Łukasz Szewczyk27.04.2019 (9:46)brak komentarzy

"Wyborcza na Majówkę". Specjalne wydanie Magazynu Świątecznego

Dlaczego słowo "feministka" wzbudza w Polsce wiele emocji, jakim lekarzem był Marek Edelman, czy roboty zastąpią nas w pracy, a rowery będą w przyszłości w pełni zautomatyzowane - m.in. o tym będzie można przeczytać w "Wyborczej na Majówkę". Specjalne wydanie Magazynu Świątecznego ukaże się wraz z sobotnim numerem Gazety Wyborczej.
Wyborcza na Majówkę (27.04.2019)
Wyborcza na Majówkę (27.04.2019)
Czytelnicy "Wyborczej na Majówkę" znajdą w niej m.in. wywiad z Krzysztofem Vargą o pisarzu Edmundzie Niziurskim. Rozmówca opowiada Jarosławowi Szubrychtowi, dlaczego warto na nowo odkrywać książki Niziurskiego i dlaczego sam zdecydował się opisać jego życie w "Księdze dla starych urwisów".
Ponadto w wydaniu: Danuta Hübner i Magdalena Środa dyskutują o tym, dlaczego w Polsce słowo "feministka" wzbudza tak wielkie emocje, Ellen Ruppel Shell i Maciej Jarkowiec zastanawiają się, czy w pracy zastąpią nas kiedyś roboty, a Barbara Mechowska-Kleyff opowiada, jakim lekarzem był Marek Edelman. Redakcja sprawdza także, co się stanie z rowerami w przyszłości - czy będą w pełni zautomatyzowane i czy wtedy zostanie nam choć trochę frajdy z jazdy na nich.

W "Magazynie Świątecznym" znaleźć będzie można również fragment książki "Komu bije Big Ben" Mileny Rachid Chehab, a także reportaż Tomasza Słomczyńskiego, który opisuje, dlaczego w Bałtyku żyje coraz mniej dorszy.

Razem z "Wyborczą na Majówkę", wraz z sobotnią "Gazetą Wyborczą" ukaże się nowy numer tygodnika "Wysokie Obcasy", w którym bohaterką okładki jest Doris Reisinger, była zakonnica opowiadająca na łamach pisma o molestowaniu sióstr przez księży. W wydaniu także m.in. wywiad z Natalie Portman o filmie "Vox Lux" i rozmowy z dietetyczkami z fundacji Kobiety bez Diety o tym, dlaczego poddajemy ciało bezsensownej tresurze. W dodatku "Nasza Europa" czytelnicy przeczytają z kolei m.in. rozmowę z Fransem Timmermansem o przyszłości Unii Europejskiej, tekst o technologicznej suwerenności Europy oraz reportaż o metamorfozie szwedzkiej gospodarki.

"Gazeta Wyborcza" ze specjalnym wydaniem "Magazynu Świątecznego", "Wysokimi Obcasami" oraz "Naszą Europą" ukaże się w sobotę, 27 kwietnia 2019 roku. Cena wydania to 7,99 zł.

Numer wspiera kampania reklamowa w prasie ("Polityka", "Newsweek"), w internecie (Google, YouTube, Facebook, Instagram), w radiu (RMF Classic, Chilli Zet, Meloradio, Muzo FM), na ekranach Platform Channel na dworcach oraz na ekranach w warszawskich tramwajach, a także autopromocja w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej". Działania przygotował i zaplanował zespół marketingu "Gazety Wyborczej".