Łukasz Szewczyk02.05.2019 (20:09)brak komentarzy

"Gęsia skórka 2", "Szybki jak śmierć", "Belcanto" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Gęsia skórka 2", "Szybki jak śmierć", "Prawdziwe zbrodnie", "Belcanto".
Gęsia skórka 2
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Prawdziwe zbrodnie" (3 maja). Polsko-amerykańska produkcja. W roli głównej hollywoodzka gwiazda, Jim Carrey w poważnej odsłonie. Zimą, 2000 roku w oddalonym od cywilizacji południowo-zachodnim krańcu Polski trzech wędkarzy zauważa przedmiot unoszący się na wodzie. Początkowo mężczyźni myślą, że jest to kłoda, jednak gdy do nich dopływa, zauważają ludzkie włosy... Oficer Tadek (Jim Carrey) prowadzi sprawę morderstwa. Po krótkim rozpoznaniu dostrzega on zaskakujące podobieństwa do historii opisanej w powieści pewnego pisarza.
W sobotę "Szybki jak śmierć" (4 maja). Ben Aronoff (John Travolta) rzuca dotychczasową karierę w firmie budowlanej pewnego dnia decyduje się przeprowadzić wraz z rodziną do Miami. Marzy o tym, aby stworzyć firmę produkującą łodzie motorowe. Wbrew wszelkim przypuszczeniom Ben pnie się w górę w środowisku miłośników sportów motorowodnych w latach 60. XX wieku. Robi interesy ze wszystkimi, od The Beatles przez George'a Busha po... mafię, która wykorzystuje jego superszybkie łodzie do przemytu narkotyków z Ameryki Południowej do USA.

Z kolei niedzielną premierą będzie "Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie" (5 maja). Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić skandynawski sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwiewają się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną?


Sobotnią premiera HBO będzie film "Uśmiechu smutnych mężczyzn" (4 maja). Josef (David Svehlík) jest uzależnionym od alkoholu pisarzem, który po raz pierwszy decyduje się poddać się leczeniu. Podczas pobytu w placówce mężczyzna spotyka innych ludzi, którzy są do niego niezwykle podobni. Niecodzienne, podszyte sarkazmem podejście do rzeczywistości Josefa pomaga mu wyruszyć w podróż, której celem jest ocalenie życia. Inspirujący komediodramat opowiadający o czterech pacjentach walczących z uzależnieniem, którzy znajdują się w najtrudniejszym okresie swojego życia. Nawet w niekorzystnych okolicznościach udaje im się żartować z rzeczywistości i zarażać się nawzajem śmiechem.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Gęsie skórka 2" (5 maja). Sonny (Jeremy Ray Taylor) i Sam (Madison Iseman) są przyjaciółmi, którzy mają nadzieję, że w śmieciach innych osób uda im się znaleźć prawdziwy skarb. Pewnego dnia trafiają do opuszczonego domu, gdzie przez przypadek otwierają manuskrypt "Gęsiej skórki" czym przywołują różne przerażające stwory. Ich miastu nagle zagraża niebezpieczeństwo. Z pomocą w walce z potworami przychodzi chłopakom siostra Sonny'ego, Sarah (Madison Iseman). Komediowe kino familijne z elementami kina akcji, które nawiązuje do popularnego w latach dziewięćdziesiątych XX wieku serialu dla młodzieży.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Chłodnia" (4 maja). Pochodzący z Hondurasu dwunastoletni Oscar (Anthony Gonzalez) nawiązuje kontakt z lokalnym gangiem. Zaniepokojeni o syna rodzice postanawiają wysłać go do Ameryki. Liczą, że chłopak będzie miał lepszą przyszłość w USA, gdzie zajmie się nim wujek Manuel (Omar Leyva). Oscar zostaje jednak złapany na pustyni w Arizonie przez agentów zajmujących się ochroną amerykańskiej granicy i wysłany do ośrodka dla nieletnich migrantów. Na miejscu chłopak zaprzyjaźnia się z młodym kolumbijskim chłopcem o imieniu Rafael (Matthew Moreno). Poznaje też amerykańskiego dziennikarza, który zgadza się odszukać Manuela w zamian za informacje o życiu w ośrodku. Wstrząsające kino, które ukazuje mroczne realia amerykańskiego systemu migracyjnego. Historia opowiedziana została z punktu widzenia młodego chłopaka z Hondurasu, którego rodzice postanowili przeszmuglować do USA. Nie zdawali sobie jednak sprawy, jaki koszmar będzie musiał przeżyć ich syn, aby otrzymać schronienie w Stanach.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Belcanto" (5 maja). Roxanne Coss (Julianne Moore) jest znaną na całym świecie śpiewaczką operową. Kobieta wybiera się do Afryki, do kraju, w którym panuje dyktatura wojskowa, aby dać prywatny koncert na imprezie zorganizowanej dla bogatego japońskiego przemysłowca. Nieoczekiwanie na rezydencję pełną dyplomatów i wpływowych polityków napada grupa rebeliantów domagających się uwolnienia towarzyszy broni. Rozpoczynają się niekończące się i pełne napięcia rozmowy. Stłoczeni pod jednym dachem zamachowcy i zakładnicy muszą znaleźć wspólny język, który pozwoli im na komunikację. Intrygujący dramat pokazujący, że piękno muzyki może pokonać dzielące ludzi różnice i wyzwolić w nich ducha wspólnoty.

Natomiast w Cinemax2 "Motyle" (5 maja). Cemal (Tolga Tekin), Kenan (Bartu Küçükçaglayan) i Suzi (Tugce Altug) są rodzeństwem, które dorastało w małej tureckiej wiosce Hasanlar. Każde z nich szybko opuściło rodzinne strony i zajęło się swoim życiem. Przez blisko trzy dekady nie utrzymywali ze sobą kontaktu. Pewnego dnia do każdego z nich dzwoni ojciec i żąda, aby wszyscy do niego pilnie przyjechali. Rodzeństwo musi powrócić do miejsc i wspomnień, o których żadne z nich nie chce pamiętać. Słodko-gorzki dramat o życiu w dysfunkcyjnej rodzinie i konfrontacji z przeszłością.