Łukasz Szewczyk17.05.2019 (17:17)2 komentarze

"Slender Man", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Mario" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Slender Man", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Mario", "Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Syn swego kraju", "Status związku", "Przebudzenie".
Kadr z filmu "Mario"
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Czarne bractwo. BlacKkKlansman" (17 maja). Początek lat 70., stan Kolorado. Ron Stallworth awansuje na detektywa w Departamencie Policji w Colorado Springs, stając się pierwszym czarnoskórym w mieście na tym stanowisku. Zdesperowany, aby jak najszybciej udowodnić przełożonym swoje kompetencje, Ron decyduje się na przeprowadzenie ryzykownej operacji: infiltracji Ku Klux Klanu. Aby misja mogła się powieść, policjant musi zaangażować białoskórego kolegę, który będzie odpowiedzialny za bezpośrednie kontakty. Wybór pada na Flipa Zimmermana, amerykańskiego Żyda, który do tej pory nie zaprzątał sobie głowy refleksjami na temat własnej tożsamości. W mieście, w którym napięcia na tle rasowym stają się coraz bardziej dotkliwe, duet detektywów musi działać szybko, aby nie dopuścić do eskalacji przemocy.
Z kolei niedzielną premierą będzie "Człowiek, który zabił Don Kichota" (19 maja). Film jednego z członków grupy Monty Pythona, Terry'ego Gilliama. Zblazowany i pozbawiony ambicji reżyser reklam Toby zostaje wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Niespodziewanie filmowiec, który marzenia o wielkiej artystycznej karierze ma już za sobą, trafia do maleńkiej wioski, gdzie jeden z mieszkańców żyje w przekonaniu, że jest... Don Kichotem. Obaj bohaterowie rozpoczną wkrótce wspólną przygodę, dzięki której jeden stawi czoła swoim lękom, a drugi zrealizuje swoje od dawna lekceważone pragnienia.


Piątkową premierą HBO będzie film "Syn swego kraju" (17 maja). Bigger Thomas (Ashton Sanders) jest młodym Afroamerykaninem, który mieszka z matką i rodzeństwem w Chicago. Chłopak jest średnio zaangażowany w związek ze swoją dziewczyną, ma pofarbowane na zielono włosy, nosi punkową kurtkę, pali marihuanę i ma pistolet. Odrzuca propozycję kumpla zarobienia w szemrany sposób łatwych pieniędzy. Pewnego dnia zostaje kierowcą bogatego biznesmena Willa Daltona (Bill Camp). Gdy wkracza w pociągający, nowy świat pieniędzy i władzy, a także angażuje się w związek z córką Daltona, Mary, nagle staje w obliczu nieprzewidzianych wyborów i niebezpiecznych okoliczności, które na zawsze zmienią jego życie. Współczesna interpretacja powieści Richarda Wrighta z 1940 roku.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Slender Man" (19 maja). Małe miasteczko w Massachusetts. Cztery grzeczne uczennice przystępują do rytuału, mającego zdemaskować Slender Mana, który jest postacią występującą w tradycyjnych przekazach ludowych. Kiedy jedna z nich znika w tajemniczych okolicznościach, pozostałe zaczynają podejrzewać, że może jednak Slender Man istnieje naprawdę, a ich koleżanka właśnie stała się jego ofiarą... Mocny horror w reżyserii Sylvaina White'a (serial The Following) przywołujący postać znanego z sieci, mrocznego Slender Mana. Obraz cechuje się mrocznym klimatem i ciągłą atmosferą grozy.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Mario" (18 maja). Mario (Max Hubacher) jest utalentowanym napastnikiem w klubie piłkarskim. Chłopak jest jednym z lepszych zawodników i liczy na stałe miejsce w drużynie. Na tej samej pozycji gra nowy nabytek zespołu Leon (Aaron Altaras). Młodzi mężczyźni z początku konkurują ze sobą. Niespodziewanie z czasem rodzi się między nimi uczucie. Muszą je jednak ukrywać przed kolegami i władzami zespołu. Poruszająca opowieść o zakazanej miłości w zmaskulinizowanym świecie sportu. Dwaj ambitni piłkarze stają przed trudną decyzją. Każdy z nich musi odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla niego ważniejsze: kariera czy zakazana miłość.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Status związku" (19 maja). Louise (Rosamund Pike) oraz Tom (Chris O'Dowd) spotykają się w pubie tuż przed swoją cotygodniową sesją terapii małżeńskiej. Film pokazuje, jak wyglądało ich życie, co ich połączyło i co sprawiło, że ich drogi zaczęły się rozchodzić... Oryginalna komedia romantyczna skupiająca się na życiu dwójki kochanków, których związek zaczął się rozpadać.

Natomiast w Cinemax2 "Przebudzenie" (19 maja). Kobieta (Claudia Martini) i mężczyzna (Ludwig Wüst) po przejściach pewnego dnia spotykają się przez przypadek. Żadne z nich nie jest już młode. Obydwoje mają za sobą ogromne rozczarowana. Nie potrzeba im wiele słów, aby doskonale się zrozumieć. Zapewniają sobie nawzajem wsparcie i pocieszenie w krótkiej podróży zwanej życiem. Oryginalne kino opowiadające o rozpaczy, bólu, żalu i samotności.

Komentarze (1 - 2 z 2)

film zrobony jakby gotze byl gejem imie mario zolte koszulki
 0  
ten brunet hot hot hot
tęczowy kolorowy ocieplony 23.05.2019 (18:16:03)
 1