Łukasz Szewczyk05.06.2019 (17:14)23

Ekspert: ACTA 2 może oznaczać cenzurę internetu i koniec wolności.

Przyjęta przez Parlament Europejski dyrektywa ACTA 2 nie musi mieć tak dużego wpływu na polski internet jak przewidywano w czarnych scenariuszach. Każde państwo może dostosować do dyrektywy swoje przepisy tak, by tylko został zrealizowany jej cel. Sprawa nie jest przegrana. Jak zaadaptujemy przepisy, zależy od nas i takie będziemy stosować - podkreśla Krzysztof Szubert z University of Oxford. Krytycy ACTA 2 przekonują, że nowe unijne dodatkowe prawo autorskie sprzyja tylko dużym wydawnictwom i redakcjom, a nie mniejszym i bardziej krytycznym.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 23)

No to POdziekujmy im za ACTA2 przy najbliższych wyborach parlamentarnych!
 1  
Jako zanany producent wiatraków POpieram
 1  
Wszyscy Poslowe PO głosowali za ACTA 2.podziekijmy im....
 3  
Duda-sruda, szczyt-sryt... Upał k*rwa! Nie zajmować mi się tu głupotami lemingi. Powtarzamy - cała prawda całą dobę, cała prawda całą dobę :P
 1  
@johny'B
Implementacją prawa dotyczącego praw autorskich ma się zająć Polski rząd, czyli jeszcze PIS. To jak to zrobią będzie ich wolną ręką.
Boisz się że będziesz miał cenzurę w sieci? No cóż też bym się bał, jak się PIS ma do tego zabrać. Ci potrafią wszystko spartolić, a nie od dziś wiadomo że wszystko lubią centralizować, repolonizować, zaostrzać, aby mieć nad wszystkim łapę i trzymać za mordę.
Jest się czego bać zatem w sprawie ACTA2
 2  
Jak tam pisowskie ścier wa.
Po ile pietruszka, czereśnie i inne owoce w pislandii? 500+ na jedno wyjście na bazarek wystarcza?
 1  
Tusk się żali, że ,,oni mają media publiczne", a ,,my mamy internet".

Oj, zatęskniło się Donkowi za złotymi czasami polskiej demokracji, za tą sielanką pluralizmu...

Włączałeś TVP, a tam Tusk w telewizji śniadaniowej, oddolnie i spontanicznie opowiada jak to napisał do niego chłopiec, który marzył, żeby zagrać z nim w piłkę ( :v :v :v ). I Tusk się zgodził, i oczywiście poleciał ocieplający wizerunek materiał na 10 minut, z otoczonym dziećmi dobrym wujkiem Tuskiem. Wtedy nikomu to jakoś nie przeszkadzało i nikt w tym nie widział lizodupstwa medialnego. Zaczęło to w oczy kłuć dopiero jak Kaczyński w TVP o kocie opowiedział, też w śniadaniówce.

Potem przełączałeś na TVN, a tam Donek w przesympatycznej pogawędce z Moniką Olejnik, z którą na korytarzach ściskał się jak z koleżanką ze studiów na biwaku. Poza lansowaniem Donka, wiadomo - szczekanie na pisowców. Cały hejt, całą dobę.

Przełączałeś na Superstację, a tam Eliza Michalik, która publicznie rozpływała się nawet nad wyglądem Tuska (Cytuję: ,,Wygląda jak milion dolarów"), jak Urban nad nowymi okularami Jaruzelskiego. I szczekanie na pisowców.

Wyłączałeś telewizor, włączałeś radio, ustawiałeś na Tok FM - a tam funkcjonariusze Wielowieyska i Żakowski, zawsze gotowi do czołobitności względem Donka. Żakowski do tego stopnia tęskni za poprzednią władzą, że nawoływał do utworzenia na ulicach... Hamasu. Ot, dziennikarska bezstronność, rodem z prawa szariatu.

Należące do Agory Radio ZET - to samo, skrajnie jednostronne podawanie faktów. PiS zły, Tusk wybawiciel.

Szedłeś do kiosku - na wierzchu zawsze bezstronna ,,Wyborcza". Tak bardzo bezstronna, że aż w tym roku dała Tuskowi tytuł człowieka roku. Obok - ,,Newsweek", z Tomkiem Lisem próbującym prześcignąć Michnika w urbańskości.

Z dużych mediów, przez które latami zatruwali umysły Polaków i robili im wodę z mózgu, dziś stracili tylko TVP, a zasięg medialny jest dalej kolosalnie nieproporcjonalny na ich korzyść.

Ale tak, jakby ktoś pytał - został im tylko internet... :v :v :v Pomijając, że to właśnie w internecie najmocniej dostają po dupie i to w tej przestrzeni najlepiej demaskowana jest ich propaganda i kłamstwa.

Biedna, pokrzywdzona opozycja, pozbawiona możliwości kontaktu z wyborcami... <3
 10  
No cóż też bym się bał, jak się PIS ma do tego zabrać. Ci potrafią wszystko spartolić, a nie od dziś wiadomo że wszystko lubią centralizować, repolonizować, zaostrzać, aby mieć nad wszystkim łapę i trzymać za mordę.
Wszystko, co robi PiS, robi dla dobra Polaków, tylko niestety nie wszyscy Polacy są w stanie zrozumieć, że to się robi dla ich dobra. Wielu jednak rozumie i docenia, i da temu wyraz w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Centralizowanie, repolonizowanie, zaostrzanie i manie nad wszystkim łapy jest po to, żeby uchronić Polaków przed dostępem do niepożądanych treści.

PS. Widzę, że moderacja przestała bezczelnie kasować komentarze osób popierających PiS. Chyba zrozumiała, że to nie ma sensu, bo my i tak nie znikniemy i nie damy się wyciszyć! Bo racja jest po naszej stronie i tego się trzymamy!
PiS wielbię i szanuję 7.06.2019 (8:02:48)
 0  


Centralizowanie, repolonizowanie, zaostrzanie i manie nad wszystkim łapy jest po to, żeby uchronić Polaków przed dostępem do niepożądanych treści.
Czyli przyznajesz że PIS wprowadza cenzurę, aby jedynie słuszne treści były dla ciemnego ludu dostępne.

Tak też czynią w Rosji, w Chinach, w Korei Pn., na Białorusi, a ostatnio na Węgrzech.

Czy Polacy są wg Ciebie głupi żeby nimi sterować jak marionetkami? Tak sądzili komuniści.
Tak chyba też sądzi PIS bo jeden pisowiec twierdził:
- "ciemny lud to kupi"

drugi twierdził:
- "a ludzie są tak głupi że to działa"

Tyle w temacie ! Kurtyna !
Tylko nie mów nikomu 7.06.2019 (8:08:52)
 3  
Czyli przyznajesz że PIS wprowadza cenzurę, aby jedynie słuszne treści były dla ciemnego ludu dostępne.
PiS wprowadza "cenzurę", aby odsiać treści z róznych względów szkodliwe (treści demoralizujące, ogłupiające, nastawiające naiwnych ludzi przeciwko kościołowi, przeciwko patriotyzmowi itp.).

PiS działa w interesach Polski, polskiej racji stanu, w obronie tradycyjnych wartości. Nie ma nic złego w takiej "cenzurze" (chociaż z trudem przechodzi mi przez gardło określanie walki ze szkodliwymi treściami mianem cenzury). Dzięki tej "cenzurze" wyrośnie z nas mądrzejszy naród.

PiS naprawdę nie robi nic złego i współczuję ludziom, którzy nie są w stanie docenić tej troski o nasze dobro!
PiS wielbię i szanuję 7.06.2019 (10:00:31)
 2