Łukasz Szewczyk22.05.2019 (16:32)brak komentarzy

Michał Sołowow człowiekiem roku Money.pl

Redakcja największego polskiego serwisu ekonomicznego wyróżniła liderów polskiej gospodarki.
Statuetka Nagrody Money.pl
Nagroda money.pl to wyróżnienie liderów polskiego biznesu, ludzi oraz firm, które wyznaczają kierunek polskich przemian społeczno-gospodarczych. W tym roku przyznano je po raz pierwszy.
- Fundamentalne wartości dziennikarskiego rzemiosła postanowiliśmy odzwierciedlić w idei Nagrody. Są nimi konsekwencja w poszukiwaniu prawdy i wartości oraz odkrywanie przełomowych rozwiązań. To także odwaga pozwalająca wkraczać na nieznane obszary, przełamywać stereotypy, obalać mity i dogmaty. Tak przecież powstawał money.pl. Jako redakcja, chcemy promować ludzi, firmy i technologie, które sprawiają, że polska gospodarka, po 30 latach transformacji jest różnorodna i dojrzała z jednej strony, a wciąż młoda i aspirująca z drugiej - mówi Mikołaj Kunica, dyrektor zarządzający obszaru biznes w Wirtualnej Polsce i redaktor naczelny money.pl.


W kategorii technologia, która zmieniła zasady gry pierwsze miejsce zdobyła firma eObuwie za technologię skanowania modelu stóp esize.me oraz inteligentne łączenie sprzedaży internetowej ze sklepami stacjonarnymi. Tytuł firmy roku money.pl, ex aequo, otrzymały Wielton za konsekwentny rozwój w skali międzynarodowej oraz eObuwie za innowacyjny sposób zachęcania do zamówień on-line w trakcie wizyty w salonach marki. Człowiekiem roku money.pl został Michał Sołowow, którego Kapituła Nagrody doceniła za dynamiczny wzrost kapitalizacji biznesu i dywersyfikowanie źródeł przychodów.

- Nagrodę money.pl przyznaje jury złożone z wybitnych polskich przedsiębiorców. Ludzi, których szczerze szanuję, którzy wiedzą, że za każdym sukcesem stoi codzienna ciężka praca, wytrwałość i kreatywność. Dlatego, dedykuję tę nagrodę wszystkim początkującym polskim przedsiębiorcom. Może zabrzmi to zaskakująco, ale sam czuję się jak start-upowiec. Firmy, które rozwijam często zaczynały praktycznie od zera. Po latach ciężkiej pracy ze wspaniałymi ludźmi stały się lider

W skład Kapituły Nagrody, która wybrała tegorocznych zwycięzców, weszli: Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju; Michał Brański, wiceprezes Wirtualna Polska Holding; Janusz Filipiak, prezes Comarch; Anna Streżyńska, prezes MC² Solutions; Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI; Mateusz Juroszek, prezes STS; Łukasz Wejchert, założyciel Dirlango; w Kapitule Nagrody jest też Fundacja Impact. Honorowy patronat nad nagrodą objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polski Fundusz Rozwoju.
ami w swoich branżach na europejską i globalną skalę
- podsumował Michał Sołowow.

W statuetkach przekazanych zwycięzcom umieszczono krzemień pasiasty, wydobywany wyłącznie w dwóch miejscach na świecie. Potocznie zwany jest kamieniem optymizmu, w Polsce występuje tylko na ziemi sandomierskiej. Gala finałowa nagrody money.pl odbyła się w ramach Kongresu Impact'19, zorganizowanego przez Fundację Impact w Krakowie w dniach 21-22.05.2019.