Łukasz Szewczyk24.04.2019 (22:30)7 komentarzy

Dinozaury górą, czyli Ewa Kopacz zwycięża w plebiscycie "Srebrne Usta 2018 Plus" radiowej Trójki

Dinozaury górą, czyli Ewa Kopacz zwycięża w plebiscycieZnamy wyniki 23. odsłony plebiscytu Programu 3 Polskiego Radia na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej z 2018 i początku 2019 roku.
Tym razem Trójka sięgnęła po monologi i stwierdzenia nie tylko z roku minionego, ale również bieżącego - stąd "+" w nazwie. O tytuł "Srebrnoustych 2018 Plus" rywalizowało dziesięcioro kandydatów: Robert Biedroń, Tadeusz Cymański, Grzegorz Długi, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Kopacz, Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz, Marek Kuchciński, Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus. Na wybrane wystąpienie można było głosować od 21 marca do 14 kwietnia 2019 roku.
Laureaci pebiscytu "Srebrne Usta 2018 Plus" radiowej Trójki / Fot. Polskie Radio
Laureaci pebiscytu "Srebrne Usta 2018 Plus" radiowej Trójki / Fot. Polskie Radio
Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej Ewy Kopacz, która 31 stycznia 2019 roku była gościem Agnieszki Burzyńskiej w programie "Fakt Opinie" (fakt24.pl). Była prezes rady ministrów wypowiedziała się m.in. na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u: - Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić. Wie pani, co robili? Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać. Presja ma sens. Dzisiaj każdego dnia i o każdej godzinie trzeba poprzypominać o tym, jak strasznie te taśmy, które ukazały się w Gazecie Wyborczej, zburzyły wizerunek partii i jej lidera, który miał wszystkich uszczęśliwić i prowadzić ascetyczne życie - dodała.

Drugie miejsce przypadło Joannie Scheuring-Wielgus. Posłanka .Nowoczesnej (obecnie w partii Teraz!), 15 kwietnia 2018 roku w programie Polsat News powiedziała tak: - I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam.

Na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Petru. Lider partii Teraz! w wypowiedzi dla dziennikarzy w grudniu ub.r. wytłumaczył swoje spóźnienie takimi słowami: - Przepraszam, że Państwo czekali, ale 15 minut zajęło mi, zanim znalazłem wolne miejsce na parkingu w galerii (handlowej). I taka sytuacja będzie się niestety powtarzała. Te tłumy, które są w sklepach przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, żeby móc robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele.

Gala wręczenia nagród odbyła się w środę 24 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Marcin Łukawski. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbał Jan Młynarski z Warszawskim Combo Tanecznym.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Oto mierzwa opozycji - kanibale języka polskiego i logiki; dowartościowani swym nadzwyczajnym ego policzalnym w ilorazie. Suma ilorazów tej totalnej trójki nie przekracza 200
 4  
":Była prezes rady ministrów wypowiedziała się m.in. na temat wyników sondażowych PO, które nie umacniają się pomimo kłopotów PiS-u :
- Przypomnę trochę strasznie dawne czasy, kiedy były jeszcze dinozaury, a ludzie nie mieli żadnych strzelb ani broni nowoczesnej, która pozwoliłaby je zabić.
Wie pani, co robili ?
Rzucali kamieniami. Wiadomo, że od jednego rzucenia tym kamieniem nie padł, ale jeżeli miesiącami rzucali, to go na tyle osłabili, że mogli go pokonać."

.... i to mówi osoba, która ukończyła studia lekarskie na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej. Wykształcona i obeznana z epok w dziejach świata.
 4  
"- Są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie: cholera na wyspach greckich, dyzenteria w Wiedniu, różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, mogą tutaj być groźne. To nie oznacza, żeby kogoś dyskryminować... Ale sprawdzić trzeba – powiedział Jarosław Kaczyński."

I to mówi wykształcona osoba która ukończyła prawo.
 5  
Szkoda pisać.To towarzystwo już dawno sie wypaliło.Nie mają nic do zaoferowania(oprócz lgbt)dla tego takie są sondaże.Jeszcze się dziwią?Ich koalicjanci nawet nie przekraczają 5%.Przegrają na wiosnę,i z kretesem na jesień,i bardzo dobrze.POtowarzyszy im "wiosna"o ile przekroczy 5%,bo na razie balansują na progu wyborczym,i też może być różnie,i nie będzie się już z kim,wymieniać posłami.
Dino zaury całe PO-KO 25.04.2019 (11:36:04)
 5  
W PR24 piali z zachwytu.
 3  
Wykształceni, z dużych miast.
A piep**ą bzdety jak katarynki.
 2  
Nie ważne jak, ważne by mówili - to nadrzędna zasada demokracji, najgorszego, najgłupszego systemu politycznego jaki kiedykolwiek istniał.
 0