Łukasz Szewczyk13.04.2019 (11:32)brak komentarzy

Nowy sezon "Deep State: Tajny układ" i "Dowód niewinności" w maju na antenie FOX

Atmosferę majowych premier serialowych kanału FOX rozgrzeje drugi sezon "Deep State: Tajny układ". Z kolei razem z "Dowodem niewinności" antenę FOX odwiedzi prawniczka Madeline Scott, która będzie walczyć o sprawiedliwość dla bezprawnie skazanych.
Serial "Deep State: Tajny układ" / Fot. Fox Networks Group, Europe & Africa
Serial "Deep State: Tajny układ" / Fot. Fox Networks Group, Europe & Africa
Fabuła drugiego sezonu "Deep State: Tajny układ" (w poniedziałki o godz. 20.10, od 26 maja) rozgrywa się osiem miesięcy po wydarzeniach z sezonu pierwszego. Zarówno Harry jak i Leyla są sfrustrowani i zgorzkniali. Teraz jednak mają szansę naprawić krzywdy przeszłości, połączyć siły i wywalczyć sprawiedliwość.
W nowej odsłonie poznamy kulisy niejasnych układów i zasady działania tajnych machinacji. Po fiasku operacji na Bliskim Wschodzie uwagę ludzi trzymających władzę skupiają bogate złoża surowców naturalnych w krajach biednej Afryki Subsaharyjskiej. Trwa pierwsza brudna wojna o czystą energię. Dowiemy się również więcej na temat życia poznanych w pierwszym sezonie bohaterów, będziemy świadkami wielkiego upadku jednego z nich, a także spisku, którego inspiratorzy chcą przedstawić pewną osobę w oczach Zachodu jako niebezpiecznego terrorystę.

W zasadzce w Mali ginie czworo agentów amerykańskich sił specjalnych oraz ich tłumaczka (Aicha Konate). Opóźnia to dopełnienie umowy między Waszyngtonem a malijskim rządem, dzięki której tak zwany tajny układ może znacznie zyskać. By naprawić sytuację, na front zostaje wysłany jeden z agentów, Natan Miller (Walton Goggins), człowiek rozdarty między rodziną a służbowym obowiązkiem. Jednak gdy republikańska senator Meaghan Sillivan (Victoria Hamilton) zwęszy dziwny spisek związany ze śmiercią agentów, sprawy jeszcze bardziej się skomplikują...

- Chciałem, żeby serial Deep State: Tajny Układ był inteligentnym, filmowym thrillerem z wielką polityką tle, którego akcja odzwierciedla burzliwe czasy, w jakich żyjemy. W tym roku będziemy kontynuować znane z pierwszego sezonu wątki establishmentu z Londynu i Waszyngtonu, pokażemy widzom mechanizmy zakulisowych działań, wprowadzimy nowych bohaterów i odwiedzimy nowe części świata m.in. Mali i bezkresną Saharę, którą zamieszkują Tuaregowie. Nieformalny układ zatacza coraz szersze kręgi, aby czerpać jeszcze większe korzyści z wywołanego i podsycanego przez niego chaosu, a granice między polityką i życiem emocjonalnym głównych bohaterów w dalszym ciągu się zacierają. Bardzo się cieszymy, że możemy przedstawić kolejną odsłonę naszej historii w tak wspaniałej i zróżnicowanej obsadzie - mówił w jednym z wywiadów Matthew Parkhill, współpomysłodawca scenarzysta, producent i reżyser serialu "Deep State: Tajny Układ".

Serial "Dowód niewinności" / Fot. FOX
Serial "Dowód niewinności" / Fot. FOX
Z kolei "Dowód Niewinności (we wtorki o godz. 21.05, od 21 maja) opowiada historię Madeline Scott (Rachelle Lefevre), głodnej sprawiedliwości prawniczki prowadzącej kancelarię prawniczą, która zajmuje się sprawami osób niesłusznie skazanych. Nie ma osoby lepiej od niej rozumiejącej, jakie uczucia towarzyszą zwolnieniu niewinnej osoby. W wieku osiemnastu lat Madelina oraz jej brat Levi (Riley Smith) zostali niesłusznie oskarżeni o morderstwo. Sprawa była bardzo głośna w mediach, a kobieta stała się obsesyjnym obiektem dziennikarzy.

Madeline prowadzi firmę wraz ze swoim partnerem - Easy Boudreau (Russel Hornsby) jest prawnikiem, który pomógł jej wyjść na wolność po dziesięciu latach więzienia. W ich zespole jest również śledczy Bodie Quick (Vincent Kartheiser) oraz dyrektor ds. komunikacji Violet Price (Nikki M. James), która tworzy podcasty o badanych przestępstwach.

- Nasza kancelaria ma w pewnym sensie odzwierciedlenie w prawdziwej, amerykańskiej kancelarii o nazwie Projekt Niewinność. Moja postać nie jest oparta na głośnej sprawie Amandy Knox, ale z pewnością jest nieco inspirowana jej historią, tym co się z nią stało i co dzieje się z ludźmi takimi jak ona - którzy zostali bezprawnie skazani. Poza tym, że zostali niesłusznie oskarżeni, są też niszczeni przez prasę i mają trudności z powrotem do poprzedniego życia i odzyskaniem swojej reputacji - mówi w jednym z wywiadów Rachelle Lefevre, odtwórczyni roli Madeline Scott.

W serialu wystąpią między innymi: Rachelle Lefevre jako Madeline Scott, Russell Hornsby jako Easy Boudreau, Vincent Kartheiser jako Bodie Quick, Nikki M. James jako Violet Price, Riley Smith jako Levi Scott, Clare O'Connor jako Madeline w młodości, Kelsey Grammer jako Gore Bellows.