Łukasz Szewczyk15.04.2019 (11:18)74 komentarze

Canal+ kręci polski serial kryminalny "Żmijowisko". Na ekranie m.in. Domagała, Żulewska, Pazura, Stramowski

Wystartowały zdjęcia do "Żmijowiska", oryginalnej produkcji Canal+ na podstawie książki Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Reżyserem nowego serialu kryminalnego jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu "Belfra".
Na planie serialu "Żmijowsko" / Fot. Jarosław Sosiński / Canal+
Na planie serialu "Żmijowsko" / Fot. Jarosław Sosiński / Canal+
"Żmijowisko" to oryginalna produkcja Canal+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza. To opowieść o rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. O tym, ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle.
W głównej roli będzie można zobaczyć Pawła Domagałę, a razem z nim wystąpią m.in.: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski oraz Małgorzata Klara. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski (reżyser pierwszego sezonu "Belfra", który pobił rekordy oglądalności Canal+). Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy będą dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja - Iwony Kajszczak. Kierownikiem produkcji jest Marzena Bober. Producentem wykonawczym "Żmijowiska" na zlecenie Canal+ jest Aurum Film - Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

"Żmijowisko" to trzecia oryginalna produkcja, którą w ostatnim czasie rozpoczął CANAL+. Na początku kwietnia ruszyły zdjęcia do superprodukcji "Król" na postawie prozy Szczepana Twardocha. Z kolei w marcu na plan wrócili twórcy serialu "Mały Zgon", kryminału z elementami czarnej komedii Juliusza Machulskiego.

Komentarze (1 - 10 z 74)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Jeśli Polski, to ogladać z ostrożnie. Procent gniotów w Polskim Kinie jest wysoki.
 41  
Muszę przyznać, że CANAL+ szaleje w tym roku z polskimi produkcjami serialowymi. Nareszcie.
Chociaż jak na razie najlepszy był tylko pierwszy sezon "Belfra"- dotrwałem do końca. Drugi sezon słaby. Z kolei "Nielegalni" nudni.
 44  
Jeśli Polski, to ogladać z ostrożnie. Procent gniotów w Polskim Kinie jest wysoki.
"Cudze chwalicie, swego nie kochacie".

Procent niepatriotów w polskim społeczeństwie jest wysoki... Smutne! :-(
Kotek mówiący "miau" 15.04.2019 (11:42:30)
 32  
"Cudze chwalicie, swego nie kochacie".

Procent niepatriotów w polskim społeczeństwie jest wysoki... Smutne! :-(
Czy patriota musi oglądać polskie śmieci filmowe? (a rozumiem to są te tortury w walce za Polskę)
 25  
Nie zapominaj o świetnym "Kruku...", dla mnie lepszym od I sezonu "Belfra".
 25  
Nie zapominaj o świetnym "Kruku...", dla mnie lepszym od I sezonu "Belfra".
Faktycznie, czegoś mi jeszcze brakowało do tej układanki. "Kruk" tez całkiem OK.
 27  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Niezłe te propozycje, ale niestety paczka C+ jest za droga. Nie powinna kosztować więcej jak 8-10 zł/miesięcznie.
 39  
Żmijowisko to na pewno o TVN i Wyborczej
 9  
Belfer 2 nie był taki zły, po prostu trochę gorszy od pierwszej części. Za to Kruk od C+ też był udana produkcją.
 5  
Strasznie inwazyjne te pisowskie trolle. Na portalu o mediach sączą tę swoją ideologię narodowego socjalizmu.
Zaraza!
 4