Łukasz Szewczyk18.04.2019 (9:47)brak komentarzy

Kolejna odsłona "Wielkiego kina" już w maju na TNT

TNT kontynuuje filmowy cykl "Wielkie kino". Nie zabraknie bohaterów działających na granicy prawa, tajemnic, które czekają na rozwiązanie oraz pościgów.
"Sherlock Holmes: Gra cieni"
Pierwszym tytułem "Wielkiego kina" jest "Gangster Squad. Pogromcy mafii" (1 maja). Adaptacja opartej na faktach książki Paula Liebermana to trzymające w napięciu kino gangsterskie. Kiedy w 1949 roku miastem Los Angeles rządzi szef mafii Mickey Cohen (Sean Penn), który czerpie zyski z nielegalnego handlu, do walki z nim zostaje powołany tajny oddział policyjny. Grupa zwana "Gangster Squad" dowodzona jest przez doświadczonego sierżanta Johna O'Marę (Josh Brolin) i jego partnera Jerry'ego Wootersa (Ryan Gosling). Czy pogromcom mafii uda się obalić imperium Cohena?

W drugą środę miesiąca widzowie obejrzą zmagania Andy'ego Dufresne'a (Tim Robbins) w filmie "Skazani na Shawshank" (8 maja). Główny bohater zostaje oskarżony o zabójstwo swojej żony oraz jej kochanka i osadzony w więzieniu Shawshank o zaostrzonym rygorze. Po pewnym czasie poznaje Ellisa Boyda "Reda" Reddinga (Morgan Freeman), który pomaga mu przystosować się do życia w zakładzie karnym. Scenariusz powstał na podstawie słynnego opowiadania Stephena Kinga.
W następnym tygodniu kanał TNT wyświetli opartą na faktach produkcję "Wyścig" (15 maja). Jest to historia o niezwykle zaciętej walce między dwojgiem kierowców rajdowych - Jamesem Huntem (Chris Hemsworth) i Nikim Laudą (Daniel Bruehl), osadzona w latach 70. XX wieku. Bohaterowie, chcąc zasłużyć na tytuł najlepszego kierowcy Formuły 1, zrobią wszystko, by zwyciężyć.

W kolejnym filmie - "Sherlock Holmes: Gra cieni" (22 maja) - tytułowy detektyw (Robert Downey Jr.) wraz z przyjacielem dr. Johnem Watsonem (Jude Law) połączą siły, by na dobre pokonać mściwego profesora Jamesa Moriarty'ego (Jared Harris). Śledczy są przekonani, że wzniecone zamieszki oraz śmierć ważnych osobistości są tylko wstępem do większego planu Moriarty'ego. Czy bohaterom uda się położyć kres niebezpieczeństwu, jakie niesie za sobą złowrogi profesor?

Środowy cykl "Wielkie kino" zamknie debiut reżyserski Bena Afflecka - dramat kryminalny "Gdzie jesteś, Amando" (29 maja). Ekranizacja powieści Dennisa Lehane'a opowiada o poszukiwaniach zaginionej Amandy McCready na przedmieściach Bostonu. Na tropie czteroletniej dziewczynki są detektywi Patrick Kenzie i Angie Genarro (Casey Affleck i Michelle Monaghan). Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzą na jaw nowe okoliczności.