Łukasz Szewczyk30.04.2019 (9:46)brak komentarzy

Finał Pucharu Polski na żywo w Polsacie i Polsacie Sport

W czwartek (2 maja 2019 roku) na Stadionie PGE Narodowym rozegrany zostanie Finał Piłkarskiego Pucharu Polski, w którym zmierzą się Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Transmisja na antenach Grupy Polsat.
2 maja, Święto Flagi, to także już tradycyjnie Finał Pucharu Polski, rozgrywany na Stadionie PGE Narodowym. Kto wzniesie trofeum i tym samym zapewni sobie start w eliminacjach do Ligi Europy UEFA w sezonie 2019/2020? W tym roku zmierzą się Jagiellonia Białystok z Lechią Gdańsk. Obie drużyny już dwa razy grały o krajowy puchar i raz wychodziły z tych rozgrywek zwycięsko. Zespół z Białegostoku w sezonie 2009/2010 po wygranej 1:0 z Pogonią Szczecin. Drużyna z Gdańska znacznie wcześniej, bo w 1983 roku, kiedy pokonała 2:1 Piasta Gliwice. Ciekawostką jest fakt, że Lechia Gdańsk była wtedy drużyną grającą na co dzień w III lidze.
Początek finałowego meczu o Puchar Polski o godzinie 15.50 w telewizji Polsat oraz w Polsacie Sport. Studio w Polsacie Sport będzie można oglądać już od godziny 14:00. Gośćmi Przemysława Iwańczyka będą m.in. Adam Matysek, Dariusz Dziekanowski i Dariusz Wdowczyk. Analizy i prezentacje najciekawszych akcji pomeczowych przeprowadzą Marcin Lepa i Tomasz Łapiński. Przegląd prasy oraz wieści z mediów społecznościowych i ciekawostki związane z Finałem Pucharu Polski przedstawi Szymon Rojek.

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk komentować będą Mateusz Borek i Waldemar Prusik, były reprezentant Polski oraz zdobywca krajowego Pucharu ze Śląskiem Wrocław w 1987 roku. Relacje reporterskie przeprowadzą Marcin Feddek i Justyna Kostyra.

Polsat Sport przed telewizory wszystkich fanów piłki nożnej zaprasza jednak już od godziny 10:00, kiedy to na antenie Polsatu Sport rozpocznie się transmisja finału turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w którym będzie można zobaczyć największe talenty piłkarskie w Polsce.

Plan transmisji:
• 10:10 - Mecz finałowy dziewcząt U-10
• 10:40 - Mecz finałowy chłopców U-10
• 11:30 - Mecz finałowy dziewcząt U-12
• 12:00 - Mecz finałowy chłopców U-12

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowym.