Łukasz Szewczyk21.05.2019 (18:39)brak komentarzy

"Ultraliga - za kulisami" i decydujące mecze Ekstraklasa Games w Polsat Games

Kanał Polsat Games przygotował premierę dokumentu prezentującego kulisy pracy przy największym projekcie esportowym w Polsce, czyli "Ultralidze". Z kolei weekend na antenie stacji decydujące mecze fazy ligowej oraz finały Ekstraklasa Games.
Ultraliga - studio
"Ultraliga - za kulisami" to pięcioodcinkowy dokument, zrealizowany przez redakcję IPLI, który opowiada o powstawaniu Ultraligi, flagowego produktu Polsat Games, profesjonalnej polskiej ligi esportowej League of Legends. Program ukazuje ostatni, przełomowy sezon Ultraligi, z perspektywy ekipy, która tworzyła show od kuchni. Wśród bohaterów dokumentu zobaczymy również tych, których fani Ultraligi mogli oglądać na co dzień przed kamerami w trakcie rozgrywek. Bohaterowie programu opowiadają o sobie, specyfice pracy w telewizji tworzonej na żywo, ale przede wszystkim o pierwszym projekcie esportowym na tak dużą skalę w polskiej telewizji. Widzowie dowiedzą się jak powstał pomysł na nazwę ligi, a także skąd bierze się pasja do League of Legends i magia esportu. Premiera w środę (22 maja) o godzinie 20:30 na antenie Polsat Games oraz na Ipla.tv.
- "Ultraliga - za kulisami" to wyjątkowy dokument, który powstawał równolegle z ostatnim sezonem rozgrywek League of Legends transmitowanych na antenie Polsat Games. Widzowie i fani Ultraligi będą mogli przekonać się na własne oczy jak wygląda praca od kuchni całego zespołu, gdy na ekranach mogliśmy zobaczyć zmagania np. Rogue Esports Club z devils.one. Na pewno nie zabraknie wzruszeń i radości, ale też czasem złości czy zwykłego zmęczenia, które widać na twarzach każdego z członków ekipy po kilku godzinach programu na żywo - mówi Bartosz Pawlik, dyrektor Polsat Games.

- Podczas realizacji dokumentu byłam pod wrażeniem profesjonalizmu i pasji twórców Ultraligi. Swoją postawą udowadniają, że jeśli robi się to, co się kocha, sukcesy przychodzą same - mówi Ewelina Tomasik, producent i reżyser dokumentu "Ultraliga - za kulisami".

A już w najbliższy weekend, 24-26 maja poznamy również tryumfatorów Ekstraklasa Games. W piątek, 24 maja od godziny 12:00 na antenie Polsat Games zobaczymy ostatnie 5 kolejek fazy ligowej na konsoli PlayStation 4. Dzień później, w sobotę, 25 maja, od godziny 10:00, decydujące mecze fazy ligowej na konsoli Xbox One. Obecnie w tabeli prowadzi Legia Warszawa. Na następnych miejscach plasują się odpowiednio - Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk i Lech Poznań. Piast Gliwice, który wygrał piłkarską Ekstraklasę, zajmuje piąte miejsce. Podczas decydujących meczów fazy ligowej na obu konsolach każdy klub może jeszcze zdobyć w sumie aż 30 punktów, więc jeszcze wszystko może się zmienić. 8 najlepszych zespołów wystąpi w niedzielę, 26 maja w fazie finałowej. Pula nagród dla zwycięzców Ekstraklasa Games wynosi 35 tysięcy złotych. Gracze rywalizują również o punkty do globalnego rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019.