Łukasz Szewczyk13.04.2019 (11:09)13 komentarzy

Widzowie Discovery Channel będą świadkami historycznego odkrycia

Discovery Channel zapisuje się na kartach historii świata znaleziskiem świetnie zachowanej mumii arcykapłana sprzed 2,5 tys. lat! Starożytny egipski sarkofag, w którym dokonano odkrycia, otwarto podczas nagrania programu "Egipt: Wyprawa w nieznane"
"Egipt: wyprawa w nieznane"
Telewizyjne kamery towarzyszyły zespołowi egipskich archeologów i badaczy podczas eksplorowania starożytnej egipskiej nekropolii, Al-Ghorifa w Środkowym Egipcie, ok. 260 km na południe od Kairu. Przygoda rodem z filmów o Indianie Jonesie, tyle że tym razem rozgrywająca się w prawdziwym świecie, da widzom rzadko spotykaną możliwość dołączenia do wykopalisk archeologicznych, zobaczenia labiryntu podziemnych grobowców oraz odwiedzenia niedostępnych dotąd komór grobowych.
Poszukiwacz przygód i zapalony badacz Josh Gates oraz światowej sławy egiptolog dr Zahi Hawass, którego legendarna kariera trwa już od blisko 50 lat, zbadali głębokie podziemne tunele, zaś Chris Jacobs oraz dr Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyżej Rady Starożytności będą komentować dla widzów przebieg wydarzenia.

­- To było niesamowite przeżycie - powiedział Gates. - Nie ma wielu ludzi na świecie, którzy mogą pochwalić się wejściem do niezbadanych wcześniej starożytnych grobowców, szczególnie w towarzystwie żywej legendy takiej jak dr Hawass. Udało nam się udokumentować spektakularne artefakty i mumie oraz pokazać wszystko widzom. Takie emocje zdarzają się raz w życiu.

- W ciągu 50 lat pracy jako archeolog nigdy jeszcze nie doświadczyłem niczego na tak wielką skalę - powiedział dr Hawass. - Te znaleziska są zupełnie wyjątkowe. Dzięki takim odkryciom chcę ciągle pracować. Powodują one, że wciąż czuję się młody i pełen życia!

Świetnie zachowane szczątki arcykapłana, zmumifikowane 2,5 tys. lat temu, owinięte złotymi bandażami i pochowane w towarzystwie artefaktów to nie jedyne odkrycie, jakiego dokonano podczas nagrania programu "Egipt: Wyprawa w nieznane". Widzowie będą również świadkami znalezienia m.in. drugiej mumii. Przedmioty znalezione w grobowcu oraz inskrypcje na sarkofagu świadczą o tym, że był to śpiewak w świątyni egipskiego boga Tota. W jego grobie złożono także: starożytną egipską grę planszową, szczątki psa oraz cztery urny na wnętrzności wyjmowane z ciała przed mumifikacją.

Podczas eksplorowania grobowców dr Hawass znalazł również tajemniczą głowę z wosku, którą badacze uznali za odlew głowy jednego z arcykapłanów. To dokładna woskowa podobizna człowieka sprzed 2,5 tys. lat - rysy twarzy są oddane tak szczegółowo, że można by go spokojnie rozpoznać w tłumie.

- Wyjątkowość tej podróży przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jako pierwsi oglądamy te niesamowite starożytne skarby. Największe wrażenie robi jednak to, ile jeszcze zostało do zbadania. Bardzo się cieszę, że program obejrzą miliony ludzi na całym świecie. Wysyłamy w świat ważny komunikat, że Egipt jest bezpieczny i zapraszamy turystów - powiedział dr Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności.

Premiera "Egipt: wyprawa w nieznane" w niedzielę (14 kwietnia 2019 roku) o godzinie 12.00 na antenie Discovery Channel.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Widzowie Discovery Channel od dawna są świadkami NACHALNYCH PRZERW REKLAMOWYCH w trakcie programu. Na bezpłatnych, niekodowanych, naziemnych kanałach komercyjnych rzecz zrozumiała i oczywista. Na płatnych, kodowanych kanałach kablowo-satelitarnych przerwy reklamowe w trakcie programu to jest absolutny skandal i szkoda, że prawo w naszym kraju na coś takiego pozwala.

Zresztą to jest problem nie tylko Discovery Channel. Większość płatnych kanałów działających w Polsce bez wstydu przerywa programy reklamami. Jedyne pozytywne wyjątki jakie znam, to kanały z plusikiem w nazwie (Ale kino+, Planete+, Minimini+ itd), kanały premium typu HBO, i partyjna TVPiS (aczkolwiek to nie jest akt łaski ze strony TVPiS, ma po prostu ustawowy zakaz przerywania reklamami programów).
świńska morda POdająca johnegoB przyprawionego pieprzem w galarecie 13.04.2019 (11:16:07)
 10  
"Jedyne pozytywne wyjątki jakie znam, to kanały z plusikiem w nazwie"
Wcale się nie dziwię bo zaraz z PiSdziarnią i Kurduplem ci się kojarzą :)))))))))))
 26  
zaraz z PiSdziarnią i Kurduplem ci się kojarzą :)))))))))))
Eeee, wypraszam sobie! Ja się PiSem brzydzę! Brzydzę się też imbecylami popierającymi PiS, takimi jak johnyB czy Maciej z radomskiego kurnika.
świńska morda POdająca johnegoB przyprawionego pieprzem w galarecie 13.04.2019 (13:07:27)
 9  
A POsrajta się wszyscy
 7  
Ta tv to PO-KOD.
 11  
Platformiany TVN serwuje swojemu lemingowemu elektoratowi maratony reklam, a w przerwach między reklamami mogą sobie pooglądać trochę filmów i partyjnej propagandy w faktach.
 5  
partyjna propaganda w szczujni tvpiss
 12  
informacje w TVP o dobrych uczynkach partii rządzącej
Wzruszyłam się. Do łez. Niemal zaplułam laptopa. I prawie potarzałam się pod stołem.
To piękne jest.
# Doktor Štrosmajer rzekłby: Kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička!
 10  
Jeśli wiarygodne informacje w TVP o dobrych uczynkach partii rządzącej i takie same informacje o kompromitacjach oPOzycji nazywasz partyjną propagandą i szczujnią, to współczuję... Boli was prawda, oj boli - hahahahahaha!

Ale gratuluję samokrytyki w nicku! Twój nick chyba wyjaśnia, dlatego masz taki (rynsz)tok myślenia...
Nieźle trzeba mieć zryty beret żeby o w niedzielę o 7:58:47 już trollować. Potem czuwać na krytyczne komentarze i dalej kąsać.
Ale psychol.
 12  
Nieźle trzeba mieć zryty beret, żeby uważać, że wszyscy w niedzielę muszą spać aż do 9:53:22 i nie mają prawa wcześnie wstawać.

Jeszcze bardziej trzeba mieć zryty beret, żeby wyrażanie poglądów odmiennych od waszych lewackich nazywać trollowaniem.

Ale psychol.
. . . . . Tekst nie zawiera wystarczającej ilości liter (min. 3) . . . 14.04.2019 (10:36:01)
 25