Łukasz Szewczyk09.05.2019 (18:42)brak komentarzy

Teleturniej "Sukces na bank" w TVP3

W sobotę (11 maja 2019 roku) na antenie TVP3 najlepsze drużyny szkolne, które wzięły udział w eliminacjach, zmierzą się w teleturnieju wiedzy o ekonomii i finansach "Sukces na bank". Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę w rozgrywkach ćwierćfinałowych.
Sukces na bank
W teleturnieju wystąpią cztery drużyny, które zmierzą się ze sobą w pierwszym ćwierćfinale. W etapie telewizyjnym turnieju gra prawdziwa ekonomiczna ekstraklasa, której można pozazdrościć wiedzy o ekonomii i finansach. We wspólnym paśmie telewizji regionalnej zobaczymy drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu, II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach. Pod okiem doświadczonych ekspertów oraz czujnego prowadzącego Rafała Patyry, będą walczyć o awans do dalszych etapów. Sprawdzona zostanie ich wiedza ekonomiczna oraz umiejętność podejmowania ryzyka. Czy poradzą sobie z tym wyzwaniem? Na pewno nie zabraknie emocji i prawdziwej rywalizacji.
"Sukces na bank" to jedyny teleturniej wiedzy o ekonomii i finansach dla uczniów liceów i techników. W pierwszym etapie, rozgrywanym online przy pomocy specjalnie napisanej aplikacji, wzięło udział ponad 150 szkół średnich z całej Polski. Do rozgrywek regionalnych zakwalifikowały się 32 szkoły z 15 województw. 16 najlepszych drużyn spotyka się już w telewizyjnym studiu, aby rywalizować o nagrodę główną - 20 000 zł.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Emisja teleturnieju "Sukces na bank" w sobotę (11 maja 2019 roku) o godzinie 12.55 na antenie TVP3.