Łukasz Szewczyk10.05.2019 (15:02)brak komentarzy

"Legion" i "Tacy jesteśmy" z nowymi sezonami w czerwcu na antenie FOX

Na czerwiec 2019 roku FOX przygotował dwie serialowe premiery. Pierwsza z nich to trzeci, finałowy sezon serialu "Legion". Druga to jeden z największych wyciskaczy łez w historii telewizji, czyli "Tacy jesteśmy", który pojawi się również z trzecim sezonem.
Serial "Legion" w telewizji FOX / Fot. materiały prasowe
Serial "Legion" w telewizji FOX / Fot. materiały prasowe
W czerwcu telewizji FOX to finałowego, trzeciego sezonu serialu "legion" (emisja w czwartki o godz. 23.00, od 27 czerwca). W finałowym odcinku drugiego sezonu poznaliśmy Davida (Dan Stevens) od mrocznej strony. Zobaczyliśmy jak bardzo zbliża się do swojego komiksowego pierwowzoru, stając się powoli złym bohaterem. Czym zaskoczy fanów najnowsza, trzecia i finałowa odsłona pokręconej opowieści o Davidzie Hallerze?

Na początku trzeciego sezonu bohater znajdzie się w komunie hipisów, w której będzie odgrywał rolę guru, który żywi się pozytywną energią swoich podwładnych. Właśnie tam poznaje innego mutanta - Switch (Lauren Tsai) mającą umiejętność podróżowania w czasie, której akurat nasz bohater potrzebował, aby zrealizować swój tajemny plan. David udał się do miejsca, aby uzyskać pewne odpowiedzi. Jest adoptowanym chłopcem, który musi wiedzieć, kim naprawdę jest - mówił w wywiadach producent Noah Hawley. Bohater będzie starał się też odkryć, dlaczego staliśmy się tak źli przy okazji spotykając po drodze swoich rodziców - Charlesa Xaviera (Harry Lloyd) oraz Gabrielle (Stephanie Corneliussen).
Noah Hawley w jednym z wywiadów powiedział dlaczego postanowił zakończyć serial po trzech sezonach: "Zakończenia nadają historiom sens. Wyobrażałem sobie Legion jako zamkniętą opowieść rozpisaną na trzy akty. Jest to cykl związany z chorobą psychiczną. Kiedy poznajemy Davida, jest on na samym dnie. Potem spotyka Syd, odzyskuje równowagę i przez pewien czas wszystko jest w porządku. Przestaje brać leki i tak zaczyna się jego zjazd w chaos. Czy jest w stanie wrócić czy też jest stracony na zawsze. Na to pytanie chcemy odpowiedzieć."

W obsadzie drugiego sezonu zagrają: Dan Stevens jako David Haller, Rachel Keller jako Syd, Aubrey Plaza jako Lenny, Bill Irwin jako Cary, Jermie Harris jako Ptonomy, Harry Lloyd jako Charles Xavier.

Serial "Tacy jesteśmy" w telewizji FOX / Fot. materiały prasowe
Serial "Tacy jesteśmy" w telewizji FOX / Fot. materiały prasowe
Wcześniej, bo 26 czerwca 2019 roku (emisja w środy o godz. 23.00) na antenie FOX premiera trzeciego sezonu "Tacy jesteśmy", który przedstawia losy rodziny Pearsonów na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Od Jacka i Rebekki, jako młodych rodziców w 1980 roku, do ich dojrzałych już dzieci Kate, Kevina i Randalla, we współczesnych czasach. Realistyczna forma serialu oraz jego uniwersalność to dwa elementy, które zaskarbiły sobie tak ogromną ilość fanów na całym świecie. Każdy widz może odnaleźć tam pierwiastek swojego życia.

- Nasz serialowy świat rozszerzy się w trzecim sezonie w naprawdę interesujący sposób - tłumaczył w wywiadzie Dan Fogelman, twórca serialu. - Zaczęliśmy ten sezon w bardzo ambitny sposób. Mieliśmy dobry plan i wyznaczony cel. Wiemy dokąd zmierzamy i co dalej chcemy robić. Jestem bardzo podekscytowany tym wszystkim!.

W najnowszym sezonie widz będzie mógł przekonać się, że życie w rodzinie Pearsonów nigdy nie zwalnia, a los bywa niestety bardzo niesprawiedliwy. W pierwszym odcinku poznamy historię, która wydarzyła się pewnej nocy, gdy Jack spotykał Rebeccę. Mając przy sobie jedynie dziewięć dolarów, postanawia zabrać ją na zabawę karnawałową. W momencie, gdy zaczyna padać deszcz, Jack przyznaje się, że nie stać go nawet na parasol, a jego życie jest niestabilne od czasu powrotu do domu ze służby w Wietnamie. Rebecca nie jest zadowolona z ich randki i wylicza Jackowi wszystkie wady i niedociągnięcia spotkania, jednak z powodu "sposobu, w jaki na nią patrzy", całuje go i zgadza się na kolejną randkę.

We współczesnych czasach Deja (adoptowana córka Randalla) konfrontuje się ze swoim biologicznym ojcem i pozwala Randallowi i jego żonie Beth rozpocząć proces adopcji. Żeby tego było mało, Kevin i Zoe (kuzynka Beth) lądują razem w łóżku. Beth ma jednak pretensje do Zoe i twierdzi, że ta wykorzystuje mężczyzn i krzywdzi tym samym Kevina. Oprócz tego, Kate będzie musiała zmierzyć się z negatywną decyzją dr. Jaspera, specjalisty ds. płodności, który odrzuca ją jako pacjentkę ze względu na czynniki ryzyka. Mimo wszystko jej przypadek porusza go na tyle, że ponownie rozważa swoją decyzję, w rezultacie czego Kate i jej mąż Toby kontynuują leczenie, pomimo jedynie 10% szans na powodzenie. Toby wyrzuca leki antydepresyjne, które obniżają jego płodność. Gdy wszystko zdaje się w miarę układać, Pearsonowie będą musieli zmierzyć się z życiem, które swoją niesprawiedliwością uderzy ich prosto w twarz...