Łukasz Szewczyk04.06.2019 (16:23)brak komentarzy

"Doom Patro" i "Krypton 2" od czerwca w HBO GO, w lipcu w HBO (wideo)

Bohaterowie popularnych komiksów po raz kolejny na małym ekranie. W środę (5 czerwca) w HBO GO odbędzie się premiera nowego serialu o nietypowej grupie superbohaterów "Doom Patrol". Tydzień później (13 czerwca,)zaplanowana została premiera drugiego sezonu serialu Krypton opowiadającego o losach dziadka Supermana.
"Doom Patrol" w HBO GO i HBO
"Doom Patrol" w HBO GO i HBO
"Doom Patrol" to serial oparty na popularnym komiksie, przedstawiający perypetie nietypowej grupy superbohaterów DC Universe. Produkcja jest spin-offem serialu "Titans" i śledzi losy grupy Doom Patrol, w skład której wchodzą: Robotman aka Clifford "Cliff" Steele (Brendan Fraser), Negative Man aka Larry Trainor (Matt Bomer), Elasti-Woman aka Rita Farr (April Bowlby) oraz Crazy Jane (Diane Guerrero). Każdy z nich przeżył straszny wypadek, który spowodował okaleczenia i oszpecenia, ale dał również nadludzkie zdolności. Zespół zostaje wezwany do akcji przez Cyborga (Joivan Wade), kiedy ich mentor - szalony naukowiec, doktor Niles Caulder aka Szef (Timothy Dalton) - nagle zostaje porwany.
W premierowym odcinku serialu superbohaterowie postanawiają odwiedzić pobliskie miasteczko. Ta pozornie niewinna wyprawa prowadzi jednak do poważnych konsekwencji, w tym do spotkania z tajemniczym i potężnym Panem Nobody (Alan Tudyk).

Twórcą serialu jest Jeremy Carver. Scenariusz produkcji oparty został na losach bohaterów stworzonych dla DC przez Arnolda Drake'a, Boba Haneya i Bruna Premianiego. Za produkcję odpowiedzialni byli Jeremy Carver, Geoff Johns, Greg Berlanti, Sarah Schechter i Chris Dingess. Serial wyprodukowany został przez Berlanti Productions we współpracy z Warner Bros. Television.


Premiera serialu "Doom Patrol" zaplanowana została 5 czerwca 2019 roku w HBO GO. Od rana w serwisie dostępny będzie cały sezon tego serialu. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 15 lipca, co poniedziałek o godzinie 19.00. Serial liczy 15 odcinków.
Trailer:

"Krypton - sezon 2" w HBO GO i HBO
"Krypton - sezon 2" w HBO GO i HBO
Z kolei "Krypton" toserial śledzący losy przodka Supermena - jednego z najbardziej znanych w historii bohaterów komiksów, powraca natomiast z drugim sezonem.

Seg-El (Cameron Cuffe) jest legendarnym dziadkiem Supermana, który musiał zmierzyć się z poważnym dylematem - ocalić swoją planetę czy pozwolić na jej upadek z nadzieją na lepszą przyszłość swoich dzieci i wnuków? W drugim sezonie serialu wracamy do odmienionego Kandora. Generał Dru-Zod (Colin Salmon) przejął w nim kontrolę i zrobi wszystko, aby odbudować Krypton według własnych pomysłów. Planuje też podbój galaktyki. W obliczu tak ponurej perspektywy Seg-El próbuje zjednoczyć rozproszoną grupę rebeliantów i z ich pomocą pokonać generała. Wszystko, aby przywrócić nadzieję na ukochanej planecie. Szansa na powodzenie jest jednak zagrożona przez pojawiające się konflikty, niestabilne sojusze i inne rozumienie granic moralności, przez co każdy z członków grupy zmuszony zostaje do określenia, jak daleko jest w stanie się posunąć w swoim dążeniu do lepszego jutra.

Akcja produkcji toczy się kilka dekad przed narodzinami Człowieka ze Stali, a jej pomysłodawcami byli laureat nagrody Saturna David S. Goyer oraz Damian Kindler. W rolę głównego bohatera wciela się Cameron Cuffe.


Premiera drugiego sezonu serialu "Krypton" odbędzie się w HBO GO dzień po amerykańskiej premierze - 13 czerwca. Nowe odcinki dodawane będą co tydzień w czwartki. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 16 lipca o godzinie 19:00.