Łukasz Szewczyk10.05.2019 (16:52)brak komentarzy

Jesienią 5 sezon serialu "Lombard. Życie pod zastaw" w TV Puls

Telewizja Puls i Studio A w czerwcu 2019 roku rozpoczną zdjęcia do piątego sezonu serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Będzie on liczył 60 odcinków, a ich premiera w TV Puls zaplanowana jest na jesień 2019.
Serial "Lombard. Życie pod zastaw" w TV Puls
"Lombard. Życie pod zastaw" to pierwszy polski serial rozgrywający się w scenerii i w środowisku właścicieli lombardu. Bohaterami serialu są: właściciel lombardu Kazimierz, jego rodzina, pracownicy oraz klienci, których poszczególne historie stanowią wątki kolejnych odcinków. Widzowie poznają losy ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodu różnych życiowych okoliczności. Chętnie zaglądają tu również złodzieje i policjanci, a także zwariowani poszukiwacze okazji. Serial w każdym odcinku prezentuje inną historię, nierzadko kryminalną, nie brakuje także sytuacji humorystycznych.
Serial "Lombard. Życie pod zastaw" cieszy się niesłabnącą popularnością - na początku 2019 roku roku produkcja otrzymała od widzów drugą z rzędu Telekamerę Tele Tygodnia, zdobywając gigantyczną przewagę 70% głosów w swojej kategorii. Dodatkowo "Lombard..." niezmiennie notuje też dobre wyniki oglądalności. Sezon 4. osiągnął średnią oglądalność odcinków premierowych na poziomie ponad 14,6% SHR w grupie komercyjnej 16-49 wśród widzów cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) oraz prawie 8,6% SHR w grupie komercyjnej 16-49 (dane za okres 25.02-03.05.2019).

Rekordowy odcinek - od momentu premiery serialu w TV Puls w 2017 roku - przypadł na 20 marca 2019 roku i osiągnął wynik ponad 16,8% SHR (DVB-T, 16-49) i prawie 11% w grupie komercyjnej 16-49.

- Jesienią miną dwa lata od premiery "Lombardu..." w TV Puls. W tym czasie stworzyliśmy wraz ze Studiem A serial, który pozyskał rzesze fanów i notuje znakomite wyniki oglądalności. Widzowie okazali nam ogromne zaufanie, dwukrotnie przyznając "Lombardowi..." Telekamerę Tele Tygodnia. A na 5. sezon przypada jubileuszowy, 200. odcinek "Lombardu...". To wszystko bardzo nas cieszy i mobilizuje do dalszej pracy - mówi Dariusz Dąbski, Prezes Zarządu Telewizji Puls.

W głównej roli właściciela lombardu występuje Zbigniew Buczkowski, a partnerują mu m.in. Dorota Kamińska, Henryk Gołębiewski, Michał Chorosiński, Dominika Skoczylas, Jerzy Górski, Mateusz Murański, Agata Szafrańska, Rita Weinar, Maciej Gisman i inni. W serialu pojawiają się też znani goście - do tej pory lombard odwiedzili m.in.: Paweł Nastula, Radek Liszewski z zespołu "Weekend", Krzysztof Hanke, Michał Wiśniewski, Bartek Marszałek, Tomasz "Niecik" i Kabaret z Konopi.