Łukasz Szewczyk20.05.2019 (15:59)3 komentarze

TVN kręci drugi sezon kryminalnego serialu "Pułapka". Nowe twarze, premiera jesienią

W okolicach Warszawy wystartowały zdjęcia do drugiego sezonu serialu kryminalnego "Pułapka". W nowej serii do Agaty Kuleszy i Leszka Lichoty dołączą kolejne nazwiska z najwyższej aktorskiej półki, pojawią się m. in. Anna Romantowska, Jerzy Radziwiłowicz, Jan Frycz, Eryk Lubos, Henryk Talar i Maciej Musiał.
Agata Kulesza w serialu TVN "Pułapka" / Fot. TVN/Hubert Komerski
Agata Kulesza w serialu TVN "Pułapka" / Fot. TVN/Hubert Komerski
Padł pierwszy klaps na planie drugiego sezonu "Pułapki". Finał poprzedniej serii rozwiązał zagadkę pochodzenia Ewy (Marianna Kowalewska), ale pozostawił widzów z intrygującymi pytaniami: Czy Olga Sawicka (Agata Kulesza) w końcu zostawi śmierć męża za sobą? Co dalej z komisarzem "Czarnym" (Leszek Lichota)? Kto nadal zagraża życiu Ewy? Odpowiedzi przyniosą premierowe odcinki "Pułapki".
Drugi sezon to przede wszystkim nowa intryga kryminalna, która obudzi uśpione demony przeszłości. Względnie poukładane życie Olgi runie jak domek z kart, kiedy na wokandę sądową trafi sprawa morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżony stosuje model działania taki sam, jak bohater debiutanckiej powieści Sawickiej "Bestia". Popularna autorka zostanie uwikłana w kolejne śledztwo. I postanowi wziąć sprawy w swoje ręce - gotowa na wszystko, rozpocznie własne dochodzenie. Podczas odkrywania poszczególnych elementów zagadki, Olga stanie twarzą w twarz ze swoją przeszłością i zmierzy się z odpowiedziami na pytania, od których uciekała przez całe życie. A te sprowadzą na nią i jej najbliższych śmiertelne niebezpieczeństwo... Czy pisarce wystarczy sił i determinacji, żeby wydostać się z kolejnej "pułapki"?

Jesienią na ekrany powrócą gwiazdy pierwszej serii, m.in. Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Mateusz Więcławek. W 2. sezonie "Pułapki" do obsady dołączą: Anna Romantowska ("Miłość jest wszystkim"), Jerzy Radziwiłowicz ("Glina"), Jan Frycz ("Ślepnąc od świateł), Eryk Lubos ("Belle Epoque"), Henryk Talar ("Leśniczówka"), Wiktoria Gorodeckaja ("Druga szansa"), Katarzyna Gałązka oraz najgorętsze młode nazwisko ostatnich lat - Maciej Musiał ("1983").

- Drugi sezon Pułapki to nowa kryminalna historia, pełna mrocznych zwrotów akcji i emocjonujących zawirowań. Wracamy do głównych bohaterów - w tych rolach znakomici Agata Kulesza, Marianna Kowalewska oraz Leszek Lichota. Ich postaci zostaną wplątane w nową pułapkę i rozpoczną grę o przeżycie. Co będą musieli poświęcić by uratować swoich najbliższych? Czy w obliczu niebezpieczeństwa przekroczą granicę między dobrem a złem? To będzie nowa intrygująca podróż i już teraz zapraszam widzów by towarzyszyli naszym bohaterom w tej drodze - mówi producentka serialu Katarzyna Czarnecka.

"Pułapka" to autorski pomysł TVN, serial zadebiutował na antenie stacji ubiegłej jesieni. Scenariusz nowych odcinków ponownie jest efektem pracy zespołu scenarzystów - Karoliny Frankowskiej i Michała Godzica. Operatorem zdjęć pozostaje Marian Prokop ("Belfer"). Zmiana nastąpiła natomiast na stanowisku reżysera. Miejsce Łukasza Palkowskiego zajął Adrian Panek (laureat Nagrody dla Najlepszego Reżysera na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni 2018 za "Wilkołaka'), który zadba o mroczny, kryminalny klimat serialu. Producentami z ramienia TVN są Katarzyna Czarnecka oraz Tomasz Karpiński.

Prace na planie potrwają do końca lipca. Drugi sezon serialu "Pułapka" trafi na antenę TVN we wrześniu 2019 roku. Sezon będzie liczył 7 odcinków. W tym samym czasie znajdzie się on także w ofercie serwisu player.pl, który tradycyjnie już zaoferuje dla swoich abonentów prapremierę odcinków.

Komentarze (1 - 3 z 3)

I super. Cieszę się, że Lichota robi dobra karierę od Grzesia z Na Wspólnej do Rebrowa.
 0  
serial był dobry, ale lepsze udały się TVN tzn. Szóstka, Pod Powierzchnią, a najlepsza jest Chyłka!!!
 7  
Jednemu się podoba drugiemu się nie podoba. Mnie na przykład przypadł do gustu. Chociaż kto inny może mieć inne zdanie
 1