Łukasz Szewczyk30.05.2019 (14:54)brak komentarzy

Onet Poczta z kluczem zabezpieczającym

Onet Poczta wprowadza dodatkowe zabezpieczenie konta w postaci fizycznego klucza bezpieczeństwa. Rozwiązanie jest kolejnym krokiem mającym zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Onet Poczta w ramach Pakietu Bezpieczna Poczta proponuje klucz bezpieczeństwa U2F jako dodatkową metodę uwierzytelniania tożsamości użytkownika. W połączeniu z niedawno wprowadzoną dwuetapową weryfikacją, klucz stanowi sposób na zabezpieczenie konta przed nieautoryzowanym dostępem.
Usługa współpracuje m.in. z kluczem Keydo Fido U2F, który wyglądem przypomina pendrive. Zapewnia on wysoki stopień bezpieczeństwa, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych algorytmów szyfrujących. By skorzystać z zabezpieczania logowania fizycznym kluczem USB wystarczy po zalogowaniu do swojego konta jednorazowo sparować go z kontem. Proces dwustopniowej weryfikacji za pomocą fizycznego klucza USB jest dużo szybszy, niż wpisanie kodu dostępu z aplikacji mobilnej, a sam klucz nie wymaga połączenia z internetem. Onet Poczta jest także kompatybilna z innymi kluczami zgodnymi ze standardem FIDO2.