Łukasz Szewczyk20.04.2019 (13:28)brak komentarzy

Nagradzany serial "Ripper Street" powraca z piątym sezonem na BBC First

Na telewizyjne ekrany powraca wciągający serial kryminalny osadzony w mrocznych zaułkach wiktoriańskiego Londynu z Matthew Macfadyenem w roli inspektora Reida, Jeromem Flynnem jako Sierżant Drake, Adam Rothenberg jako Homerem Jacksonem i Myanną Buring w roli Long Susan.
Serial "Ripper Street" / Fot. BBC
Serial "Ripper Street" / Fot. BBC
Reid zawiedziony niepowodzeniami w złapaniu Kuby Rozpruwacza - najbardziej bezwzględnego zabójcy w Londynie - próbuje utrzymać ład na splamionych krwią ulicach Whitechapel. Towarzyszą mu w tym kapitan Homer Jackson, którego umiejętności chirurgiczne i znajomość przestępczego świata są tajną bronią Reida przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych oraz Long Susan, której przeszkolenie w szemranych interesach może przydać się w oswajaniu niebezpiecznej okolicy i - dla odmiany - szerzeniu dobra na jej ulicach.
Piąty sezon rozpoczyna się zaledwie kilka dni po okrutnym morderstwie inspektora Benneta Drake'a. Jego dawni przyjaciele Edmund Reid, Homer Jackson i Long Susan łączą siły, aby znaleźć jego zabójcę. Jest to utrudnione przez fakt, że sami są ścigani przez wymiar sprawiedliwości, niesłusznie podejrzani o zabójstwo ojca Long Susan, Theodora Swifta.

Po odkryciu ciała ojca Long Susan trio trafia oficjalnie na listę najbardziej poszukiwanych kryminalistów Whitechapel. Naszych bohaterów z konsekwentnym uporem tropi młodszy komisarz Augustus Dove, który ma w ich schwytaniu swój własny interes. Musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby uchwycić Reida, zanim ten zdoła ujawnić niewygodną dla Dove'a prawdę o tym, kim jest seryjny morderca. Dove odgrywał kluczową rolę w tuszowaniu zbrodni, teraz aby ochronić sprawcę musi dotrzeć do niego pierwszy.

Dla Reida będącego po raz pierwszy na bakier z prawem, ujawnienie przestępczego duetu będzie trudniejszym wyzwaniem niż wszystkie dotychczasowe. Tym bardziej, że Dove postanowił posiłkować się w tej rozgrywce wsparciem Jedediah Shine'a - wroga Reida z przeszłości. Nic nie powstrzyma Shine przed słodką zemstą na komisarzu.

Ostatni sezon "Ripper Street" będzie można oglądać w każdą środę o godz. 22:30 (od 8 maja 2019 roku) na BBC First.