Łukasz Szewczyk14.05.2019 (15:11)1 komentarz

Radiowa Trójka rozpoczyna nową edycję akcji "Wakacje na dwóch kółkach"

Jak co roku Program 3 Polskiego Radia zaprasza młodych amatorów rowerowej turystyki do wzięcia udziału w akcji "Wakacje na dwóch kółkach". - Tym razem nagrodą dla laureatów jest wyprawa rowerowa do Bułgarii - zachęca Henryk Sytner, redaktor radiowej Trójki i pomysłodawca przedsięwzięcia, które odbędzie się już po raz 49.
Henryk Sytner - pomysłodawca akcji "Wakacje na dwóch kółkach"
Henryk Sytner - pomysłodawca akcji "Wakacje na dwóch kółkach"
Konkurs corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki. Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy należy zorganizować wycieczkę rowerową w dowolnym terenie. Można podzielić ją na odcinki. A po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przygotować i wysłać do Trójki sprawozdanie. Powinno ono zawierać mapę trasy i relację z wyprawy z uwzględnieniem najciekawszych krajobrazowo obiektów oraz zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci itp. Praca może mieć dowolną formę - kroniki, albumu ze zdjęciami i rysunkami.
- Corocznie otrzymujemy minimum sto zgłoszeń, a wybierając finałową dziesiątkę zwracamy uwagę nie tylko na formę relacji, ale przede wszystkim jej treść, która powinna oddawać podróżnicze i rowerowe pasje autorów - mówi Henryk Sytner (na zdjęciu), pomysłodawca akcji i dziennikarz Trójki, który przypomina, że w konkursie mogą wziąć udział słuchacze i rowerzyści, którzy nie ukończyli 19 lat.

Prace można nadsyłać do 1 sierpnia na adres: Trójka Polskie Radio S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa.

Audycji "Wakacje na dwóch kółkach" można słuchać w Trójce w poniedziałki, środy i piątki ok. godz. 14.50 - do 6 września. Nazwiska laureatów tegorocznego konkursu Henryk Sytner ogłosi w jednym z sierpniowych wydań tej audycji. Wyprawa do Bułgarii, w której weźmie udział 10 szczęśliwców, rozpocznie się 23 sierpnia, a zakończy 6 września.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Niestety tylko 5% ludzi jeszcze jest w miarę inteligentnych z jakimikolwiek wymaganiami i zainteresowaniami. Większości papkosłuchaczy wystarcza prymitywny, bezwartościowy samograj w rodzaju RMF FM czy Radia Zet i ma radochę ze słuchania... I z biegiem lat takich papkosłuchaczy jest coraz więcej, czyli świat schodzi na psy. Ambitniejsze radia z ciekawymi audycjami, takie jak Program 3 PR, momentalnie zanudzą takich papkosłuchaczy.
 3