Łukasz Szewczyk22.05.2019 (12:54)8 komentarzy

Dorota Wellman o hejterach: Mam ich w dupie, interesują mnie tylko konstruktywne uwagi

Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce "I ty możesz być modelką" dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.
Dorota Wellman / Fot. Newseria
Dorota Wellman / Fot. Newseria
Dorota Wellman podkreśla, że choć gorzkich słów krytyki względem jej osoby jest bardzo dużo, to zazwyczaj je ignoruje. Stara się cieszyć życiem oraz spełniać zawodowo i prywatnie, nie zważając na to, czy komuś się to podoba, czy nie.
- Hejterów mam w dupie, krótko mówiąc. Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów, co jest brudem, który komuś przecieka przez palce, nie interesuje mnie to - mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Wellman.

Dziennikarka podkreśla, że nie przejmuje się falą negatywnych komentarzy najczęściej pisanych przez osoby, które same nie mają żadnych zainteresowań i pasji, a ich jedynym zajęciem jest anonimowe opluwanie kogoś w sieci. Jej zdaniem krytyka jest dozwolona, ale powinna być obiektywna i uzasadniona.

- Interesują mnie tylko konstruktywne uwagi, a takie otrzymuję od osób bliskich i one mogą być czasami bolesne, ale są ważne dla mnie. Sam hejt nie jest żadną wartością - mówi.

Dorota Wellman niejednokrotnie była już obiektem ataków hejterów i wie, jak potrafią być bezlitośni. Często też ujawnia, jakie obelgi kierują pod jej adresem anonimowi internauci. Zazwyczaj dotyczą one wyglądu. Dlatego też w swojej najnowszej książce dziennikarka wyraźnie zaznaczyła: "Spokojnie, hejterzy, nie namawiam nikogo do bycia grubym. Sama pół życia walczę z wagą. Pewnie, że chciałabym być szczuplejsza, ale nie jest to najważniejsza sprawa w moim życiu. (...) Nigdy nie będę promować otyłości, bo to głupie. Nie dam się za to zarąbać z tego powodu, że jestem grubsza. Nie pozwolę się obrażać".

- Napisałam to wyraźnie w swojej książce, że nie promujemy otyłości, zwłaszcza że w tej książce tylko ja jestem gruba. To jest skutek choroby, nic na to nie poradzę i nie przeskoczę tego, także nie powieszę się z tego powodu, że jestem grubsza niż inni. Jestem absolutnie przeciwna promowaniu otyłości i sądzę, że to jest bardzo szkodliwe, choć jestem także przeciwna propagowaniu superszczupłości, bo to jest równie niezdrowe jak otyłość - mówi Dorota Wellman.

W swojej najnowszej książce dziennikarka zachęca czytelniczki do tego, żeby skupiły się na swoich zaletach i wsłuchiwały jedynie w życzliwe opinie innych ludzi.

- Dziewczyny, które występują w mojej książce, są bardzo różne: szczupłe, bardzo szczupłe, małe, drobne, bardzo różne. I taki jest też świat, że każda kobieta jest inna i równie ciekawa. Warto się rozejrzeć dookoła, świat to nie jest Instagram, świat jest poza Instagramem - mówi Dorota Wellman.
Newseria

Komentarze (1 - 8 z 8)

Szanowna Pani Doroto, jak tam prowadzenie programu: Anatomia Głupoty w National Geographic. Kiedy wielki powrót, bo coś ostatnio Pani zniknęła z tego programu. Wrócił Pan Richard Hammond, czyżby lepiej prowadził?
 18  
hehe, dzięki tej wulgarnej i nerwowej wypowiedzi możemy się przekonać jak mocno krytyka ją rusza :)
 28  
Jak można używać takich brzydkich słów,ten pan jest niekulturalny.
 26  
A co się można sPOdziewać PO żydach chamstwo wulgaryzm
POgromca totalnie zboczonej oPOzycji KE 22.05.2019 (20:57:23)
 25  
Wulgarne babsko
 23  
A co się można sPOdziewać PO żydach chamstwo wulgaryzm
A czego można się spodziewać po wyborcy PIS pokazujesz w każdym wPISsie.
Twój poziom intelektualny i kulturalny dno dawno przebił.
 24  
jaki wygląd takie słownictwo.Tyle w temacie
 8  
pani Wellman miażdży środowisko hejterów na całej linii. a w co grają "nienawistnicy"? obsmarują zwierzchników wulgaryzmami? lepiej szykuj notebook do pisania, bo tak zwani "mocarni hejterzy" wykorzystują swoją ostatnią szansę, po to by (...). smarkacze-partacze.
 7