Łukasz Szewczyk13.04.2019 (11:25)27 komentarzy

Grażyna Torbicka powraca do TVN Fabuła. Nowe sezony autorskich programów

Wystartowała wiosenna ramówka filmowego kanału TVN Fabuła. Na swoje autorskie programy zaproszą Grażyna Torbicka, Kinga Burzyńska, Ania Wendzikowska oraz Andrzej Sołtysik.
"Grażyna Torbicka Zaprasza“ w TVN Fabuła
Grażyna Torbicka to niekwestionowany autorytet w dziedzinie sztuki filmowej. W swoim programie "Grażyna Torbicka zaprasza" przeprowadzi pogłębione rozmowy z twórcami o tym, co jest dla nich najważniejsze, co tak naprawdę myślą o kinie i otaczającym ich świecie. Gośćmi dziennikarki będą postacie, które weszły już z impetem do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują nowe pokolenie artystów. Laureaci nagród na takich festiwalach jak Sundance, Berlinale, Karlowe Wary, Orły, Europejskie Nagrody Filmowe, Złote Lwy, Festiwal Kina Niezależnego Off Camera, Paszporty Polityki, Era Nowe Horyzonty i wiele innych.
Grażyna Torbicka w tej odsłonie swojego programu daje głos młodszemu pokoleniu. Jest ciekawa ich postrzegania rzeczywistości oraz obrazu przyszłego polskiego i europejskiego kina, który wyłania się z tych niezmiernie ciekawych spotkań. Do rozmowy zaprosiła m.in . Agnieszkę Smoczyńską, Piotra Domalewskiego, Jana P. Matuszyńskiego, Jana Komasę, Jagodę Szelc, Bartosza Konopkę, Agnieszkę Żulewską, Martę Prus, Klarę Kochańską, Tomasza Wasilewskiego, Julię Kijowską, Justynę Wasilewską, Annę Zamecka.

Na antenie TVN Fabuła wystartowały także nowe sezony autorskich programów stacji.

"Szkoła filmowa" to wyjątkowe miejsce. Właśnie tam największe gwiazdy dzielą się swoimi wspomnieniami z planów zdjęciowych i zdradzają sekrety zza kulis. Kinga Burzyńska zaprosi gości, którzy zabiorą widzów w podróż do świata kina i teatru. Artyści opowiedzą nie tylko o początkach kariery, inspiracjach i planach na przyszłość, ale również o tym, czym jest dla nich aktorstwo. W nowym sezonie wystąpią między innymi: Grzegorz Damięcki, Jan Peszek, Artur Żmijewski, Gabriela Muskała. Gościem pierwszego odcinka będzie Małgorzata Foremniak.

Andrzej Sołtysik powrócił z autorskim programem, w którym odkryje to bardziej wstydliwe i kontrowersyjne oblicze X muzy. Na przykładzie konkretnych tytułów i gwiazd filmowych prześledzi kilka mniej oczywistych wątków w historii kinematografii. Jak twarda pornografia przenika się z kinem masowym? W jaki sposób kino obraża nasze uczucia religijne? Uczestnikami kameralnych dyskusji w programie "Andrzej Sołtysik przedstawia będą postacie z szeroko pojętego show-biznesu.

W "Przystanku Hollywood" Anna Wendzikowska przedstawi najbardziej aktualne wiadomości ze świata Hollywood. Widzowie zobaczą rozmowy z popularnymi aktorami oraz reżyserami. W programie pojawią się również kulisy topowych produkcji z fabryki snów. Prowadząca sprawdzi jak pracują amerykańskie studia filmowe, zdradzi plany twórców na kolejne produkcje, a także przedstawi ciekawostki i nowinki prosto z Hollywood.

Komentarze (1 - 10 z 27)

;D ;)
 15  
Kolejny PO-KOD !
 6  
Wolę tę twarz PO-KOD niż Pawłowicz PIS -DU ;) Za dużo Dziennika Telewizyjnego ;)
 2  
kanał z milionem powtórek i marnym % oglądalności ... i tyle!!!
 4  
A nie mogłaby Torbicka prowadzić coś na kształt Kocham Kino i przedstawiać w całości filmy bez reklam kina irańskiego lub rumuńskiego? To byłby prawdziwy powrót Grażynki znanej nam z TVP2! Tu widzę dostajemy opakowany produkt marketingowy, co nawet nie może zaprezentować ukochanego Almodovara, bo jest mało komercyjny.
 3  
A nie mogłaby Torbicka prowadzić coś na kształt Kocham Kino i przedstawiać w całości filmy bez reklam kina irańskiego lub rumuńskiego? To byłby prawdziwy powrót Grażynki znanej nam z TVP2! Tu widzę dostajemy opakowany produkt marketingowy, co nawet nie może zaprezentować ukochanego Almodovara, bo jest mało komercyjny.
ZaPOmniałeś, że to jest TVĘ, a w TVĘ nic nie może być normalne ;) PrOgramy muszą być takie no... marketingowo-produktowe, i opakowane glamour, żeby przeciętny target TVĘ (lubiący przerost formy nad treścią) nie nudził się przed ekranem ;D

TVĘ Fabuła - taki sam marketingowy gniot, jak każdy inny kanał ze stajni TVĘ.


buuuuuuuuuuuuuahahahahahaha!!!
 3  
c.d.
Zapomniałem dodać, że robi się tu już niemerytoryczny sracz i dlatego więcej tutaj nie zajrzę.
Bez odbioru lewaki.
Tyle na temat.

Kurtyna!
 0  
Obiecał mi miłość, obiecał mi ślub, wykorzystał moją naiwnosć... Wyciarchałam mu jajca nocą!, teraz się mści ogłasza źe to nie ja pisze. W naszej partii ten Maciej konserwator wentylatorów w kurniku jert spalony, jego dni są policzone.

Tyle w temacie! Kurtyna.
 0  
Gościu skończ już te żałosne wpisy. Wszyscy na ten TWÓJ mamy już serdecznie dość.
 2  
Gościu skończ już te żałosne wpisy. Wszyscy na ten TWÓJ mamy już serdecznie dość.
Żałosne jest to co tutaj robią wszelkiej maści podszywacze. Maciej wyraża tylko swoje zdanie o TVP, PiSie itd, i można się z jego zdaniem zgadzać albo nie, ale nie można mu odmówić prawa do jego wyrażania w komentarzach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kim trzeba być, żeby się podszywać pod innych? Nie wiem, ale chyba nie człowiekiem...
 4