Łukasz Szewczyk14.05.2019 (15:16)brak komentarzy

Nowy sezon serii "Porty" w Discovery Channel

Każdego dnia za zamkniętymi bramami portów tysiące pracowników zmaga się z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi niebezpieczne i nieprzewidywalne morze. W nowym sezonie programu "Porty" kamery Discovery Channel zabiorą widzów do niedostępnego dla większości z nas morskiego świata w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie.
Seria "Porty" w Discovery Channel / Fot.  Discovery Channel
Seria "Porty" w Discovery Channel / Fot. Discovery Channel
Nieustanny pośpiech, ryzyko ekonomiczne oraz logistyczne wyzwania to nieodłączne elementy pracy w portach morskich. W nowej serii programu widzowie zobaczą kolejne zmagania pracowników z ogromnymi ładunkami, siłami natury i to wszystko pod presją czasu! Tym razem Discovery Channel pokaże kulisy funkcjonowania aż pięciu portów - w Darłowie, Helu, Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Każdy odcinek to odrębna historia dziejąca się w jednym z portów.
Będziemy świadkami między innymi naprawy kutra rybackiego w Stoczni Darłowo czy załadunku jednego z największych dźwigów pływających w Europie, zwanego "Mają". W jaki sposób dwustutonowa maszyna będzie transportowana na platformę wiertniczą w Norwegii? Czy silny wiatr zdoła przeszkodzić tej skomplikowanej operacji?

Sprawdzimy także jak wygląda praca gdyńskich pilotów morskich, do zadań których należy nie tylko wprowadzanie i wyprowadzanie jednostek z portów, ale też zapewnianie bezpiecznego transportu pracowników na pokłady statków. Ponadto wyruszymy na połów szprot oraz przyjrzymy się procesowi załadunku towaru masowego.

Już w pierwszym odcinku przekonamy się, jak ciężkie warunki pogodowe mogą znacznie utrudnić wykonywanie wyznaczonych zadań pracownikom portowym. W programie zajrzymy za bramy zarówno największych polskich portów jak i tych mniejszych, lokalnych. Sprawdzimy także jakie znaczenie mają one dla lokalnej społeczności.

Emisja premierowych odcinków serii "Porty" w poniedziałki o godz. 21.00 (od 13 maja 2019 roku) na antenie Discovery Channel.