Łukasz Szewczyk12.04.2019 (21:37)brak komentarzy

"Nocna jazda", "Tamte dni, tamte noce", "Paddington 2", "Niezwyciężony" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Paddington 2", "Niezwyciężony", "Nocna jazda", "Kacze opowieści: Łuu-u!", "Linia życia" czy też ""Carmen i Lola"
Nocna jazda
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Amityville: Przebudzenie" (12 kwietnia). Samotna matka wychowująca trójkę dzieci przeprowadza się do pięknego przestronnego domu. Niestety wkrótce okazuje się, że jest on nawiedzony. Przeprowadzka rodziny pozwoli Joan, samotnej matce zaoszczędzić na kosztowne leczenie sparaliżowanego syna, który od lat żyje przykuty do łóżka. Nowy dom wydaje się idealnym miejscem dla rodziny, jednak okazuje się, że nie są w nim sami. W niewyjaśniony sposób zaczyna zmieniać się stan zdrowia Jamesa. To, co początkowo wygląda na cud, wkrótce okazuje się koszmarem.
Z kolei w niedzielę "Niezwyciężony" (14 kwietnia). Prawdziwa historia mężczyzny, który traci obie nogi w zamachu w trakcie maratonu bostońskiego. Jeff Bauman pracuje w sklepie, jest zapalonym kibicem Red Soxów, lubi pełne rozrywek życie towarzyskie, ale ma problem z zaangażowaniem się w związek i z odpowiedzialnością. Pewnego dnia mężczyzna spotyka byłą dziewczynę, obiecuje kibicować jej podczas nadchodzącego maratonu bostońskiego. Ten dzień zmienia wszystko. Jeff traci w wybuchu obie nogi. Mężczyzna staje się bohaterem, jednak po pewnym czasie sława zaczyna go przytłaczać.

Drugą premierą będzie "Paddington 2" (14 kwietnia). Druga część przygód kultowego brytyjskiego niedźwiadka o nienagannych manierach. Miś Paddington tym razem trafi w złe towarzystwo. Problemy wydają się poważne, ponieważ niedźwiadek pomyłkowo zostaje osadzony w areszcie wśród typów spod ciemnej gwiazdy. Paddington wyznacza sobie nową misję, naiwnie chce sprowadzić ich na dobrą drogę. A że siłę przekonywania ma wielką, rzecz może się udać. Szczególnie jeśli futrzasty zada swe fundamentalne pytanie: Misia w sercu nie masz?!


W sobotę "Tamte dni, tamte noce" (13 kwietnia). Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman (Timothée Chalamet) jest błyskotliwym siedemnastolatkiem, który wraz z rodzicami spędza lato we włoskiej, siedemnastowiecznej willi. Chłopak komponuje i gra muzykę klasyczną, czyta książki i flirtuje z pełną uroku Marzią. Jego ojciec (Michael Stuhlbarg) jest szanowanym profesorem specjalizującym się w kulturze greko-romańskiej, a matka Annelle (Amira Casar) oczytaną tłumaczką. Pewnego dnia przyjeżdża do nich młody, amerykański stypendysta Oliver (Armie Hammer), który pracuje z ojcem Elia nad swoim doktoratem. Elio i Oliver szybko łapią dobry kontakt i odkrywają siłę wzajemnego przyciągania.

Drugą premierą będą "Kacze opowieści: Łuu-u!" (13 kwietnia). Po dziesięciu latach milczenia Scrooge McDuck i Kaczor Donald w końcu znowu się spotykają. Donald potrzebuje jego pomocy w opiece nad siostrzeńcami Hueyem, Deweyem i Louiem. Chłopaki nie mogą uwierzyć, że spotykają najbogatszą kaczkę na świecie. Zdają się być jeszcze bardziej podekscytowani, kiedy uświadamiają sobie, że Scrooge McDuck jest ich wujkiem. Rodzina niespodziewanie wyrusza w podróż życia do Zaginionego Miasta Atlantydy. Szalona animacja opowiadająca o fascynujących przygodach Kaczora Donalda i zwariowanych członków jego rodziny

W sobotę także "Break" (13 kwietnia). Lucie (Sabrina Ouazani) jest ambitną tancerką, której wielkim pragnieniem jest dostać się do prestiżowej szkoły Bird Dance Company. Pewnego dnia ulega jednak poważnemu wypadkowi i rodzice starają się ją przekonać, aby zdawała na prawo. Dziewczyna nie daje za wygraną i stara się walczyć o swoje marzenia. Prosi Vince'a (Kevin Mischel), niezwykle magnetycznego tancerza, by pozwolił jej trenować ze swoją grupą. Komedia romantyczna o sile determinacji i pogoni za marzeniami

Niedzielną Megapremierą będzie film "Nocna jazda" (14 kwietnia). Martin (Emile Hirsch) jest utalentowanym muzykiem, który sześć miesięcy po nieudanej kolacji zapoznawczej z zapracowanym ojcem (J.K. Simmons) swojej dziewczyny Ginnie (Analeigh Tipton), musi na nowo skonfrontować się z mężczyzną. Pan Gallo puka pewnego dnia do jego drzwi w poszukiwaniu swojej zaginionej córki. Mimo że Martin rozstał się z ukochaną jakiś czas temu i dalej ma złamane serce, nie ma wyjścia i musi pomóc ojcu Ginnie w poszukiwaniach... Słodko-gorzkie kino o nieoczywistej relacji, jaka narodziła się między wrażliwym muzykiem i zapracowanym ojcem jego byłej dziewczyny, która zaginęła w niewyjaśnionych okoliczności. Wspólnie spędzony czas pozwala mężczyznom zapomnieć o przeszłości i na nowo otworzyć się na życie.

Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Genesis" (13 kwietnia). Życie chłopca romskiego pochodzenia zmienia się całkowicie, kiedy w tragicznym i brutalnym ataku traci on rodzinę. Młoda prawniczka ulega naciskom ze strony przełożonego i podejmuje się obrony jednego z mężczyzn stojących przed sądem za rolę, którą rzekomo odegrał w serii rasistowskich morderstw. Podczas badania sprawy kobieta nawiązuje kontakt z chłopakiem, który występuje w roli świadka. Przypadkowe spotkanie raz na zawsze zmienia ich życie. Nastoletnia matka robi wszystko, aby jej dziecko nie poszło w jej drogą. Składający się z trzech historii film, którego fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce na Węgrzech, kiedy grupa neonazistów dopuściła się prześladowań romskich rodzin. Wydarzenia te wpływają na bohaterów filmu, całkowicie zmieniając ich życie.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Linia życia" (14 kwietnia). Pięcioro ambitnych studentów medycyny jest zafascynowanych zagadką dotyczącą granicy życia i śmierci. Ich marzeniem jest odkrycie, co znajduje się tuż za granicą życia. Z tej przyczyny decydują się wziąć udział w niebezpiecznym eksperymencie, w którym akcja serca każdego z nich zostanie czasowo zatrzymana. Ryzykowne badania zmuszają młodych ludzi do przemyśleń i wzięcia odpowiedzialności za swoje śmiałe decyzje. Mocny horror o chorobliwej ambicji i próbie odkrycia niemożliwego

Natomiast w Cinemax2 "Carmen i Lola" (14 kwietnia). Carmen (Rosy Rodríguez) żyje w romskiej społeczności na przedmieściach Madrytu. Od dziecka wierzy, że jej przeznaczeniem, podobnie jak wielu innych kobiet ze wspólnoty, jest zamążpójście i wychowanie jak największej liczby dzieci. Pewnego dnia Carmen poznaje zbuntowaną Lolę (Zaira Romero), która marzy o pójściu na studia, tworzy graffiti i jest lesbijką. Dziewczyny szybko znajdują wspólny język. Razem zaczynają odkrywać świat, którego wcześniej nie znały... Poruszający dramat mówiący o poszukiwaniu siebie, wchodzeniu w dorosłość i próbie uwolnienia się z więzów konserwatywnej wspólnoty.