Łukasz Szewczyk24.04.2019 (14:28)6 komentarzy

Znany youtuber współprowadzącym "Europa da się lubić - 15 lat później"

Adam Drzewicki, twórca MaturaToBzdura - zrzeszonego w sieci LifeTube kanału na YouTube, został współprowadzącym rozrywkowego programu "Europa da się lubić - 15 lat później", emitowanego na antenie TVP2. Tego typu konwergencja internetu i telewizji potwierdza fakt, że digital influencerzy to nie tylko gwiazdy YouTube, ale współcześni celebryci.
Adam Drzewicki współprowadzącym “Europa da się lubić - 15 lat później”
Znany youtuber wystąpi w siedmiu odcinkach specjalnej edycji programu, który powstał z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Główną prowadzącą, podobnie jak podczas pierwszej edycji show, została Monika Zamachowska. Adam Drzewicki jest odpowiedzialny za prowadzenie sekcji internetowej, w ramach której będzie prezentował wybrane materiały, które podbiły serca internautów.
- "Europa da się lubić" to ceniony i znany przez wszystkich Polaków telewizyjny talk-show, cieszę się, że mogę dołączyć do grona kojarzonych z nim osób! Szczególnie, że po nagraniach trzech pierwszych odcinków jestem zafascynowany sposobem, w jaki działa duża, telewizyjna produkcja. Fanów kanału Matura To Bzdura uspokajam jednak, że nasze filmy będą regularnie pojawiać się na YouTube, a "Pobudki Umysłu" na Instagramie, wkrótce planujemy też otworzyć nowy kanał. Mój udział w "Europa da się lubić" to świetna przygoda i kolejny krok ku przenikaniu się treści z internetu do telewizji - komentuje Adam Drzewicki.

Tematem premierowego odcinka będzie rozmowa o miejscu Polski w Unii Europejskiej oraz o zmianach, które na przestrzeni 15 lat zachodziły w naszym kraju. Prawie tyle samo, bo 14 lat, ma serwis YouTube, który liczy aktualnie prawie 21 milionów użytkowników w Polsce (Gemius/PBI).


- Przeświadczenie, że YouTube jest konkurencją telewizji zostało na przestrzeni lat obalone, a rynek jest obecnie świadomy, że są to dwa odrębne kanały komunikacji. W przypadku współpracy komercyjnych, klient posiada dzięki temu możliwość dotarcia do potencjalnych odbiorców i bardzo często kampanię w ATL, uzupełniają te w digitalu i na odwrót. Ciekawym zjawiskiem jest też angażowanie "gwiazd'' obu mediów i crossowanie ich ze sobą, uzupełniając i wzmacniając tym samym siłę przekazu. Kanał MaturaToBzdura przez lata kształtował rynek YouTube w Polsce. Ciekawym jest, że funkcjonował jako ''kanał bez twarzy'', jako ogólna nazwa, teraz jednak możemy go śmiało połączyć z konkretną osobą, jest to oczywiście Adam Drzewicki - dodaje Mateusz Bill, Head of Management - Entertainment LifeTube.

Pierwszy odcinek "Europa da się lubić - 15 lat później" będzie można obejrzeć już w tę sobotę (27 kwietnia 2019 roku) o godzinie 20:05 na antenie TVP2.
LifeTube

Komentarze (1 - 6 z 6)

Propagandowa gierka reżimowej tv zrobiona tylko na użytek majowych wyborów. Instrumentalizacja i podporządkowanie utrzymywanej z publicznej kasy tv ma już kabaretowy charakter. Na szczęście nie oglądam- nie denerwuję się i cierpię mając świadomość, że za mój abonament pisowcy się bawią.
 9  
Po wyborach do europarlamentu będzie nowy program - Europa nie da się lubić
 8  
Fakt nieda się już tego oglądać,ale lepsze to,niż to całe PO-KO razem wzięte.
 8  
Żałosne. Namolna propaganda nawet w takich programach. Na czas eurowyborów chcą sprawić wrażenie, że ludzie zapomną o "wyimaginowanej wspólnocie" (Duda) czy "unijnej szmacie" (Pawłowicz). Jeszcze bardziej żałosne, że kradnąformat wymyślony za czasów, gdy publiczna tv jeszcze istniała.
"Ciemny lud to kupi"? (Kurski)
 4  
Chyba jednak da się lubić.
W 2017 jak podaje EUROSTAT wyemigrowało 650 tys Polaków w tym 180 tys z wyższym wykształceniem!!!!
W ciągu ostatnich 3 lat około 1 mln!!!
W 2016 Niemcy meldowały ~130 k,Wielka Brytania~60 k. - a są to tylko oficjalnie zameldowani.
To tyle na temat niskiego bezrobocia, którym chwali się PiS, a które bez podania dynamiki tworzenia/znikania miejsc pracy i dynamiki aktywności zawodowej jest g... warte.
POgromca totalnie rozpadłejoPOzycji 24.04.2019 (19:20:15)
 0  
Wiecie co się teraz będzie działo w pisowskiej tv?
Nasza partia musi zaostrzyć kurs wobec lewaków.
Danuta Holecka została powołana z dniem 1 maja 2019 na stanowisko szefowej "Wiadomości" - podał w środę nieoficjalnie portal DoRzeczy.pl.
bardzo oryginalny nick nowogrodzki 24.04.2019 (19:50:19)
 0