Łukasz Szewczyk14.05.2019 (14:07)2 komentarze

"Wiadomości" TVP1 w nowej odsłonie

W niedzielę (12 maja 2019 roku) o godz. 19:30 "Wiadomości" TVP1 rozpoczęły nadawanie z nowego studia, wyposażonego w wirtualne okno i rozszerzoną rzeczywistość. Program zyskał też nową oprawę muzyczną oraz graficzną, przygotowaną przez specjalistów z Platige Image.
Nowe stuido "Wiadomości" TVP1
- Nowe studio "Wiadomości" jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Technologię Virtual Window, a także rozszerzoną rzeczywistość wprowadzamy do programu informacyjnego w tej skali jako pierwsi w Polsce - mówi Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Oba rozwiązania będą wykorzystywane w każdym wydaniu "Wiadomości". Dzięki supernowoczesnym technologiom dziennikarze będą mieli szerokie możliwości prezentacji danych, a także interakcji z grafiką - informuje Jarosław Olechowski.
Na nową odsłonę programu składa się również całkowicie zmieniona scenografia i nowa czołówka. Oprawę wizualną programu przygotowali specjaliści z firmy Platige Image, jednego z najlepszych studiów graficznych na świecie, na czele z nominowanym do Oscara Tomaszem Bagińskim. Czołówka "Wiadomości" to dynamiczna animacja, w której wykorzystano rozwiązania plastyczne, zgodne ze światowymi trendami designu programów informacyjnych.

- Nowe studio "Wiadomości" to nasz kolejny krok w kierunku odbudowy siły i prestiżu Telewizji Polskiej. W ostatnim czasie zdynamizowaliśmy sposób przedstawiania newsów, a także zwiększyliśmy częstotliwość łączeń na żywo z naszymi reporterami. Teraz do tego dodajemy supernowoczesne technologie - komentuje Jarosław Olechowski, dyrektor TAI.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Zazdrość zżera tv.n!
Chyba raczej śmiech. TVN rozszerzoną rzeczywistość ma już od bardzo dawna. Nawet Polsat od jakiegoś czasu też ma. Więc widać wiarygodność TVP - "pierwsi w Polsce", taaa...
 3  
stare gó*no w nowym opakowaniu,, albo pudrowanie trupa jak kto woli
 4