Łukasz Szewczyk11.06.2019 (12:06)3 komentarze

Anna Mierzejewska pierwszą w historii redaktor naczelną Playboy Polska

Anna Mierzejewska została pierwszą w 27-letniej historii redaktor naczelną polskiej edycji magazynu Playboy. Lipcowy numer będzie pierwszym zrealizowanym pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej.
Anna Mierzejewska
Anna Mierzejewska
- Playboy od zawsze kojarzył się z siłą wprowadzającą zmiany. Kobieta na stanowisku naczelnej tego tytułu jest więc naturalną koleją rzeczy. To magazyn, w którym twórcy nie boją się kontrowersyjnych tematów, przełamujących tabu. Nigdy nie brakowało również zmysłowych zdjęć kobiet, które reprezentują coraz szerszą i bardziej zróżnicowaną grupę odbiorców. Media społecznościowe stwarzają możliwość coraz większej interakcji z czytelników, a co za tym idzie ukształtowania Playboya jako miejsca ciekawej i wartościowej dyskusji. Należy pamiętać, że współczesny świat, również ten widziany z męskiej perspektywy, nie może istnieć bez silnego, kobiecego głosu - mówi Anna Mierzejewska, redaktor naczelna Playboya.
Motywem przewodnim Playboya pod kierownictwem nowej redaktor naczelnej stanie się hasło SEKS.MISJA. Pierwszy człon motywu - Seks - odnosi się do erotyzmu, który cały czas będzie nieodłącznym elementem pisma, natomiast drugi - Misja - przekazuje obietnicę poruszania na łamach magazynu tematów ważnych i potrzebnych.

Bijan Khezri, Prezes Zarządu Marquard Media Polska, CEO Marquard Media Group, opisuje zmianę na stanowisku redaktor naczelnej jako "bezpośrednie nawiązanie do misji wydawnictwa, któremu od początku istnienia Marquard Media Group, założonemu w Szwajcarii na początku lat 60-tych przez Jürga Marquarda, przyświecał jeden cel - być czynnikiem popychającym do zmian, wzmacniającym pojawiające się na rynku trendy tworząc jednocześnie platformę do dyskusji oraz budowania tożsamości. Playboy od zawsze tworzył wyjątkową przestrzeń medialną adresowaną do osób o otwartych umysłach, wypełnioną kobiecym pięknem i przyjemnościami życia. I choć ta przestrzeń wciąż istnieje, wymaga modyfikacji. Zapraszamy tym samym naszych czytelników do wzięcia aktywnego udziału w kreowaniu nowej przestrzeni, gdzie - dotychczas wyłącznie męski świat Playboya - jest otwarty również na kobiety - wykraczając poza strefę wyłącznie wizualną."

Anna Mierzejewska - pierwsza w historii redaktor naczelna polskiej edycji magazynu Playboy. Funkcję objęła w wieku 27 lat, czyli dokładnie w tym samym, w którym Hugh Hefner stworzył ten kultowy magazyn w USA. Olsztynianka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swojej kariery związana z Marquard Media Polska. Jako dziennikarka pracowała m.in. w drukowanych oraz internetowych wydaniach magazynów Cosmopolitan i Joy. Pracę łączy z edukacją w Polskiej Szkole Reportażu. Uwielbia góry, zwłaszcza Tatry. Codzienności nie wyobraża sobie bez dawki rock'n'rolla i zwierząt.

Playboy - numer 7/2019
Playboy - numer 7/2019
Pierwszy numer Playboya prowadzony przez nową redaktor naczelną ukaże się 12 czerwca. Na okładce i w głównej sesji zdjęciowej w środku pojawi się aktorka Michalina Olszańska-Rozbicka, w obiektywie Piotra Stokłosy, fotografa mieszkającego na co dzień w Paryżu i związanego z agencją Warsaw Creatives. W magazynie znajdą się także m.in. wywiady z Martinem Lewandowskim, Tomaszem Organkiem i Tomaszem Raczkiem (pierwszym naczelnym polskiej edycji Playboya) oraz opowiadanie autorstwa Piotra Fiedlera.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Teraz jeszcze pozostaje czekać aż "Wysokie Obcasy" będzie redagował przewodniczący ONR.
 8  
Teraz jeszcze pozostaje czekać aż "Wysokie Obcasy" będzie redagował przewodniczący ONR.
albo ktoś z episkopatu :)
 4  
No i co że kobieta? Ani mnie to ziębi ani parzy. Media jak zawsze idą na łatwiznę szukając tematów.
 6