Łukasz Szewczyk22.05.2019 (16:50)1 komentarz

Czerwcowe Wysokie Obcasy Extra z maseczkami do twarzy lub książeczką dla dzieci

Psychologia Okrągłego Stołu, życiowe role Nicole Kidman, spowiedź Muńka Staszczyka oraz historia Grety Thunberg - te oraz inne tematy znaleźć będzie można w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Wysokie Obcasy Extra".
Wysokie Obcasy Extra - numer 6/2019
Bohaterką okładki czerwcowego wydania "Wysokich Obcasów Extra" jest Nicole Kidman - aktorka z 30-letnim stażem, producentka i feministka, którą już od 10 czerwca br. będzie można ponownie oglądać w roli Celeste Wright w drugim sezonie popularnego serialu HBO "Wielkie kłamstewka". Dziennikarka Maja Staniszewska przybliża czytelnikom sylwetkę aktorki - pisze m.in. o jej dorastaniu, drodze na szczyt, przełomowych momentach w karierze, małżeństwie z Tomem Cruise'em i macierzyństwie.
Tematem numeru jest psychologia Okrągłego Stołu. W 30. rocznicę Okrągłego Stołu redakcja magazynu pyta, co z tą wolnością, prof. Mirosław Kofta w rozmowie z Agnieszką Jucewicz zastanawia się nad psychologicznym aspektem tamtych wydarzeń i porozumieniem dzisiaj, a Małgorzata Niezabitowska - rzeczniczka pierwszego niekomunistycznego rządu opowiada o dogadywaniu się i swoich własnych kompromisach.

W wydaniu czytelnicy znajdą również sylwetkę 16-letniej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, która w ubiegłym roku zorganizowała strajk dla klimatu pod siedzibą szwedzkiego parlamentu; wywiad Wojciecha Staszewskiego z Muńkiem Staszczykiem o rock'n'rollu, kobietach i rozdętym ego, a także reportaż o podwójnym życiu 60-latki.

Czerwcowy numer "Wysokich Obcasów Extra" dostępny będzie w sprzedaży od czwartku, 23 maja 2018 roku w cenie 7,99 zł. Wraz z nim czytelnicy otrzymają w prezencie multiaktywne maseczki do twarzy Estetica Group lub książeczki dla dzieci.

Wydanie wspiera kampania promocyjna w Internecie (Wysokieobcasy.pl, Wyborcza.pl, Facebook, Instagram), w prasie ("Gazeta Wyborcza" i jej tygodniki, "Polityka", "Newsweek"). Działania reklamowe przygotował zespół marketingu "Wysokich Obcasów".

Komentarze (1 - 1 z 1)

Próbują wybielać Lisińskiego? Językowa gimnastyka w "Wysokich Obcasach": Wolę mówić, że okłamał i pożyczył, bo ma to lepsze znaczenie
Redaktorzy z Czerskiej przechodzą samych siebie! Na internetowej stronie „Wysokich Obcasów”, weekendowego dodatku do „Gazety Wyborczej” pojawił się tekst, którego autorka stwierdziła, że lepiej o czynach Marka Lisińskiego, byłego szefa fundacji „Nie lękajcie się”, mówić, że okłamał i pożyczył pieniądze, bo świadczy to o pogubieniu. Mówienie o oszustwie i wyłudzeniu zakłada złą wolę. Wszystko to daje doskonały przykład językowej gimnastyki. Czyżby tak bardzo zależało im na obronie Lisińskiego?Szef fundacji Nie Lękajcie Się Marek Lisiński złożył dymisję, gdy wyszło na jaw, że wyłudził pieniądze od ofiary księdza pedofila i domagał się pieniędzy od braci Sekielskich.Autorka artykułu stwierdziła, że zamiast mówić, że Lisiński zażądał od Sekielskiego 50 tys. złotych za udział w filmie, woli powiedzieć, że „oczekiwał” pieniędzy, bo nie ma to wydźwięku szantażu.Świat jest taki, jakimi słowami go opisujemy, dlatego upieram się przy niuansowaniu słów i znaczeń. Bo chcę dawać ludziom prawo do błędu i ponoszenia z tego powodu konsekwencji, niż zakładania u nich złej woli— oświadczyła Dorota Wodecka.Podkreślała również, że to tylko Lisiński stracił zaufanie, a nie fundacja.Co więcej, według autorki, autorami wielu postów dotyczących sprawy są „ci, którzy chcą podważyć działalność fundacji obrażającej hipokryzję Kościoła i PiS”.Ta językowa gimnastyka jest bardzo ciekawa, kiedy ma się w pamięci to, że to właśnie „Gazeta Wyborcza” ujawniła sprawę wyłudzenia przez Lisińskiego pieniędzy.
POgromca PO-KEmonów 2.06.2019 (18:53:26)
 1