Łukasz Szewczyk22.05.2019 (17:25)1 komentarz

Nowy miniserial z Emmą Thompson "Rok za rokiem" już w HBO GO (wideo)

Na platformie HBO GO debiutuje sześcioczęściowy miniserial "Rok za rokiem". Twórcą serialu jest Russel T Davies. W jedną z ról w serialu wciela się zdobywczyni Oscara i Złotego Globu Emma Thompson.
Serial "Rok za rokiem" w HBO GO
Miniserial "Rok za rokiem" to serialowa saga o przeciętnej rodzinie, której losy śledzimy przez 15 lat. Jako że społeczeństwo się zmienia szybciej niż kiedykolwiek dotąd, tak samo rodzina Lyonsów z Manchesteru doświadczy wszystkiego, na co mamy nadzieję i czego boimy się w przeżyć w przyszłości. Będą się zakochiwać i odkochiwać, zestarzeją, rozstaną i powrócą do siebie, cały czas patrząc w przyszłość.
Akcja serialu śledzi losy Daniela (Russell Tovey), Stephena (Rory Kinnear) i jego żony Celeste (T'Nia Miller), sióstr Rosie (Ruth Madeley) i Edith (Jessica Hynes), babci Muriel (Anne Reid), dzieci i wnuków, a każdy odcinek posuwa akcję o kilka lat do przodu. Widzimy, jak bohaterowie poruszają się w niestabilnym politycznie i ekonomicznie świecie, cały czas napędzanym przez zmiany technologiczne.

"Rok za rokiem" to serial o rodzinie. Pokazuje, jak możemy przetrwać w świecie, w którym nic nie jest białe lub czarne. Wszystko to opowiedziane jest w tonie zabawnym, momentami bolesnym i ostrym, ale pokazującym determinację, by przetrwać w świecie niedalekiej przyszłości.

W serialu występują Rory Kinnear, Russell Tovey, Jessica Hynes, Ruth Madeley, T`Nia Miller, Anne Reid oraz Emma Thompson w roli celebrytki, która staje się postacią polityczną, a jej kontrowersyjne opinie zaczynają dzielić społeczeństwo.

Miniserial jest koprodukcją RED Production Company oraz HBO, BBC One i CANAL+. Pomysłodawcą serialu, jego producentem i scenarzystą jest Russell T Davies. Producentami wykonawczymi są Nicola Shindler i Michaela Fereday dla RED Production, Lucy Richer dla BBC, Karen Lewis oraz Simon Cellan Jones, który pełni również funkcję reżysera. Za dystrybucję międzynarodową odpowiada Studiocanal.


Od 22 maja 2019 roku w HBO Go dostępne są dwa odcinki miniserialu "Rok za rokiem", a kolejne będą pojawiały się w każdą środę.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Serial na prawde dobry. Mam tylko nadzieję, że zawarte w nim przepowiednie się nie sprawdzą.
 0