Łukasz Szewczyk31.05.2019 (15:30)8 komentarzy

Święto Wolności na Gazeta.pl. Akcja "Pin do wolności" - zniżki na książki i prenumeratę

Gazeta.pl zaprasza na "Święto Wolności" - kilkudniowe obchody 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Z tej okazji, redakcja portalu sprawdziła, jakie wartości są ważne dla Polaków i jak oceniają oni najbardziej znanych polskich polityków.
Wolność
Redakcja Gazeta.pl z okazji okrągłej rocznicy wyborów z 1989 roku postanowiła zbadać zarówno polską politykę, jak i zmiany, które zaszły w Polakach przez ostatnie 30 lat. Już od niedzielnego wieczoru na Gazeta.pl publikowane będą wyniki dwóch badań opinii publicznej, które na zlecenie redakcji przeprowadził na reprezentatywnej próbie Kantar Millward Brown.
- Do tematu rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku postanowiliśmy podejść analitycznie. Po pierwsze - jak Polacy oceniają polityków, którzy mieli największy wpływ na naszą rzeczywistość w tym czasie? Po drugie - czy w tym czasie zmienili się też sami Polacy? Odpowiedzi na te i inne pytania już od niedzieli będziemy prezentować na Gazeta.pl - wyjaśnia Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl.

Pierwsze badanie zlecone przez Gazeta.pl to sondaż polityczny, w którym oceniani byli prezydenci i premierzy ostatniego 30-lecia. Czytelnicy Gazeta.pl przekonają się m.in. kogo Polacy uważają za najlepszego prezydenta i kto ich zdaniem najgorzej sprawował ten urząd. Dowiedzą się także, którzy szefowie rządów z ostatnich lat są najbardziej znani i z czym najczęściej się kojarzą.

Drugie badanie przeprowadzone w kontekście rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku to badanie wartości, z którego będzie można dowiedzieć się, co jest dziś szczególnie ważne dla Polek i Polaków. Wśród wartości wziętych pod uwagę w badaniu były m.in. rodzina, praca, zdrowie, wolność czy ekologia. Redakcja zestawi wyniki z fragmentami badania przeprowadzonego w 1989 roku w ramach projektu World Values Survey.

Oba badania to pretekst do rozmów o wartościach, Polakach i polskiej polityce, które w ramach "Święta Wolności" będą publikowane na Gazeta.pl. Redakcja przeanalizuje wyniki wraz z publicystami, ekspertami i znanymi osobami - porozmawia m.in. z muzykiem Maciejem Maleńczukiem.

Aby zachęcić internautów do świętowania z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, redakcja Gazeta.pl we współpracy z Wyborcza.pl i księgarniami internetowymi Publio.pl i Kulturalnysklep.pl przygotowała akcję "Pin do wolności". W jej ramach powstanie strona 4689.pl, która we wtorek, 4 czerwca 2019 roku pozwoli na skorzystanie z atrakcyjnych zniżek na prenumeratę Wyborcza.pl oraz e-booki, audiobooki, książki.

Na stronie głównej Gazeta.pl pojawi się również relacja na żywo z obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Komentarze (1 - 8 z 8)

A co tu tak sPOKOjnie???POgoda ładna,to nie siedzą w telefonach...
 45  
Proponuję zmienić PIN na 1984, ponieważ Wyborcza żyje wciąż w alternatywnej rzeczywistości, i zdradę przy Okrągłym Stole traktuje jak sukces.
 43  
W październiku znowu was uPOKOrzymy!!
 46  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Co zrobić? pękła mi gumcia bo robiłem umcia umcia
POgromca totalnie zatopionej oPOzycji KE 1.06.2019 (19:11:17)
 38  
POKE się rozsypuje.Już jednego KOalicjanta mniej PSL uciekł,bo wie,że ta koalicja LGBT niema szans!!
 39  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
POtwierdzam. Łukasz Kamila Pogromca to ten sam pasozyt sPOłeczny bytujący w ośrodku POmocy sPOłecznej po zasiłek
POgromca totalnie zatopionej oPOzycji KE 2.06.2019 (12:05:51)
 45  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Chrystus tez zarł koszerne g...wno
POgromca totalnie zatopionej oPOzycji KE 2.06.2019 (15:57:00)
 39  
Mam czas to was minusuje KODiarskie lewackie POsrane trolle lemingowe
POgromca totalnie zatopionej oPOzycji KE 2.06.2019 (21:18:34)
 1