Łukasz Szewczyk18.04.2019 (14:10)5

"Wyborcza na Wielkanoc". Specjalne wydanie Magazynu Świątecznego

Czego ludzie szukają dziś w wierze, co stanie się z naszym danymi w sieci po śmierci oraz dlaczego Brytyjczycy coraz bardziej boją się brexitu - te oraz inne tematy poruszy redakcja Gazety Wyborczej w specjalnym, wielkanocnym wydaniu Magazynu Świątecznego.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 5 z 5)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
"Gazeta Wyborcza" z magazynem "Wyborcza na Wielkanoc", "Wysokimi Obcasami" oraz "Naszą Europą" ukaże się w sobotę - 20 kwietnia 2019 roku. Cena wydania to 8,99 zł."

.... dobrą książkę w antykwariacie można kupić taniej. A nawet kilka.
 103  
Wyborcza to jest to! To nie pisowska propaganda wyssana z qtasa przez małoletnią galerianke, która czeka na nowego smartfona za przyjecie kolejnej porcji nasienia
 15  
Wyborcza i Wielkanoc??? co oni wyprawiają...??
 11  
Jak reagować na antykościelne ataki?

W ostatnim czasie można zauważyć bardzo niepokojące zjawisko, coraz częściej Kościół w Polsce jest atakowany. Powstaje istotne pytanie: jak powinniśmy reagować na te wszystkie, często niesłuszne ataki?
W kampaniach antykościelnych, których celem jest zniechęcenie ludzi do wszystkiego, co z Kościołem jest związane, chodzi głównie o kolejne manipulacje społeczeństwa. To jest główny cel wszystkich ataków. Dlatego nie oszukujmy się – naiwnością byłoby mieć nadzieję, że atmosfera wokół Kościoła się poprawi. Wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej. Środowiska liberalne obyczajowo nigdy nie zaakceptują „gracza”, który stoi i mówi wyraźnie, że czegoś nie można robić, bo to jest zło albo po prostu szerzy takie wartości, które skłaniają człowieka do refleksji i w ogóle do myślenia. Trzeba o tym zawsze pamiętać – Kościół był, jest i będzie atakowany. Te wszystkie ataki coraz bardziej się nasilają w ostatnim czasie wobec hierarchów Kościoła, jak również księży pracujących w wspólnotach parafialnych. Można tu zaliczyć wszelkiego rodzaju niesłuszne oskarżenia – pomówienia czy wymyślone historie mające tylko jeden cel – ogłupienie całego społeczeństwa. Szczerze mówiąc, zmartwiłbym się, gdyby było inaczej. Zacząłbym się zastanawiać, czy czegoś nie zgubiliśmy, czy za bardzo nie dostosowaliśmy się do nowoczesnego świata. W takiej sytuacji stracilibyśmy wszystko, bo my przecież – chrześcijanie i powołani do służby w Kościele Chrystusowym – „nie jesteśmy z tego świata”.
 1