Łukasz Szewczyk25.04.2019 (14:05)6 komentarzy

Koncert "Gramy dla Europy" na żywo w TVP1. Kto na scenie?

We wtorek (30 kwietnia 2019 roku) na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się spektakularne wydarzenie plenerowe  z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej "Gramy dla Europy". Transmisja koncertu na antenie TVP1.
Gramy dla Europy
Dokładnie 15 lat temu - 1 maja 2004 roku - Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury - to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski. 15 lat to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu! Z tej okazji odbędzie się cykl wydarzeń kulturalnych osnutych wokół rocznicy. Jednym z nich jest wielkie widowisko "Gramy dla Europy", współorganizowane z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, w którym artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane dotąd aranżacje ulubionych utworów z ostatniego piętnastolecia.
Na scenie zlokalizowanej na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie 30 kwietnia wystąpią m.in.: Lao Che, Zakopower, Natalia Szroeder, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, LemON, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Bovska, Kortez, Organek, O.S.T.R., The Dumplings, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Bedoes, Gromee, IRA, Atom String Quartet. Podczas wydarzenia w etiudzie opartej o mit porwania Europy wystąpi także formacja teatralna Art Color Ballet, wykorzystująca performance, body painting i taniec.

Spektakularnym wizualizacjom i animacjom 3D prezentowanym na wielkoformatowych ekranach towarzyszyć będą pokazy akrobacji powietrznej. Animacje 3D i narracja prowadzona przez gospodarzy koncertu Marcelinę Zawadzką i Tomasza Wolnego, dotyczyć będą obecności Polski w Unii.

Punktualnie o północy - czyli dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej - będzie miało miejsce uroczyste, symboliczne odliczanie od 28 do 1. Każda liczba wybrzmi w języku innego kraju Europy i oznaczać będzie kolejność wchodzenia do struktur Unii. W finale koncertu zostanie wykonany fragment Hymnu EU - "Oda do Radości" z udziałem muzyków młodego i starszego pokolenia, artystów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne, chór, DJ, składy rockowe, klasyczne i dęte.

Transmisja koncertu "Gramy dla Europy" we wtorek (30 kwietnia 2019 roku) od godz. 20:35 na antenie TVP1.

Koncert odbywa się w ramach obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Komentarze (1 - 6 z 6)

A w przerwach między poszczególnymi występami artystów pewnie będą puszczane zajawki nawracające na pis, od których to zajawek normalnym ludziom flaki w żołądku się przewracają. Dziękuję, postoję... Zresztą wszystkie kanały pisTVP mam od trzech lat zablokowane w dekoderze i w ogóle ich nie oglądam. W ogóle!!! Od początku 2016 roku nie włączyłem ani na minutę jakiegokolwiek kanału pisTVP. Czasami podczas wizyt u znajomych i rodziny widzę, jak ta telewizja wygląda i... flaki w żołądku mi się przewracają! :-(

Będę o tym powtarzał za kazdym razem, kiedy będzie jakikolwiek artykuł o pisTVP. Tak żeby nikt o tym nie zapomniał.
 14  
Też jestem niemiło zaskoczony, że nasza patriotyczna telewizja narodowa chce transmitować coś takiego. :-((((

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku było dla mnie bolesną chwilą. Traktuję ten dzień jako najczarniejszy w najnowszej historii Polski i co roku 1 maja siedzę i ryczę. Bardzo marzy mi się Polexit. Brexit chyba staje się faktem, może Polexitu też kiedyś dożyję. Obym dożył, bo bardzo chciałbym przed śmiercią jeszcze choć trochę pożyć w naprawdę niepodległej Polsce!!! Dla mnie świętowanie 11 listopada Niepodległości jest po 2004 roku swoistą hipokryzją. Podlegamy od 15 lat Brukseli i tyle na temat.
 11  
Niezwykle to instrumentalne. Najpierw dezawuować wartości UE, a potem obłudnie - na czas wyborów - robić pokazówkę. Wiarygodność zerowa. Ale ten elektorat i tak to łyknie.
Na szczęście również nie oglądam rządowej propagandy od 28 X 2015. Wykasowane trwale z obu odbiorników.
Co szczerze polecam myślącym, by się nie denerwować.
paulina_popierająca_leczenie_Maćka 26.04.2019 (10:51:40)
 5  
Naprawde?! TVPIS gra dla Europy....? To już prędzej gó.wno zpowrotem wejdzie do du.py niż Europa zatańczy w rytmie PISowskich pier.dów
ryj z podrzuconej kaczce świni 27.04.2019 (0:00:37)
 8  
Koncert nie dla Europy tylko dla Unii Europejskiej, a to duża różnica.
 2  
DO KAROLINA POPIERAJACA LECZENIE MACKA :MOZG SOBIE WYKASUJ A NIE TVP.
 1