Łukasz Szewczyk08.04.2019 (11:53)brak komentarzy

"Swoją drogą". Nowa seria filmów dokumentalnych Onetu o wartościowych bohaterach

Od 9 kwietnia w Onecie, co tydzień, będzie można oglądać cykl dokumentów pt. "Swoją drogą", zrealizowanych wspólnie z producentem piwa Łomża. Bohaterami odcinków są m.in. Adam Kownacki, Szczepan Twardoch, Maciej Rutkowski oraz Krzysztof Materna. Celem twórców jest pokazanie, że warto w iść swoją drogą, pozostać sobą i być wiernym swoim wartościom.
Adam Kownacki jednym z bohaterów dokumentalnej serii Onetu "Swoją drogą" / Fot. Onet
Adam Kownacki jednym z bohaterów dokumentalnej serii Onetu "Swoją drogą" / Fot. Onet
"Swoją drogą" to seria siedmiu filmów dokumentalnych o osobach, które za sprawą swoich umiejętności dały się poznać szerokiej publiczności, m.in. najlepszy polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki, pisarz Szczepan Twardoch, wicemistrz świata w windsurfingu Maciej Rutkowski czy też artysta Krzysztof Materna. W parze z nimi zostaną przedstawione osoby znane znacznie węższemu gronu, ale których historie są równie ważne w przekazie filmu.
Celem serii dokumentów jest kreowanie pozytywnych postaw ludzkich, takich jak bycie wiernym swoim wartościom, kierowanie się pasją w życiu i podążanie swoją drogą. Na historie bohaterów będzie można spojrzeć dodatkowo okiem znakomitych polskich reżyserów znanych nie tylko z form dokumentalnych, ale również filmów fabularnych czy reklamowych.

Za kamerą stanęli Grzegorz Jankowski, nominowana do Oskara Aneta Kopacz, duet reżyserski Jakubowska-Gronowski oraz Michał Materna. Twórcy otrzymali dużą swobodę w tworzeniu swoich dokumentów oraz przedstawieniu bohaterów, wynikiem czego są filmy odznaczające się różnorodnością formy i sposobem opowiadania historii. Ich wspólnym mianownikiem jest autentyczność, bycie wiernym sobie oraz obranym przez siebie wartościom.

- Projekt "Swoją drogą" bardzo mnie zainteresował. To niezwykle inspirujące, spotykać młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje oraz rzeczywiście idą własną droga z tak niesamowitą determinacją i konsekwencją. Ci ludzie mają serce, mają wielką siłę przebicia - nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Oni działają zupełnie inaczej niż ja działałam w ich wieku, mają większą pewność siebie, mają inne narzędzia. To jest niezwykle inspirujące, a film, który nakręciłam jest właśnie o o oddaniu, o determinacji i o takim działaniu z pasją. Niezwykle ciekawe jest dla mnie to, że w tych historiach nie ma rezygnacji z życia. Znajdziemy tam natomiast miejsce na rodzinę i na dzieci. To jest pasja życia! - opisała swój udział w projekcie Aneta Kopacz, reżyserka dwóch filmów.


- Dłuższe formy wideo to idealne narzędzie do opowiadania historii. Tych pasjonujących, kolorowych, ciekawych i ważnych. Marka Łomża chce opowiadać o swoich wartościach, które Onet podziela. Wybór własnej drogi, realizacja celów na swoich warunkach, czy czerpanie przyjemności z życia w zgodzie z etyką. Jesteśmy przekonani, że seria dokumentów może być dużą dawką inspiracji dla naszych widzów i wartościową formą spędzenia wolnego czasu. Chcemy współpracować z dojrzałymi i odpowiedzialnymi partnerami, którym zależy na jakościowych treściach i szerokiej dystrybucji - mówi Sabina Lipska, dyrektor video Ringier Axel Springer Polska

Filmy zostały zrealizowane we współpracy z marką piwa Łomża.

Filmy będą dostępne na dedykowanej stronie w Onecie od 9 kwietnia br. Co wtorek o godz. 20.00 na stronie pojawi się kolejny nowy odcinek, któremu będzie towarzyszyć premiera na głównej stronie Onetu. Program będzie można oglądać także na YouTube oraz Facebooku. Materiały związane z cyklem "Swoją drogą" będą dostępne także na Instagramie.


Za realizację całej serii odpowiada firma produkcyjna Lulu Production we współpracy
z MediaCom Warszawa oraz Onetem. Producentami wszystkich filmów są Olga oraz Bartosz Cerkascy.