Łukasz Szewczyk19.04.2019 (16:45)22 komentarze

Format "Europa da się lubić" powraca do TVP2. Prowadzącą Monika Zamachowska

Po 15 latach obecności Polski w Unii Europejskiej, na antenę telewizyjnej dwójki powraca show, nawiązujące do lubianego przez widzów, bijącego rekordy popularności, rozrywkowego programu "Europa da się lubić". Program w odświeżonej formie poprowadzi Monika Zamachowska.
"Europa da się lubić – 15 lat później" w TVP / Fot. TVP
Niezmienną częścią programu "Europa da się lubić - 15 lat później" będą rozmowy z obcokrajowcami, którzy z humorem i dystansem opowiedzą o życiu w swoich krajach. Ponadto, formuła zostanie wzbogacona o nowe elementy takie jak quiz, w którym uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin - o wygranej zdecyduje poprawność i szybkość udzielania odpowiedzi. Dwie osoby z najlepszym wynikiem zmierzą się w rundzie finałowej - rozgrywka będzie prowadzona do pierwszego błędu. W odświeżonej edycji pojawią się również występy muzyczne, goście specjalni, materiały reporterskie z sondami z europejskich stolic, a także youtuber prezentujący zabawne zdjęcia i filmiki z sieci. Program będzie realizowany z udziałem publiczności oraz zespołu Torres Brothers.
"Europa da się lubić" zadebiutował w 2003 roku i od razu zyskała sympatię publiczności. Widzowie pokochali show przede wszystkim za lekką formę i charyzmatycznych uczestników. Odcinki w pierwszych latach emisji cieszyły się wielomilionowymi wynikami oglądalności. Program skutecznie obalał stereotypy dotyczące innych narodowości i promował bogactwo kulturowe Europy. Pojawienie się tego formatu miało też wielki wpływ na popularyzację idei przyłączenia Polski do Unii Europejskiej.

Emisja premierowych odcinków programu "Europa da się lubić - 15 lat później" w soboty o godz. 20.05 (od 27 kwietnia 2019 roku) na antenie TVP2.

W premierowym odcinku talk-show "Europa da się lubić - 15 lat później" prowadząca Monika Zamachowska porozmawia ze swoimi gośćmi o miejscu Polski w UE i o zmianach, które na przestrzeni ostatnich lat zachodziły w naszym kraju. W kolejnych odcinkach zostaną poruszone tematy związane m.in. z ruchem drogowym, świętowaniem, kuchnią czy zdrowiem.

Po latach widzowie będą mogli także ponownie spotkać się ze swoimi idolami. W pierwszym odcinku zobaczymy dobrze znanych bohaterów: Paulo Cozze, Teo Wafidisa, Kevina Ainstona, Conrado Moreno oraz Aleksandrę Niezwiestny. Oprócz nich, w programie pojawią się nowi zagraniczni uczestnicy oraz gość specjalny - Jerzy Dudek.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Cokolwiek by tam nie powróciło. NIE OGLĄDAM pisTVP! (jak bohater, płacąc uczciwie abonament za nic)
 2  
eurowybory nagle europa jest dobra
 10  
Nie wierzę! Przecież to był LEWACKI program, propagujacy Unię Europejską. Jak to jest możliwe, że taki program wraca? W TVP rządzi Jacek Kurski, telewizja jest nastawiona na konserwatywne wartości, i wraca program "Europa da się lubić"? Gdyby dzisiaj było 1 kwietnia, uznałbym to za primaaprilisowy news, ale dzisiaj? :-(
hurtownik wentylatorów i dmuchaw 19.04.2019 (20:53:59)
 12  
Przed 2004 jajko było ładnie opakowane w złotko a po kilkunastu latach się okazało, że w środku jest zbuk
 10  
Cokolwiek by tam nie powróciło. NIE OGLĄDAM pisTVP! (jak bohater, płacąc uczciwie abonament za nic)
Tak tak, wszyscy już to wiemy, że jesteś sfrustrowanym i uprzedzonym PiSofobem, dlatego nie będziesz oglądał nic w TVP, nawet treści zupełnie niezwiązanych z polityką (transmisje sportowe, teatr, filmy nieprzerywane reklamami, dobre dokumenty, teleturnieje, programy rozrywkowe itd). Nawiasem mówiąc reprezentujesz chyba jakiś wyjątkowy przypadek kliniczny, ale nawet ja nie za bardzo wiem, jak można ci pomóc, mimo że jestem lekarzem z zawodu.

Tylko po co o tym bez przerwy powtarzasz? Co jest jakiś artykuł o TVP, obowiązkowo musi się pojawić twój bzdurny komentarz, że w ogóle nie oglądasz TVPiS... Człowieku, powtarzając w kółko to samo przy każdej możliwej okazji, po prostu TROLLUJESZ!!!
 4  
Ja też nie oglądam TVP od 2016 roku, nawet transmisji sportowych. Oglądam je u konkurencji. Tej propagandy nie da się oglądać w żadnym formacie.
 3  
=
Żart miesiąca;D
Ty i lekarz pasujecie do siebie jak pięść do nosa;D
Chyba chciałeś naPiSać, że wreszcie idziesz do lekarza;D
Już ci rano admin wykasował te bzdury. Ponownie prowokujesz?

buhahahahahahahahahaha!!!

# radosmiski stan umysłu
#hurtownia wentylatorów
Ile ci zapłacili za pisanie takich bredni?

Ja też nie oglądam TVP od 2016 roku, nawet transmisji sportowych. Oglądam je u konkurencji. Tej propagandy nie da się oglądać w żadnym formacie.
No jeśli nawet w transmisjach sportowych widzisz jakąś propagandę, to ewidentnie masz coś z głową nie tego. Co dokładnie, tego nie wiem i na odległość nie jestem w stanie sprawdzić. Musiałbym cię przebadać w swoim gabinecie, aby się dowiedzieć, co konkretnie ci dolega.
Pozdrawiam.
 7  
Przecież rządzący obecnie populiści uczynili z tv tak prostacką propagandę, że tego się nawet w programach rozrywkowych nie da oglądać. Również trzymam się z daleka od produkcji tvpis.
Pamiętacie jak kierujący nią gość mówiła " ciemny lud to kupi" ? I faktycznie ciemny lud kupuje. Reszta wybiera inne pozycje.
 4  
Przecież rządzący obecnie populiści uczynili z tv tak prostacką propagandę, że tego się nawet w programach rozrywkowych nie da oglądać. Również trzymam się z daleka od produkcji tvpis.
Jeśli w programach rozrywkowych typu "The Voice of Poland", "Familiada", "Koło fortuny" i wielu innych widzisz prostacką propagandę rządzących obecnie populistów, to witam kolejnego gościa, który ma problemy z głową. :-)

Chociaż pewnie tych programów nawet nie próbowałeś oglądać, a jedynie bezmyślnie powtarzasz zasłyszane gdzieś tam opinie, że jest w nich propaganda. A bycie sfrustrowanym i uprzedzonym PiSofobem nie pozwala ci samemu sprawdzić, jakie te progamy są!


O ironio. W sobotę świąteczną sam się siebie zapierasz? Jak Piotr zaparł się Jezusa;D
Pamiętaj jednak , że po trzecim zaparciu Piotr gorzko zapłakał;D

buhahahahahahahahaha!!!

# PiS zdrowym jądrem narodu (prawym jądrem oczywiście)
Skończ, skończ wypisywanie tych głupot o mnie! Po prostu zamilcz, skoro nie masz nic sensownego do napisania w temacie newsa! Jestem lekarzem i nie życzę sobie robienia ze mnie jakiegoś politycznego trolla!
 10  
Leczcie się, psychole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Idę z tego upolitycznionego portalu!!!!!!!!!!!
 10