Łukasz Szewczyk17.04.2019 (13:08)11 komentarzy

Gazeta Wyborcza wraz z europejskimi dziennikami zakłada Sonar Europe

Redakcja Gazety Wyborczej ogłasza nowy projekt medialny Sonar Europe. Dzięki współpracy europejskich dzienników powstawać będą multimedialne materiały oparte na danych, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele punktów widzenia z różnych krajów Unii Europejskiej.
Sonar Europe to wspólny projekt redakcji "Gazety Wyborczej" oraz "Le Soir" (Belgia), "Le Figaro" (Francja) i "El Pais" (Hiszpania), należących do prestiżowego, europejskiego stowarzyszenia LENA.
W ramach zaplanowanych na dwa lat działań zespoły tych gazet opracowywać będą materiały dziennikarskie, przedstawiające różne kwestie dotyczące wszystkich 28 krajów Unii Europejskiej. Znajdą się wśród nich m.in. dogłębne, multimedialne opracowania o tematyce paneuropejskiej, a także krótsze artykuły i infografiki, koncentrujące się na danym kraju lub regionie. Wszystkie publikacje będą bazować na danych m.in. z obszaru zdrowia, gospodarki, społeczeństwa, polityki oraz edukacji. Zgodnie z założeniami twórców projektu, publikacje spod znaku Sonar Europe mają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców z całej Unii Europejskiej, dzięki unikalnej strategii udostępniania treści.

Materiały dziennikarskie stworzone w ramach projektu będą dostępne za pośrednictwem stron internetowych partnerów w 4 językach - w Polsce pojawią się w serwisie BiQdata.Wyborcza.pl w sekcji Sonar_Europe. Inne gazety zrzeszone w LENA, jak również inne zainteresowane media, będą mogły skorzystać z treści i publikować je na swoich łamach.

"Europejskie drogi nadal niebezpieczne. A w Polsce piesi niechronieni" autorstwa Bartosza Chyża oraz "Europa leci w kosmos. Jak wypadamy w globalnym wyścigu do gwiazd?" autorstwa Katarzyny Korzeniowskiej i Stanisława Dudzika to pierwsze materiały "Gazety Wyborczej", które powstały w ramach projektu. Można już je znaleźć na BiQdata.Wyborcza.pl. Kolejne publikacje ukażą się wkrótce.

Projekt Sonar Europe ma dodatkowo zachęcać inne media w całej Europie do wymiany wiedzy i doświadczeń. Jego twórcy będą edukować europejskie redakcje m.in. w zakresie korzystania z danych i tworzenia na ich podstawie atrakcyjnych publikacji. W planach są m.in. warsztaty i seminaria online i offline dla profesjonalistów z różnych mediów, zainteresowanych pracą z danymi na temat Europy.

Liderem projektu Sonar Europe jest Gazeta Wyborcza, która w 2017 r. uruchomiła podobny projekt: Sonar.Wyborcza.pl - nowoczesny serwis internetowy, który pokazuje świat i działania polityków w newsach, liczbach i na wykresach.

W zespole polskiego dziennika Sonar Europe będzie prowadzony przez dział danych, wydający serwisy BiQdata.Wyborcza.pl i właśnie Sonar.Wyborcza.pl.

Działania w ramach projektu Sonar Europe potrwają do końca lutego 2021 roku. Projekt jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG CONNECT) Komisji Europejskiej.

Komentarze (1 - 10 z 11)

Kolejne narzędzie do manipulacji motłochem.
 48  
Wciskanie Sorosowo-Lewackiej propagandy niszczącej Europę.
 52  
Dokładne Michnik to skompromorowany dziennikarzyna właściciel najbardziej zmanipolowanej gazety w Polsce....
 51  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
propaganda tylko w tvpis za abonament
anna maria trzepiekońska 17.04.2019 (19:08:13)
 46  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
propaganda chłopaki jest w szczujni tvpis zwana tuba propagandowa
anna maria trzepiekońska 17.04.2019 (19:18:20)
 39  
pisowcy nawet ten portal zatruły, jak wam nie odpowiada wybroczą macie za friko tvpis, trwam, gazetę tzw polską i inne szmatławce prawicowe, ale pewnie boli że wasze czytadełka nie mają takiego wzięcia jak wyborcza mimo spadków
 27  
Czym kierują się wydmuszki intelektualne popierające godzinę antypolską okraszoną fekaliami pozostanie pytaniem retorycznym, niemniej tego rodzaju opinie to himalaje hipokryzji o czym doskonale wiedzą wyrażające je lemingo-lewaki.Czarowanie rzeczywistości przynależne jest bajkom, natomiast realia są takie że ten medialny parch zdycha, i do życia nigdy już nie zostanie wskrzeszony.
Rzeczywistość weryfikuje sny o potędze więc media głównego ścieku szukają kolejnych winnych.Wiemy wszystko nie rozumiejąc niczego, te motto winno zdobić czołową winietę szmatławca.
 28  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
To prawie dobrze liczysz, lecz nie 30 a 130.Jeśli faktycznie tak myślisz jak piszesz ( wywody nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym, czysta abstrakcja i tani populizm, cecha charakterystyczna
POturbowanych mentalnie) to żaden lekarz już Ci nie pomoże.
 35  
czym kieruje sie wydmuszka intelektualna popierająca PIS i gadzina antypolska okraszona prawackim szambem z fekaliami pozostanie pytaniem retorycznym, niemniej tego rodzaju prawackie opinie to himalaje hipokryzji o czym doskonale wiedzą wyraźające je zacietrzewione hitlerowsko faszystowskie śmiecie
 5  
Tego rodzaju wpis, abstrahując od podszywania się pod nick, to kwintesencja całkowitej aberracji karmionych tvnowską aksjologią gimbazów.Może gamoniu należałoby pobudzić obumarłe zwoje pustego czerepu, a nie przepisywać bezmyślnie.Lecz czy na to stać tępych ideologów POpapranej organizacji mafijnej?
 21