Łukasz Szewczyk18.04.2019 (14:10)5 komentarzy

"Wyborcza na Wielkanoc". Specjalne wydanie Magazynu Świątecznego

Czego ludzie szukają dziś w wierze, co stanie się z naszym danymi w sieci po śmierci oraz dlaczego Brytyjczycy coraz bardziej boją się brexitu - te oraz inne tematy poruszy redakcja Gazety Wyborczej w specjalnym, wielkanocnym wydaniu Magazynu Świątecznego.
W specjalnym numerze przeczytać będzie można rozmowy, m.in. Grzegorza Wysockiego z Ignacym Dudkiewiczem i Marią Rościszewską o tym, czy można zmienić od środka polski Kościół, jak we współczesnym świecie powinniśmy odczytywać Ewangelię i czego najbardziej potrzebują obecnie chrześcijanie, a także Anny Bikont z Maciejem Zarembą Bielawskim - autorem autobiografii "Dom z dwiema wieżami" o tym, czym dla niego jest polskość.
Ponadto w wydaniu czytelnicy znajdą tekst Sylwii Czubkowskiej na temat internetowego życia po życiu, w którym profile społecznościowe zmarłych osób nadal funkcjonują, a w sieci pozostają dane mogące zainteresować przestępców. Sebastian Duda w swoim felietonie zastanawia się z kolei, czym dla Francuzów była katedra Notre Dame, a Stanisław Skarżyński przygląda się nastrojom w Wielkiej Brytanii, opisując czego najbardziej obawiają się Brytyjczycy i które skutki brexitu byłyby dla nich najdotkliwsze.

Z "Wyborczą na Wielkanoc" ukaże się dodatek przygotowany przez redaktorki Instytutu Dobrego Życia - projektu marki "Wysokich Obcasów", a w nim artykuły m.in. o tym, w jaki sposób mądrze o siebie dbać i ćwiczyć oddech oraz jak sprzątać z głową.

Razem ze specjalnym wydaniem "Magazynu Świątecznego", wraz z sobotnią "Gazetą Wyborczą" ukaże się nowy numer tygodnika "Wysokie Obcasy", w którym bohaterką okładki jest Ewa Chodakowska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich trenerek fitness. W rozmowie z Natalią Waloch opowiada o tym, dlaczego ważna jest kobieca solidarność oraz dlaczego zaangażowała się w pomoc osobom, które doświadczyły przemocy. W dodatku "Nasza Europa" czytelnicy przeczytają natomiast o najważniejszych bieżących sprawach dotyczących UE - tym razem o tym, jak dziś wierzy Europa.

"Gazeta Wyborcza" z magazynem "Wyborcza na Wielkanoc", "Wysokimi Obcasami" oraz "Naszą Europą" ukaże się w sobotę - 20 kwietnia 2019 roku. Cena wydania to 8,99 zł.

Numer wspiera kampania reklamowa w internecie (Google, Youtube, Facebook, Instagram), kampania radiowa (TOK FM, RMF FM, RMF Classic, Chilli Zet, Meloradio), kampania na ekranach Platform Channel na dworcach oraz na ekranach w warszawskich tramwajach, a także autopromocja w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej" i jej dodatków oraz w serwisach Wyborcza.pl. Działania przygotował i zaplanował zespół marketingu "Gazety Wyborczej".

Komentarze (1 - 5 z 5)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
"Gazeta Wyborcza" z magazynem "Wyborcza na Wielkanoc", "Wysokimi Obcasami" oraz "Naszą Europą" ukaże się w sobotę - 20 kwietnia 2019 roku. Cena wydania to 8,99 zł."

.... dobrą książkę w antykwariacie można kupić taniej. A nawet kilka.
 103  
Wyborcza to jest to! To nie pisowska propaganda wyssana z qtasa przez małoletnią galerianke, która czeka na nowego smartfona za przyjecie kolejnej porcji nasienia
 15  
Wyborcza i Wielkanoc??? co oni wyprawiają...??
 11  
Jak reagować na antykościelne ataki?

W ostatnim czasie można zauważyć bardzo niepokojące zjawisko, coraz częściej Kościół w Polsce jest atakowany. Powstaje istotne pytanie: jak powinniśmy reagować na te wszystkie, często niesłuszne ataki?
W kampaniach antykościelnych, których celem jest zniechęcenie ludzi do wszystkiego, co z Kościołem jest związane, chodzi głównie o kolejne manipulacje społeczeństwa. To jest główny cel wszystkich ataków. Dlatego nie oszukujmy się – naiwnością byłoby mieć nadzieję, że atmosfera wokół Kościoła się poprawi. Wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Środowiska liberalne obyczajowo nigdy nie zaakceptują „gracza”, który stoi i mówi wyraźnie, że czegoś nie można robić, bo to jest zło albo po prostu szerzy takie wartości, które skłaniają człowieka do refleksji i w ogóle do myślenia. Trzeba o tym zawsze pamiętać – Kościół był, jest i będzie atakowany. Te wszystkie ataki coraz bardziej się nasilają w ostatnim czasie wobec hierarchów Kościoła, jak również księży pracujących w wspólnotach parafialnych. Można tu zaliczyć wszelkiego rodzaju niesłuszne oskarżenia – pomówienia czy wymyślone historie mające tylko jeden cel – ogłupienie całego społeczeństwa. Szczerze mówiąc, zmartwiłbym się, gdyby było inaczej. Zacząłbym się zastanawiać, czy czegoś nie zgubiliśmy, czy za bardzo nie dostosowaliśmy się do nowoczesnego świata. W takiej sytuacji stracilibyśmy wszystko, bo my przecież – chrześcijanie i powołani do służby w Kościele Chrystusowym – „nie jesteśmy z tego świata”.
 1