Łukasz Szewczyk25.04.2019 (17:23)1 komentarz

Przedwyborcza akcja "Nasza Europa" od maja w Radiu TOK FM

6 debat z kandydatami do europarlamentu w 6 polskich miastach oraz dyskusje w studiu poświęcone pozostałym okręgom wyborczym - to nowa akcja Radia TOK FM pod hasłem "Nasza Europa", która rozpocznie się w maju. Przedwyborcze spotkania otwarte dla zainteresowanych, będą transmitowane na żywo na antenie stacji oraz na portalu tokfm.pl
Mikrofon TOK FM
- Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, jak wyglądać będzie nasza Europa. Stąd takie właśnie hasło tegorocznej akcji. W ciągu trzech majowych tygodni przypomnimy, jak działa Unia Europejska, jak ważny jest Parlament Europejski oraz ile zyskaliśmy na członkostwie we wspólnocie - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.
Pierwsza debata, otwierająca cały cykl organizowany przez TOK FM odbędzie się we wtorek, 7 maja, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (ul.Trębacka 4), początek o godz. 18.00.

Zapowiedź debaty "Nasza Europa" w Warszawie
Następne spotkania będą odbywały się w majowe wtorki i czwartki - kolejno w: Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Lublinie i Gdańsku. Debaty będą okazją do poznania lokalnych kandydatów do europarlamentu oraz ich poglądów. Jak zawsze - spotkania będą otwarte - słuchacze TOK FM mogą przyjść i zadać w ich trakcie swoje pytania. Każda debata będzie transmitowana na żywo na antenie Radia TOK FM, a także - w formie wideo - na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku. Dodatkowo dyskusje będą relacjonowane na Twitterze.

Dokładny harmonogram wszystkich spotkań wraz z informacją o ich lokalizacji można będzie znaleźć na stronie internetowej tokfm.pl.

Oprócz debat redakcja TOK FM planuje także rozmowy w studiu z kandydatami z pozostałych 7 okręgów wyborczych. Będą one emitowane w poniedziałki, środy i piątki od 18.00. Tematy europejskie pojawią się także w innych miejscach na antenie - słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in., co zmieniło się w poszczególnych regionach Polski dzięki Unii Europejskiej. W trakcie akcji trzy razy dziennie stacja nadawać będzie "Przewodnik europejski" w którym w przystępny sposób przypomni, że Parlament Europejski to również nasz parlament.

Także w serwisie internetowym tokfm.pl ruszy specjalna sekcja "Nasza Europa", w której będzie można znaleźć relacje z debat oraz ze spotkań w studiu. Po każdym spotkaniu, w specjalnej sondzie, internauci będą mogli ocenić ugrupowania biorące udział w dyskusji.

Działania i materiały promocyjne przygotowały i zaplanowały Radio TOK FM i dział promocji centralnej Grupy Radiowej Agory.

Akcja "Nasza Europa" nawiązuje do działań Radia TOK FM pod hasłem #Usłysz. We wrześniu 2014 r. rozpoczął się cykl programów "Usłysz swoje miasto" - w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast i zorganizowała w nich debaty. W kolejnym roku, przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło akcję "Usłysz swojego prezydenta", a przed wyborami parlamentarnymi - debaty z kandydatami do Sejmu w ramach akcji "Usłysz swojego posła". W 2017 r. odbyła się akcja "Usłysz swoją szkołę" obejmująca cykl debat poświęconych skutkom reformy edukacji, a w 2018 r. - kolejna akcja "Usłysz swoje miasto" organizowana przed wyborami samorządowymi w 12 polskich miastach. Wszystkie debaty były transmitowane na żywo na antenie stacji i w internecie.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Cieszy, że nie tylko będzie można posłuchać, alei obejrzeć taką debatę. Smutne, że misję informowania i dyskusji prowadzi komercyjne radio. Żadne inne w PL nie jest tym zainteresowane.
Poza tym polecam "Przewodnik europejski" - jeden z najlepiej napisanych leksykonów o UE.
paulina_popierająca_leczenie_Maćka 26.04.2019 (10:55:39)
 2