoną "Wyborczego Grilla", drugi sezon będzie poświęcony kampanii wyborczej do Europarlamentu.
Marek Kacprzak / Fot.Wirtualna Polska
Marek Kacprzak / Fot.Wirtualna Polska
"Wyborczy grill" w nowej odsłonie będzie składał się z dwóch części. Pierwsza to rozmowa z kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Marek Kacprzak skonfrontuje gości z postulatami zgłaszanymi przez polityków z konkurencyjnych list oraz zada pytania widzów z platformy WP #dziejesie. W drugiej, prowadzący porozmawia z dwójką ekspertów, którzy odniosą się do rozmowy z kandydatem z części pierwszej oraz do bieżących wydarzeń w kampanii wyborczej. Wśród zaproszonych są m.in. politolodzy, publicyści i byli politycy.
- Wybory do Europarlamentu nigdy nie budziły w Polsce takich emocji, choć do Unii należymy już piętnaście lat. Swoich gości będę pytał z czym i po co wybierają się do Brukseli. I jak to przy grillowaniu, nie będzie tu miejsca na okrągłe zdania z przekazów dnia. Lista pytań będzie na tyle długa, szczegółowa i wspierana pytaniami od internautów, że na wierzch będą wychodziły tak prawdziwe intencje kandydatów, jak i ich kompetencje do tego, by zająć miejsce w Europarlamencie - mówi Marek Kacprzak, prowadzący program dziennikarz WP.

Program będzie emitowany na stronie głównej WP w każdy poniedziałek o godz. 15:00. Odcinki potrwają do 45 min. Premiera pierwszego już w poniedziałek, 8 kwietnia. Jego gościem będzie Dominik Tarczyński.

Pierwszy sezon "Wyborczego Grilla" miał 8 odcinków, był emitowany od początku września do końca października 2018 roku. Wszystkie odcinki zanotowały łącznie 11,2 mln rozpoczętych odtworzeń.