Łukasz Szewczyk26.05.2019 (20:46)brak komentarzy

Stuhr i Cielecka w nowej produkcji Canal+. "Pisarze. Serial na krótko"

Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka wracają jako duet na antenę Canal+. Nowa oryginalna produkcja stacji, "Pisarze. Serial na krótko", to seria kilkuminutowych odcinków, z których każda opowiada zupełnie inną, podsyconą wysokiej próby humorem historię.
Maciej Stuhr w "Pisarze. Serial na krótko"
"Pisarze. Serial na krótko" to krótkometrażowa seria składająca się z kilkuminutowych odcinków, w których Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka odgrywają postaci i sytuacje napisane specjalnie dla nich przez wybitnych pisarzy i innych artystów. Autorzy nie mieli żadnych ograniczeń w doborze tematu czy stylistyki. W związku z tym poszczególne odsłony mają miejsce w różnorodnych lokalizacjach i będą dotyczyć zarówno zjawisk społecznych i relacji między ludźmi, jak i polityki, obyczajów czy kultury. Każda z nich będzie sygnowana nazwiskiem autora.
- Dostępność mobilnej telewizji sprawia, że możemy oglądać nasze ulubione produkcje już praktycznie wszędzie. Jednak nie zawsze jest czas na pełny, blisko godzinny odcinek wybranego serialu. Z tego powodu rośnie popularność krótszych form i nasza nowa produkcja wpisuje się w ten trend. Redakcja Canal+ zawsze myśli o tym, żeby dodać do naszych treści ten dodatkowy pierwiastek, ten znaczek plusa. I właśnie dlatego przy serialu "Pisarze. Serial na krótko" pracuje z nami nie tylko dwójka wybitnych aktorów, ale też znakomici pisarze. Tym samym powstał wyjątkowej jakości serial krótkometrażowy, który, mam nadzieję, rozbawi naszych widzów swoim przewrotnym humorem - mówi Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa platformy nc+.

Dwa pierwsze odcinki, które Canal+ pokaże premierowo 8 czerwca godz. 20:45, napisali Krzysztof Varga ("Nagrobek z lastryko", "Gulasz z turula") i Jakub Żulczyk ("Wzgórze psów", współscenarzysta serialu "Belfer"). Z kolei 15 czerwca o 20:45 premierę będą miały odcinki napisane przez Dorotę Masłowską ("Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną", "Paw królowej") i piosenkarkę Kasię Nosowską (powieść "A ja żem jej powiedziała..."). Reżyserem serii jest Mikołaj Lizut.

- Pomysł na "Pisarzy. Serial na krótko" wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący - mówi Mikołaj Lizut, reżyser serialu.

Serial będzie dostępny także w najwyższej jakości obrazu w 4K na antenie CANAL+ 4K Ultra HD. Widzowie będą go mogli także obejrzeć w ramach serwisów nc+ GO i Player+.