Łukasz Szewczyk25.04.2019 (9:27)5 komentarzy

AXN nakręci drugi sezon polskiego serialu kryminalnego "Ultraviolet"

Sony Pictures Television, właściciel kanału AXN, wyprodukuje drugi sezon serialu "Ultraviolet". Za realizację 12-odcinkowej produkcji ponownie odpowiadać będzie Opus TV, należący do grupy Opus Film.
Serial "Ultraviolet" w AXN
"Ultraviolet:, stworzony przez amerykańską producentkę Wendy West, inspirowany jest książką Deborah Halber, "The Skeleton Crew". Serial opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Kobieta decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę. Rozpoczyna współpracę z grupą Ultraviolet, internetową społecznością detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja.
W drugim sezonie "Ultravioletu", Ola musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagrażającym jej rodzinie, co sprawia, że zaangażowanie bohaterki w rozwiązywane sprawy staje się bardzo osobiste.

Tak jak w pierwszym sezonie, producentami wykonawczymi serialu są Wendy West i Barry Josephson. Za scenariusze odcinków drugiego sezonu odpowiadają: Dominik W. Rettinger, Piotr Rzepka, Piotr Januszewicz, Bartosz Janiszewski, Marzena Podgórska i Joanna Pawluśkiewicz. Scenariusze konsultowali również Jonathan Collier i Norman Morrill. Serial wyreżyserują Bartosz Prokopowicz, Łukasz Kośmicki i Anna Jadowska.

Zdjęcia do drugiego sezonu "Ultravioletu" rozpoczną się w maju w Łodzi.

Pierwszy sezon "Ultravioletu" swoją premierę miał w październiku 2017 roku w AXN. W sierpniu 2018 roku zadebiutował również w serwisie Netflix.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Wie ktoś może co to za aktoreczka? bardzo sympatyczna
 2  
Żadna z sióstr Chapko, które - owszem -grały w pierwszym sezonie. To jest główna bohaterka serialu, w którą wciela się Marta Nieradkiewicz.
 3  
Ani jedna ani druga.To Marta Nieradkiewicz.
 3  
Dobra wiadomość. Zaskakujący i oryginalny jak na polską prześność serial.Tym bardziej, że nie planowano początkowo kolejnej serii. Oby tym razem dźwięk był lepszy- o co apelować trzeba do twórców.

ps. Ooooo!
Dzięki adminie za wyrzucenie pisowskich trolli z forum.
paulina_popierająca_leczenie_Maćka 25.04.2019 (19:07:54)
 4  
No proszę, kontynuacja ogłoszona kilka miesięcy po tym, jak porzuciłem wszelkie nadzieje na kontynuację. Super. Serial oparty o fajną i ciekawą fabułę, każdy odcinek jest kontynuacją całości ale jednocześnie jest osobną sprawą kryminalną. Fajnie zróżnicowane charaktery postaci. No i to chyba pierwszy tego typu serial kręcony w Łodzi, co też dodaje mu klimatu.
 1